Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Streżyńska i tak zliberalizuje rynek?

Streżyńska i tak zliberalizuje rynek?

WitekT 4 Kwietnia 2006 11:58

0 0

Anna Streżyńska może dopiąć swego i zliberalizować polski rynek telekomunikacyjny pod warunkiem, że Rada Ministrów przyjmie jej strategię.

4. kwietnia KRRiT ma zacząć przesłuchania wybranych kandydatów na prezesa UKE. Nie ma wśród nich Anny Streżyńskiej, p.o. prezesa Urzędu i podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Jednak sama minister nie składa broni. Pod jej kierownictwem resort przygotowuje nowelizację prawa telekomunikacyjnego, która wzmocni nadzór ministerstwa nad prezesem UKE. Kluczową sprawą będzie jednak przyjęcie przez rząd strategii telekomunikacyjnej. Wyznaczy ona zadania prezesa UKE, z których będzie można go potem rozliczać i ewentualnie, dzięki nowelizacji prawa, łatwiej odwołać. Dokument opracowała Anna Streżyńska, która założenia strategii sprowadza do trzech punktów: obniżka cen, obniżka cen i jeszcze raz obniżka cen.

Utrącenie strategii byłoby niewątpliwe na rękę dużym firmom telekomunikacyjnym. Narodowy operator krytykował działania Anny Streżyńskiej, twierdząc, że przenosi ona na zacofany polski rynek rozwiązania z rozwiniętych krajów europejskich. Według TP, analizy pokażą, że potrzebujemy własnej, polskiej drogi.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~arnie  2006-04-04 12:28:39  host: dlo127.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Narodowy operator krytykował działania Anny Streżyńskiej, twierdząc, że przenosi ona na zacofany polski rynek rozwiązania z rozwiniętych krajów europejskich." No nareszcie TPSA przyznała się do swojego zacofania :) :) . Powinni to w telewizji non stop cytować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0

  2. ~wlo  2006-04-04 15:29:25  host: cqy67.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ale ta Anka uparta... Rany... A po co w takim razie szeryf jak będzie miał czapę ograniczającą albo nawet uniemożliwiającą mu podejmowanie decyzji? Ktoś ma za dużo pieniędzy?

 • 0

  3. ~zibi  2006-04-04 16:34:50  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

  Dlaczego w tytule brak imienia p.Anny Streżyńskiej?

 • 0

  4. ~Gall  2006-04-06 15:12:43  host: bkr185.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ...i po tym wlasnie widac ze Polska to panstwo korupcji u ukladow! Majac taki rzad jaki obecnie mamy widac ze zmienic sie moze wszystko... szkoda tylko ze na gorsze :/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet