Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Streżyńska imponuje Tuskowi

Streżyńska imponuje Tuskowi

WitekT 31 Października 2007 20:51

0 0
Donald Tusk, prawdopodobnie przyszły premier naszego kraju, w wywiadzie dla dziennika Polska, bardzo pozytywnie wypowiedział się o prezes UKE Annie Streżyńskiej.

Na pytanie, czy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie istnieć, Tusk odparł, że chciałby, żeby rzeczywiście stała się ciałem społecznym.

Niech działa podobnie jak szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska. To jest jedna z nielicznych postaci PIS-u, której działalność mi imponuje - powiedział Tusk w wywiadzie dla dziennika Polska.


Źródło tekstu: Polska, Onet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29. ~Greg  2007-11-04 23:02:10  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poza tym UKE w ofertach hurtowych wprowadzil najbardzie restrykcyjny system kar w calej Europie, wiec TP ma jakies wyjscie?

  • 0

    30.  2007-11-04 23:03:22

    Greg: a czemu to nie idzie w pełni elektronicznie, tylko leci Outlookiem? Co do kar - co z tego, skoro TP prawie nic jeszcze nie zapłaciła i jakoś chęci do zmian w działaniu i nastawieniu nie widać?

  • 0

    31.  2007-11-04 23:08:52

    Greg: i jeszcze jedno - czemu chcesz zmian po stronie UKE, a nic nie mówisz o zmianach po stronie TP? Ja odbieram konsekwentne działania UKE jako chęć zmuszenia TP do RZETELNEGO podejścia do własnej restrukturyzacji. O tym, czy robi to zgodnie z prawem, to się nie wypowiadam - od tego są sądy i na ich orzeczenia poczekam.

  • 0

    32. ~Greg  2007-11-04 23:15:40  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To sam spróbuj się dowiedzieć jaka firma IT poniesie odpowiedzialność za zmianę systemów TP w ciągu tak krótkiego czasu jaki wyznacza regulator. Same prace analityczne trwają rok. Systemy do obsługi biznesu telekomuniakcyjnego to jedne z najbardzie skomplikowanych. Apropo kar to TP przecież już zapłaciła karę np. za nie przedstwienie cennika ISDN i jakąś jeszcze. W każdym razie nie sądzę że zapłaci karę 340 mln bo jest to oczywiste naduzycie ze strony UKE.

  • 0

    33. ~Greg  2007-11-04 23:21:15  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    31: strasznie ciągniesz mnie za język :) Jestem pracownikiem TP, ale nie jest powiedziane, ze w TP będę pracował do końca życia, natomiast najbardzie zależy mi na przestrzeganiu prawa. Urząd, który łamie prawo i się mu na to pozwala narusza również bezpieczeństwo zwykłych obywateli takich jak ja i Ty, ponieważ jak można to zrobić w telekomunikacji to może również manipulować społeczeństwem w innych dziedzinach życia. Deyktatura zawsze byłą zagrożeniem dla społęczeństwa i demokracji.

  • 0

    34.  2007-11-04 23:22:08

    Greg: a prześledźmy decyzje dotyczące np. WLR albo przenośności numerów. Kiedy pierwszy raz wspominał o tym jeszcze śp. URTiP, a kiedy TP tak faktycznie za to się zabrała, kiedy widziała, że dalsza bezczynność i kolejne pisma o odroczenie terminu nic już nie dadzą? A potem wielkie zdziwienie, że tak mało czasu... Normalnie jak ja swego czasu na studiach przed sesją - dlatego doskonale wiem jak to jest. ;) Trzeba się było pilnie uczyć cały semestr, to by nie było potem stresu i biadolenia. ;)

  • 0

    35. ~Greg  2007-11-04 23:27:12  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    34: znowu stara śpieka. WitekT zapominasz, żz sama informacja, że TP ma wdrożyć WLR nie wystarczy. Muszą być znane jeszcze warunki tej usługi na długo wcześniej przed jej wprowadzeniem w życie. Dla abonenta to jest tylko usługa telefoniczna i jakis prosty cennik, natomiast dla operatora korzystającego to jest kilkadziesiąt powiązanych ze sobą usług. Brak znajmości ostatecznej wersji usługi uniemozliwia stworzenie systemów informatycznych dedykowanych. Później okazuje się, że trzeba stworzyć system w 3 miesiące, a na dodatek nikt tego nie chce się podjąć.

  • 0

    36.  2007-11-04 23:33:12

    Greg: pytanie za 10 punktów - czy zostało to zrobione inaczej niż w Europie Zachodniej? Kolejne 10 puntków dostaniesz za odpowiedź na pytanie czy jeżeli byście opracowali RZETELNIE sami cały schemat, to czy Urząd by to odrzucił? 10 punktów dorzucę za odpowiedź na pytanie kiedy FAKTYCZNIE zaczęły się prace nad formułą WLR-u.

  • 0

    37. ~Greg  2007-11-04 23:36:13  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36: niezłe pytania :) 1. Tak to zostało zrobione inaczej niż w Europie Zachodniej. Jest wiele przykładów i zbyt mało czasu by je wszystkie tutaj podać. 2. Weź sobie za przykład audyt regulacyjny. W Europie jest to czyś niepodważalnym, natomiast w Polsce .... 3. Nie wiem.

  • 0

    38.  2007-11-04 23:42:44

    Greg: za pierwsze dostaniesz 10 punktów, tu nie będę się kłócił. Za drugie dam Ci 0 punktów - niestety. Myślę, że Waszej dobrej woli Urząd nie zignorowałby albo nie straszyłby / nie nakładałby za to kar bo by widział, że DZIAŁACIE sami. Za trzecie 0, bo nie odpowiedziałeś. ;) Dokładną datę pewnie poda UKE oder Tele2 - musiałbym jutro zadzwonić. ;) 10/30 - 33%. Zaliczenie na studiach jest od 60%. ;)

  • 0

    39. ~Greg  2007-11-04 23:44:47  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    38: Przysługuje mi jeszcze odwołanie do rektora :). Zapytaj ERG czy się odrzuca audyt regulacyjny.

  • 0

    40. ~Greg  2007-11-04 23:46:37  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z pewnością będą zdziwieni :)

  • 0

    41.  2007-11-04 23:50:14

    39: mój prodziekan ds. kształcenia, a późniejszy prorektor mawiał: "jako człowiek pana rozumiem, ale jako dziekan nic nie mogę zrobić". ;) Co do audytu - nie to jest temat naszej rozmowy, to jest Wasz ustawowy obowiązek. Ja mówię o wyjściu PRO UKE czy PRO KONSUMENT w działaniach dot. wdrażania usług takich właśnie, jak WLR czy BSA.

  • 0

    42. ~Greg  2007-11-05 00:06:18  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie zauważyłeś podobieństwa. TP już wcześniej proponowała np. oferty hurtowe, ale UKE tworzy swoje w całości. Skoro UKE nie jest w stanie akaceptować audytu to jak myślisz jakie masz szanse TP, by zaakceptowana została np. proponowana oferta hurtowa? poza tym dyskutowaliśmy na konkretne tematy a Ty teraz przechodzisz na ogólniki.

  • 0

    43. ~Greg  2007-11-05 00:07:32  host: aazx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W każdym razie już późno :), a więc do miłego

  • 0

    44. ~ukenamuniu  2007-11-05 00:13:43  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT, Greg: dzięki za ciekawą dyskusję. Uzyskałem 30 pkt. Czy mam grać dalej??

  • 0

    45. ~Greg  2007-11-05 11:06:21  host: 212.160.172.70

    44: Nie graj. Dla Ciebie to za prosta gra i zdobędziesz za dużo punktów :)

  • 0

    46. ~ukenamuniu  2007-11-05 19:34:24  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: Ad. Outlook (#30). Kiedyś pewien minister napisał receptę, że należy wprowadzić rozporządzenie, że od 1 czerwca przyszłego roku wszystkie faksy mają być produkcji krajowej. Podobne recepty na poprawę rzeczywistości pisze Dobromir a szeryf robi kontrole i nagradza. W ciągu kilku miesięcy jaki interfejs do IT(np dla opów BSA) można uruchomić? Wiadomo outlook, wprawdzie Express. W międzyczasie i po, lecz wspólnie z operatorami korzystającymi, można coś poważnego wdrożyć (+zamówienia masowe, zgłaszanie uszkodzeń, itp).

  • 0

    47.  2007-11-05 19:47:14

    ukenamuniu: temat WLRu jest wałkowany w Polsce CO NAJMNIEJ od 3 lat, jak nie lepiej... Pytanie ile czasu FAKTYCZNIE było coś robione...

  • 0