Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Struktura Samsunga zbyt skomplikowana

Struktura Samsunga zbyt skomplikowana

WitekT 6 Listopada 2006 18:06

0 0

Koreańska Komisja ds. Handlu upomniała Samsunga i nakazała mu przeprowadzenie reorganizacji swojej struktury, którą uznała za zbyt skomplikowaną. Zdaniem przewodniczącego Komisji, koreański koncern powinien przekształcić się w trzy duże holdingi, m.in. poprzez łączenie niektórych oddziałów firmy.

Debata nad zawiłą strukturą Samsunga została wywołana przez inwestorów, którzy sprzeciwiają się rodzinnej polityce prezesa Lee Kun-Hee, który ostatnio przekazał udziały w firmie swoim dzieciom. Jak podają media, koreański producent jest największym w tym regionie koncernem, kontrolowanym przez jedną rodzinę Lee, jednak jej wpływ jest stopniowo osłabiany poprzez różne transfery i inwestycje, które z kolei powodują dalszy rozrost skomplikowanej struktury.
W zeszłym roku pojawiły się oskarżenia o próbę przejęcia kontroli nad koncernem przez syna prezesa Lee, który w tym celu wykorzystał podległy producentowi holding Samsung Everland. Sprawa zakończyła się skazaniem dwóch managerów firmy, którzy sprzedawali udziały synowi prezesa po mocno zaniżonej cenie rynkowej.

Źródło tekstu: Vnunet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet