Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Streżyńska nie udzielała żadnego wywiadu "Życiu Warszawy"

Streżyńska nie udzielała żadnego wywiadu "Życiu Warszawy"

WitekT 20 Lutego 2007 16:53

0 0

Anna Streżyńska odniosła się do listu skierowanego do niej przez związkowców Telekomunikacji Polskiej 19. lutego, który dotyczył ich oburzenia związanego z wywiadem dla Życia Warszawy. Jak się okazało - wywiad nie był ani udzielony, ani tym bardziej autoryzowany.

O liście związkowców TP do Streżyńskiej pisaliśmy w tej wiadomości. Wspomniany wywiad można przeczytać m.in. na stronach internetowych Życia Warszawy.

Oto treść odpowiedzi Anny Streżyńskiej na list od związkowców, która trafiła do naszej redakcji:

Cytowane w liście przedstawicieli Związków Zawodowych w Telekomunikacji Polskiej S.A. słowa: Przeciwko sobie ma potężnych przeciwników: kapitał, który ulokowali w polski biznes telekomunikacyjny Francuzi, związki zawodowe Telekomunikacji Polskiej utrzymujące z kasy abonentów niepotrzebne nikomu etaty, i urzędników państwowych, którzy obawiają się, że pozbawiony krociowych zysków gigant telekomunikacyjny przestanie w formie sporych podatków odpalać budżetowi działkę z kasy wspólnie rabowanych abonentów (...) nie zostały przez mnie wypowiedziane i nie ponoszę za nie odpowiedzialności.

Wbrew przypuszczeniom Sygnatariuszy listu, autor artykułu zamieszczonego w Życiu Warszawy z 2 lutego br. nie przeprowadził ze mną wywiadu, a tym bardziej nie autoryzował w związku z tym żadnych padających w nim twierdzeń, List Związkowców z TP przypisuje mi wszystkie stwierdzenia zawarte w artykule, m.in. o "rabowaniu klientów" oraz słowa "gigant", "tepsa", "on", lub "ona" w stosunku do członków zarządu TP, podczas gdy żadne z moich ust nie padło.




Dlatego twierdzenie, iż pracownik wysokiego szczebla administracji rządowej wykazał się arogancją i stwierdził, że związki chronią nikomu niepotrzebne etaty, jest nieuprawnione. Przeciwnie, osobiście uważam, że gdyby TP chciała to zagospodarowałaby do nowych rynkowych wyzwań wszystkie posiadane etaty, co zdecydowanie poprawiłoby takie kontrowersyjne między nami zagadnienia, jak obsługa klientów czy tempo wdrażania decyzji UKE.

Moje komentarze na temat niektórych praktyk TP zawierają określenia stanowcze, ale jako prawnik używam słów "nadużycie pozycji", "praktyka eksploatacyjna", "nienależne świadczenie" a nie słowa "rabunek".

Anna Streżyńska
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej

20 lutego 2007 r.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~  2007-02-20 20:15:51  host: ekq239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    spieprzać dziady

  • 0

    23. ~issa  2007-02-20 20:29:14  host: azl217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***jarekt - nie musisz mi prościej tłumaczyć , zgadzam się , ze wszystkim co napisałeś. Nie mogę jednak zrozumieć kwestii wywiadu , chciałbym tylko wiedzieć , na co powływał się autor tego artykułu , stąd moja prośba o linka. Jak mówie , byłbym się założył , że wczoraj widziałem , zamiast "ma(...) " , "Przeciwko sobie mam (...)" , co zupełnie zmienia postać rzeczy. I to tylko tyle.

  • 0

    24. ~issa  2007-02-20 20:42:04  host: azl217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na tę chwile , wygląda na to , że (jestem dżentelmenem;-) Pani Streżyńska niczego takiego nie wypowiedziała , autor nie wymyślił tych słów i wcale nie przypisywał ich autorstwa Pani Streżyńskiej , a całą sprawę z wyimaginowanym wywiadem wymyśliły związki zawodowe. W takich okolicznościach wychodzi na to , że Prezes wykazała się kulturą osobistą , autor artukułu nie nadużył w żadnym razie etyki dziennikarskiej , a burza , jak się teraz okazuje w szklance wody , z wywiadem to wina związków zawodowych. Czyli kowal zawinił , cygana powiesili. Jak to/tak to , bywa w Polsce:-)

  • 0

    25.  2007-02-20 21:10:43

    issa - no pisząc o czymś czego nie czytałeś i na dodatek pytając o odnośnik do czegoś co jest podane przez Witka w newsie... czy to nie jest żałosne? A przecież opera mini pokazuje odnośniki jak pamiętam? Co do tych słow - no to są słowa autora tego artykułu (a wg mnie felietoniku) a nie Streżyńskiej przeciez. A on nie wkłąda tych słów w jej usta! Nie widzę tego czytając ten materiał. No - mogę nie umieć czytać takich tekstów... ;-) ~zibi - ja mam głęboki szacunek do ludzi... Do Pani Anny w szczególności ;-) Dlatego jeśli używam sformułowań typu szeryf Anna, Streżyńska czy jeszcze innego, to nie z braku szacunku z pewnością. issa - właśnie on się na nic nie powoływał - jeśli już to na własny pogląd na sprawę - to właśnie felieton wg mnie. Z pewnością nie na jakiekolwiek słowa Streżyńskiej. Przynajmniej ja tego w tym tekście nie widzę. Tak sądzę - ktoś przeczytał jak przeczytał i bez pomyślunku napisał protest czy co tam... A nie sądzę żeby ktoś zmieniał tekst i wyrzucał cytaty czy cudzysłowy ;-)

  • 0

    26. ~issa  2007-02-20 21:23:17  host: azl217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zaraz , zaraz... Pisałem o czymś , co przeczytałem , i co uznałem za wiarygodne. Przytocze Ci tytuł z newsa ***Witka - "Związkowcy TP poczuli się urażeni WYWIADEM Streżyńskiej". Czy wnosić z tytułu i rozwinięcia , że Witek jest żałosny , a jego rzetelność dziennikarska jest zerowa? Pomijam już nawet fakt , że Witek nie jest dżentelmenem... ;-) Jaki odnośnik pokazuje Mini Opera , do czego? Do artykułu w Życiu Warszawy? Jakim cudem?:) Na zakończenie - jeśli wyciągnąłem mylne wniosi , zawsze stać mnie na przeproszenie kogoś , mój komentarz 24 , chyba jest jasny w wymowie. Nie ma u mnie czegoś takiego jak urażona , źle pojęta duma. I oby tylko u mnie nie było ;-)

  • 0

    27.  2007-02-20 21:37:47

    znasz issa mój stosunek do wszelkich regulatorów, urzędów i agencji zarządzającyh itp. Generalnie jestem przeciwny istnieniu takich urzędów. Jeśli mają zarządzać jakimiś ograniczonymi dobrami - niech to robią. Ale niech mi nikt nie wmawia, że wolny rynek potrzebuje dodatkowych regulacji. Że konkurencja bez decyzji i dekretów nie będzie funkcjonować na rynku telekomunikacyjnym! Czym on się niby różni od pozostałych? Siedzą urzędnicy i przyklepują fuzje potężnych firm, które tworzą jeszcze potężniejsze... No i po co siedzą? Przecież jakby nie musieli zgadzać się na fuzje, to może by one nie zaistniały??? Czy to nie monopolizowanie rynku w imię konkurencji z innymi tak samo potężnymi graczami? Że w skali globalnej może, ale w takiej Polsce? Te banki - nie dość że największe, to jeszcze muszą być większe - bo konkuerncja europejska... A co mnie obchodzi że w Europie mają właściciele polskiego (w Polsce) banku konkutrencje jak u nas i tak są najwięksi czy prawie najwięksi mimo to? Tak samo ze wszystkim jest. Wkurza mnie to. Natomiast w tej akurat sprawie, obiektywnie, nieuzasadnione są pretencje tych związkowców po prostu. Powinni je kierować tylko i wyłącznie do autora tekstu.

  • 0

    28.  2007-02-20 21:47:02

    nie issa - nie o to mi chodzi przecież... i Ty wiesz dobrze ;-) Witek rzetelnie informuje o pretensjach związkowców - bo to jest fakt. Nie odnosi się do teg, czy są one słuszne czy nie - bo news ma określoną formę - nie jest reportażem, nie jest felietonem. Jest po prostu INFORMACJĄ! Tak pierwszy, jak i drugi. Jeśłi oni napisali w swoim liście , że do żywego są dotknięci wywiadem jakiego udzieliła, to Witek to napisał - bo co miał napisać, że są dotknięci wywiadem, któy nie jest wywiadem i na pewno to zostanie sprostowane niebawem? Sądzę, że nie ze stropny Streżyńskiej, nie zestrony ŻW będziemy niebawem mieli następny news, a od strony związkowców, którzy "ustosunkują się" do swoich dziwnych interpretacji tekstów gazetowych... Oczywiście w stylu naszego Pleno Titulo Premiera, że dziennikarze są winni wszystkiemu, w szczególności globalnemu ociepleniu ;-)

  • 0

    29.  2007-02-20 22:13:15

    A przepraszam - nie zauważyłem posta 24 ;-) I wiesz, że nigdy nie twierdziłem że nie stać Cię na słowo przepraszam... Odnośnik umieszczony w tekście Witka - do tekstu w Życiu własnie.

  • 0

    30. ~Stefan  2007-02-20 22:34:15  host: host-100-132.gprsbal.plusgsm.pl

    Jakies ziarnko prawdy jest pewnie,w tym artykule. Tyle tylko,ze wypowiedzi nie byly autoryzowane.

  • 0

    31. ~  2007-02-20 22:50:54  host: p09-09.opera-mini.net

    Nieeee , cos chyba jest nie tak ze mna , na serio ten odnosnik byl od samego poczatku i nie zostal wstawiony pozniej? Nie wiem jakim cudem ja to moglem przegapic...

  • 0

    32. ~rogus234  2007-02-21 00:12:33  host: ip-89-174-41-60.ibd.gtsenergis.pl

    Sprawa jest PROSTA: TO NIE był żaden wywiad z p. Streżyńką- TEKST w ZW ukazał się w dziale: OPINIE i JEST TO FELIETON, a NIE tekst redakcyjny. Oj te związki zawodowe...- nawet przeczytać nie umieją normalnie;)

  • 0

    33. ~pawel  2007-02-21 00:52:29  host: aauo152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jasne. Kolejny spisek. Szara sieć oplotła tak panią prezes, że sama nie wie, co w koncu powiedziala. Afera powoduje dementi. Lepiej, zeby pani prezes wazyla slowa przed ich wypowiedzeniem i przed kolejnymi niemadrymi decyzjami.

  • 0

    34. ~duzy  2007-02-21 07:23:37  host: dtf85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tam mialem nadzieje, ze ze Strezynska w koncu cos sie zmieni, ale po ostatnich akcjach niestety jestem jaknajgorszej mysli. Ona za bardzo utozsamia wszelkie nieszczescia z TP. A tymczasem netia i energis harcuja pod skrzydlami pani prezes, wala ceny jakie chca, bo przeciez kary bac sie nie musza...

  • 0

    35. ~kala787  2007-02-21 07:54:46  host: dss36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hihi... no wiesz, jak ja bym sie tak zachowala, jak ona, tez bym chciala z tego wybrnac. Ale to wszystko tematy zastepcze. szefowo uke! kiedy bedzie taniej?!

  • 0

    36.  2007-02-21 10:29:26

    ~Stefan - kurczę, jakie wypowiedzi? Gdzie tam są wypowiedzi? To jest opinia tylko i wyłącznie autora tekstu. Nie ma tam żadnych cytatów itp. To, ze gość konflikt szeryfa z tepsą opisał jak opisał, że to wojna i złodziejstwo, to jest tylko jego język i jego stanowisko. Nie poparte w żadnym razie opiniami Streżyńskiej przecież. A jeśli już, to własnie - przeniesione na grunt formy felietonu autorskiego. issa - był, był... ~pawel - chrzanisz ... Ja mam okresłony stosunek do biura szeryfa i do samej funkcji szeryfa. Ale Streżyńską akurat w tym przypadku będę "bronił" - sprawa została nagłośniona przez śmiesznych, napalonych/zapalonych ludzików ze związków niesłusznie. No cóż... Muszą się wykazywać - w końcu za coś im ludzie płacą, żeby dbali o ich interesy. Tyle, że tym razem się ie popisali. Ja tam czekam na ich przeprosiny właśnie. a nie na tłumaczenia Streżyńskiej.

  • 0

    37. ~brednie  2007-02-26 23:14:53  host: dsf226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta, płacą to Strezynskiej i nie tylko UKE, ale takze tele2 gdzie pracowala

  • 0

    38. ~brednie  2007-02-26 23:16:06  host: dsf226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Strezynska nie robi nic poza propaganda. Czy ceny spadly dzieki jej dzialaniom? odpowiedz jest prosta i krotka: NIE! i Nie spadna. Bo nie tak sie rozwiazuje problemy rynku. Tak, to sie napycha kieszenie kumplom z tele2.

  • 0

    39. ~zbig  2007-02-26 23:19:43  host: dse153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby p. Strezynska chciala zadbac o ceny na rynku, nie blokowala by promocji i obnizek TP, nie ujawniala by planow TP. Tak trudno sie oprzec wrazeniu, ze to wszystko tylko gierki.

  • 0

    40. ~zbig  2007-02-26 23:20:57  host: dse153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i propaganda. niestety ostatnio w tym kraju wszystko opiera sie na propagandzie. Wydawalo sie, ze biznes, to biznes i tam gdzie wchodza interesy wielu klientow, tam politycy sie ogranicza ze swoja szopka. A tu nic.

  • 0

    41.  2007-02-28 11:21:56

    ***zbig - możesz się nie zgadzać z p.Streżyńska ale zabraniam ci odsądzać Ją od Czci i wiary!!!!

Dodaj swoją opinię