Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Streżyńska za Józefiaka?

Streżyńska za Józefiaka?

WitekT 26 Sierpnia 2006 11:04

0 0

Anna Streżyńska, szefowa UKE, nie może być pewna stanowiska. Chociaż w ciągu pół roku zrobiła więcej niż wszyscy poprzedni prezesi przez sześć lat, to i tak może paść ofiarą politycznych targów.

Sejm uchwalił ustawę, która umożliwia premierowi odwołanie – wybieranego do tej pory na pięcioletnią kadencję – prezesa UKE. Jest to niezgodne z dyrektywami unijnymi, które nakazują zachować niezależność regulatora. Anna Streżyńska zaś została nominowana przez Kazimierza Marcinkiewicza bez aprobaty obecnego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Zastanawiające jest to, że wraz z uchwaleniem ustawy zbiegła się informacja o wymianie prezesa TP Marka Józefiaka. Czyżby chciano dokonać targu – odejście Streżyńskiej za odejście Józefiaka?




Podchody robią do premiera nie tylko osoby zainteresowane stanowiskiem Streżyńskiej, ale również przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej. Prokonkurencyjne posunięcia UKE mogą narazić operatora na setki milionów złotych strat.

Dzięki stanowczej postawie urzędu – który nie waha się wymierzać milionowych kar niesubordynowanym – abonenci TP będą mogli płacić niebawem niższe abonamenty telefoniczne i wybierać między dostawcami Internetu. Chociaż to wszystko jest podobno zgodne z polityką rządzącej partii, energicznej prezes może to nie ocalić. A szkoda…

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 80
  • 0

    61. ~mijan  2006-08-26 22:37:17  host: acpl212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ją ruszą to zrobią nam niezłe świństwo...

  • 0

    62. ~issa  2006-08-26 22:48:30  host: abpo115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak poza tematem (a może i nie) , to looknałem na stronę rzeczp. i ta Piotrowska-Oliwa to blondyneczka-aniołek , jakby żywcem wyjęta z "Mody na sukces";-) Co do PiS i ogólnie polityki - wiadomo , że można by o tym dyskutować bez końca , ale muszę przyznać , że próba zrozumienia połaczenia manii prześladowczej PiS, która każe rozbijać wszelkie układy (poza własnymi rzecz jasna) , z działaniami opartymi na foszkach jakie strzela notrycznie prezes tej partii wraz ze swoim bratem , a steszczającymi się w słowach z artykułu w Rzeczpospolitej - "Słychać jednak opinie odmienne. - Kaczyńskiego ubodło, w jaki sposób Kazimierz Marcinkiewicz przeprowadził wybór szefa UKE, bez porozumienia z prezesem swojej partii - mówi pragnący zachować anonimowość poseł." , jest poza moim zasięgiem.

  • 0

    63. ~issa  2006-08-26 22:54:34  host: abpo115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***mikio - myślę , że zasadnicza różnica między nami polega na tym iż Ty myślisz , że to politycy zmieniają Polskę , ja zaś myślę , że to miliony obywateli wykuwających w pocie czoła przyszłość tego kraju. Sory , ale jak patrzę na tego bulteriera Kaczyńskich , błazeński uśmiech (byłego) Millera czy bezmyślną twarz Pawlaka , to mi się słabo robi. Myślę , że wkrótce się okaże , iż jedyną osobą która miała przysłowiowe jaja , z całej tej zbieraniny , będzie Streżyńska. Idę o zakład , tu na forum , o 500zł na PCK lub wskazaną przez Ciebie organizację charytatywną , że ją odstrzelą. Przyjmujesz zakład?

  • 0

    64.  2006-08-26 23:13:39

    * tak, tak- są tu na tym forum osoby, które będą bronić TPSA wszelkimi sposobami i nikt ich nie zwiedzie z błędnej ścieżki za żadne skarby... :) No cóż, neokomunizm kwitnie na dobre...

  • 0

    65.  2006-08-27 10:09:48

    ***issa - ja się nawet o paznokieć nie zakładam. Taki mam zwyczaj. Nie można jednak utożsamiać wyłącznie Streżyńsiej z liberalizacją rynku, że jak nie będzie prezesem UKE (czego jej z całego serca nie życzę), to świat się zawali itp. Jest naprawdę dobra a jarosław takich ludzi sobie bardzo ceni. Dam Ci jeszcze jedną radę, nie czytaj za dużo gazet. czasami właczam telewizor i zastanawim się, czy żyjemy w tym samym kraju. Po prostu mediami rządzi pogoń za newsem, rzetelność (czasochłonna przecież), jest niezbyt mile widziana. I to powiedziała i dziennikarka ogólnopolskiego dziennika, chcoiaż i bez tego gołym okiem to widać. A co do gazet nazwijmy to poważnych, np. "Rzeczpospolitej", to była to dobra gazeta kiedyś, teraz stacza się. Zawsze ją lubiłem za to, że starała się o obiektywizm i wyważenie. I to pomimo tego, że znalazłbyś, a jakże, czynnych oficerów na etatach służb III RP. Uważasz, że właścicele gazet inwestują w dziennikarstwo śledcze? A co do PiS-u, ja widzę zmiany na lepsze, treść przerasta formę.

  • 0

    66. ~issa  2006-08-27 11:13:40  host: azk62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***mikio - właśnie temu służył ten zakład. Sprawdzeniu Twojej wiary w ową informację dotyczącą szefa UKE. Zakład ten byłby niestosowny , gdyby zwycięzca zabierał owe 500zł dla siebie , w tym wypadku żaden z nas przegranym by w istocie rzeczy nie był , bo zyskałby ktoś pokrzywdzony przez los , a ja bardzo chętnie wspomogę jeśli nie PCK to Caritas , lub cokolwiek sobie życzysz z tego typu organizacji.

  • 0

    67. ~issa  2006-08-27 11:16:23  host: azk62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem jaki punkt odniesienia dotyczący "wyceny" ludzi ma "Jarosław" , ale sądząc po Marcinkiewiczu , opera się na trzech punktach 1. Bezwzględna lojalność i posłuszeństwo 2. Bezwględna lojalność i posłuszeństwo , oraz punkt 3. Bezwzględna lojalność i posłuszeństwo. Czyżby Marcinkiewicz nie był najbardziej lubianym i popularnym premierem w 3 RP? Co do "dziennikarstwa śledczego" - co ma ono wspólnego z powyższym newsem i jego treścią?

  • 0

    68. ~issa  2006-08-27 11:21:28  host: azk62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na zakończenie , raz jeszcze proponuję Ci weryfikację nierzetelności/rzetelności podanych przez Rzeczpospolitą informacji. Nie na ulubionej przez polityków zasadzie jałowej dyskusji , która ma dobrze wyglądać przed wyborcami/czytelnikami , tylko konkretów za które weźmiemy odpowiedzialność i na których ktoś zyska , a w imię państwa prawdziwie solidarnego - my na tym nie stracimy w istocie. Ponawiam moją propozycję - 500zł , jak sobie życzysz , od ręki lub na dzień 1 grudnia , bo wydaje mi się , że najpóźniej do tego czasu sytuacja się wyjaśni. Ja i Ty przelejemy te pieniądze do osoby godnej zaufania , a taką jest dla mnie szef tego portalu. Kto wygra dostanie pieniądze z powrotem , kto przegra - wspomoże ludzi potrzebujących.

  • 0

    69.  2006-08-27 11:31:55

    ***Issa: Ty bronisz &tp czy jak bo na to mi wygląda. Tak niechcąco ale jednak?

  • 0

    70. ~  2006-08-27 12:09:16  host: p01-11.opera-mini.net

    tejerek - Boze... Gdzie Ty tu wyczytales , ze ja bronie TP?

  • 0

    71.  2006-08-27 12:12:59

    ***issa - pozwól, że suwerennie będę podejmował decyzję o wsparciu potrzebujących, ponadto nie biorę z zasady udziału w zakładach. W polityce też trudno mówić o pewności, ale z czystej ciekawości postaram się w poniedziałek wybadać na poważnie sprawę Prezes UKE. To tyle w tym temacie. Co do polityki, mamy pewne odmienne punkty widzenia, ale cieszę się, bo czytam Cię nie po raz pierwszy i nie tylko na tym portalu, że starasz się samodzielnie dochodzić do pewnych wniosków. Acha, podeślij mi, jeżeli możesz, adres swojego maila, nie katujmy polityką tego portalu, skądinąd ciekawego i starającego się o obiektywność.

  • 0

    72.  2006-08-27 12:19:07

    mikio: może dlatego, że nie jesteśmy majorami służb specjalnych. :D Bardzo przepraszam, nie mogłem się powstrzymać - tak mi się skojarzyło. ;)

  • 0

    73.  2006-08-27 17:45:00

    ***WitekT - a może słusznie??

  • 0

    74.  2006-08-27 17:55:41

    mikio: ja za młody jestem na majora. ;)

  • 0

    75.  2006-08-27 22:19:10

    ***WitekT - ależ do głowy by mi to nie przyszło... A, widzę news o dementi rzecznika rządu. Bardzo mnie ciekawi, czy to tylko tepsa puszcza takie info (o, pardon, "Rzeczpospolita), czy też uczestników gry jest więcej. Ciekawe...

  • 0

    76.  2006-08-27 22:23:07

    mikio: a w tym dementi nie zastanowiło Cię jedno - jak można o niezależnym urzędniku powiedzieć, że "nie planuje się na razie jego zwolnienia"?

  • 0

    77.  2006-08-28 11:05:34

    *WitekT: a czy ciebie to dziwi? Żyjemy przecież w prawie normalnym kraju, a "prawie" jak wiadomoz reklamy robi dużą różnicę.

  • 0

    78. ~miki  2006-08-28 13:11:36  host: wg.mi.gov.pl

    WitekT - odkąd to administracja publiczna nie jest strukturą hierarchiczną? A dlaczego jeden z priorytetów rządu ma być pozostawiony na łasce oszczerczego PR cwaniaków? I Premier ma milczeć, jeżeli de facto urzędnik jedynie przed nim odpowiadający targa się z bandą wilków w skórze od Armaniego? *lukasm - rozumiem, że nie mylisz poglądów politycznych z wiedzą na temat funkcjonowania systemu administracyjnego i politycznego?

  • 0

    79.  2006-08-28 13:16:40

    miki: no właśnie regulatorzy rynku typu UKE, URE czy UOKiK nie do końca są - zwolnieni mogą zostać praktycznie tylko za rażące naruszenie prawa. Takie są dyrektywy UE. Regulatorzy MAJĄ być niezależni.

  • 0

    80.  2006-08-28 20:48:34

    A jednak zmienił się Prezes. Miejmy nadzieję, że druga część "przepowiedni" się nie sprawdzi.

Dodaj swoją opinię