Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Streżyńska pozytywnie o konsolidacji

Streżyńska pozytywnie o konsolidacji

WitekT 16 Lipca 2009 09:23

0 0

Anna Streżyńska, prezes UKE, pozytywnie podchodzi do informacji o przejęciu Mobylandu przez Aero2. Jej zdaniem to efekt nieszczególnej sytuacji rynkowej, w której niektórzy operatorzy, głównie mali, dochodzą do wniosku, że ich szansą jest konsolidacja - pisze Parkiet.

Szerzej o zakupie Mobylandu przez Aero2 pisaliśmy w tej wiadomości.




To prawda, że wydawaliśmy częstotliwości komórkowe, preferując operatorów konkurencyjnych (nowych - przyp. red.). Jednak nie jest naszą rolą bieżąca weryfikacja ich biznesplanów i możliwości rozwoju. Operatorzy codziennie robią to we własnym zakresie. Każdy ma prawo wystartować w przetargu i się pomylić. Każdy też ma prawo wystartować i odnieść sukces. Mam nadzieję, że w tym konkretnym wypadku konsolidacja odbędzie się także dla dobra użytkowników - mówi Streżyńska.

Prezes UKE dodaje, że liczy, że połączone firmy stworzą ciekawy pakiet nowoczesnych usług i, być może, wezmą udział w dalszej konsolidacji rynku. Zdaniem Streżyńskiej, w ciągu najbliższych dwóch lat obraz rynku się zmieni.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2009-07-16 10:24:27

    No tak, bo jakby wyglądał rynek Polski: 7 operatorów infrastrukturalnych?

  • 0

    2.  2009-07-16 11:11:21

    podobno spoko jest miejsca i na więcej :-)

  • 0

    3. ~jojo  2009-07-16 12:17:41  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Tak jest! Dajcie czadu. Wierzę Streżyńskiej. Jeszcze 2 lata. Uważam, że to możliwe. Moim zdaniem obraz polskiego rynku telekomunikacyjnego powinien za 2 lata wyglądać tak: T-Mobile, Vodafone, Orange, Three i O2 - więcej nam nie trzeba. Może wreszcie zacznie się dbanie o JAKOŚĆ sieci, gdy zejdziemy wreszcie z cen za usługi głosowe.

  • 0

    4. ~  2009-07-16 16:29:20  host: t03-15.opera-mini.net

    @jojo. Żeby mogła nastąpić wyraźną poprawa w świadczeniu usług przez operatorów mających dużo klientów to trzeba powiększyć ich zasoby radiowe w paśmie 900MHz. UKE prowadziło radosną twórczość przydzielając nowe zasoby radiowe nowym graczom, podczas gdy 4 operatorów to jak na Polskę max. Teraz część częstotliwości jest niewykorzystanych i długo jeszcze nie będzie w jakimś rozsądnym stopniu. Jeżeli firma nie jest w stanie uruchomić usług to powinna tracić częstotliwości, a UKE powinien sprzedać je firmom, które je właściwie zagospodarują.

  • 0

    5.  2009-07-16 17:28:10

    ~jojo - fantastą jsteś chyba ;-) Do Polski nie wejdzie dzisiaj ŻADEN duży opertaor międzynarodowy! Ani za rok, ani za dwa lata. Może jak Play będzie miał stabilną bazę na poziomie - nie wiem... min. 15% i to nie prepaidów tylko - to może ktoś się skusi kupić P4. Za dwa lata? Fantastyka...

  • 0

    6. ~jojo  2009-07-16 17:39:16  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    wlo - za marzenia jeszcze chyba nie ma kary? ;-)

  • 0

    7.  2009-07-16 19:17:59

    kary nie ma ;-) chociaż mam znajomego, który sobie wyobrażał, że za jakiś czas coś osiągnie - nie udało się i ma karę! Nikt nie wróżył mu sukcesu i trochę sobie z niego jaja robimy teraz ;-)

  • 0

    8.  2009-07-16 19:19:08

    No ale on było po jednym z tych drogich szkoleń, gdzie wszystko widzą w różowych barwach i wmawiają kursantom, ze wszystko jest takie różowe ;-)

  • 0

    9. ~qos  2009-07-16 21:34:24  host: 23-bi2-2.acn.waw.pl

    Tak się właśnie cała piękna historia "preferowania operatorów konkurencyjnych" kończy. Najpierw zakup na preferowanych warunkach ze szkodą dla Skarbu Państwa (bo można to było sprzedać drożej).Potem długo leżenie do góry brzuchem, szukanie inwestora, sprzedaż i pieniążki do kieszeni.To się nie nazywa spekulacja? Częstotliwości gdzie miały na początku być tam w końcu też i wyladują, tylko zapłata za nie pójdzie nie do budżetu ale komuś do kieszeni i to z górką. A dodatkowo przez kilka lat nikt ich nie może wykorzystać mimo problemów z jakością. Tylko tak dalej.

  • 0

    10. ~  2009-07-16 23:52:57  host: t02-02.opera-mini.net

    wlo Nie pisz, że żaden, bo już marka Era traci renomę i T-Mobile zaciera ręce, a Plus też się kruszy i Vodafone się szykuje do rebrandingu. Era-T-Mobile, Orange, Plus- Vodafone, Play- O2 i Soraya. Więcej nie potrzeba !

  • 0

    11.  2009-07-17 22:48:26

    10. - Stary! Ja nie mówię o obecnym ikładzie własnościowym i powiększaniu tego udziału... Ja mówię o nowych operatorach - OPRÓCZ wymieninych przez jojo obecnych na polskim rynku T-Mobile, Orange i Vodafone ;-)

Dodaj swoją opinię