Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Streżyńska: 700 MHz, środki z prepaidów i podatki dla telekomów

Streżyńska: 700 MHz, środki z prepaidów i podatki dla telekomów

orson_dzi 3 Listopada 2016 11:00

11 7

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska odniosła się w wywiadzie dla PAP do obecnej sytuacji polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Anna Streżyńska wyraźnie zaznaczyła, że nie ma obecnie planów wprowadzenia podatków dla telekomów i takiego podatku na pewno nie będzie. Nałożenie dodatkowej opłaty zostałoby zapewne przerzucone przez operatorów na klientów przed podniesienie cen.




W kwestii przepadających środków z numerów na kartę Minister nie wyklucza wprowadzenia regulacji, ale na chwilę obecną nie widzi takiej potrzeby. Tę kwestię regulują regulaminy operatorów, a Ministerstwo nie odnotowuje obecnie skarg w tej sprawie.

Ostatnim omawianym tematem było rozdysponowanie częstotliwości 700 MHz. Minister uważa, że częstotliwości zostaną rozdysponowane do 2022 roku. Komisja Europejska ustaliła termin do 2020 roku, ale dopuszcza dwuletnie opóźnienie. Mimo wszystko, Minister nie wyklucza wcześniejszego odbycia się aukcji częstotliwości 700 MHz gdyby operatorzy wyrazili takie zapotrzebowanie.

Źródło tekstu: PAP; wł     

Dodaj do:

Tagi: anna streżyńska

w sumie: 39
  • 2

    22.  2016-11-03 12:17:54

    @21 kto pyta nie błądzi :)

  • 2

    23.  2016-11-03 12:18:13

    @18 to jakaś chińska podróbka logiki...przecież można się skarżyć również na rzeczy zgodne z prawem, kto broni.
    @20 ale byś się zdziwił, gdyby odsunęła ją jeszcze "ta" władza, tzn. tfu, chciałem powiedzieć że ustąpiła by ze stanowiska uznawszy swą misję za zakończoną.

  • -4

    25. ~A  2016-11-03 12:19:49  host: 89-68-166-218.dynamic.chello.pl

    @rozczarowany
    następny obrońca bandytów którzy nielegalnie przekraczają granicę? W zespole polskiego fabebooka jest KODerastka i wykorzystuje platformę do walki ideologicznej.

  • 1

    26.  2016-11-03 12:24:35

    18 - nie całkiem. UOKiK postępowanie wszczął. Podstawa? No właśnie naruszanie prawa. Konkretnie przepisu ustawy - Prawo telekomunikacyjne, mówiącego o ułatwieniach w kwestii zmiany operatora (czy może nieutrudnianiu zmiany operatora - nie pamiętam jak brzmi przepis dokładnie).
    Antoni - problem nie istniał. Pojawił się w momencie kiedy jakiś pajac z UOKiK wymyślił to całe postępowanie. Wtedy burza się zaczęła. Poczytaj, będziesz wiedział o czym mówię. Nie chce mi się kolejny raz tego samego powtarzać.

  • 1

    27.  2016-11-03 12:26:57

    A co do "problemu" 700 MHz. Tego problemu nie ma przecież. Pasmo jest zajęte. Trzeba je zabrać. A to będzie kosztować ;-)
    Problem niektórzy widzą. Już o telefonach obsługujących to pasmo mówią - nawet tu. To głupie, ale niech sobie mówią ;-)

  • 1

    28.  2016-11-03 12:37:07

    @22. LTE900 będzie z zasobów już posiadanych przez Plusa, BDI aero2 będzie przedłużone, do 2018 jeszcze daleko nie wiadomo czy Sferia zrezygnuje z pasma.

  • 1

    34.  2016-11-03 13:04:32

    Temat do poprawy: Streżyń_Ś_ka.

  • -1

    35.  2016-11-03 13:07:13

    700MHz to przykład głupoty, wczoraj odpalili tam DVB-T, a dziś będę wywalać z pasma odpalone nadajniki DVB-T. Bo przecież oni jak zwykle nie wiedzieli, że jutro tam będą siać komórkami. Tak jakby od razu nie można było klepnąć obsady kanałów nadajników DVB-T UHF do 600MHz max i nic wyżej.

  • 3

    38.  2016-11-03 13:38:06

    @24 Ty tez możesz założyć portal i promować co tam chcesz, np. naukę jedzenia widelcem i likwidować profile tych co chcą jeść łyżką. Nie słyszałem, żeby posiadanie profilu na fb było obowiązkiem każdego prawdziwego Polaka, to jakaś nowa patriotyczna "tradycja" ?

  • 3

    42. ~Bouli  2016-11-03 14:06:55  host: 212.160.172.83

    Tytuł jak w onecie albo superaku tylko po to żeby kliknąć... 'Podatki dla telekomów' a potem 'wyraźnie zaznaczyła, że nie ma obecnie planów wprowadzenia podatków dla telekomów i takiego podatku na pewno nie będzie' Ludzie opamiętajcie się!!!

  • 1

    44.  2016-11-03 14:37:44

    @28
    "LTE900 będzie z zasobów już posiadanych przez Plusa", kiedy, bo nie widziałem żadnych pozwoleń od UKE?
    "BDI aero2 będzie przedłużone", na jakich zasadach?
    "do 2018 jeszcze daleko nie wiadomo czy Sferia zrezygnuje z pasma" Sferia nie ma nic do gadania, może najwyżej albo dogadać się z władzą ( w Polsacie muszą mówić w samym superlatywach o władzy) jak będą chcieli przedłużyć, albo jak władza będzie chciała kasy, to stanąć w przetargu.

  • -3

    45.  2016-11-03 14:40:07

    @38 Powiedz to firmom likwidującym własne fora i strony, i przenoszące się w całości na FB. Nie mam na nim konta i mam problem z dotarciem do sporej części treści i komunikatów (rzecznik Orange o ostatniej awarii chociażby). Draństwem są też systemy komentarzy oparte o FB.
    Z drugiej strony na FB prowadzone są blogi, a strony zbanowanych organizacji można pod nie podciągnąć lub uznać za informatory/biuletyny. W takiej sytuacji dochodzi prawo prasowe i sytuacja prawna komplikuje się do kwadratu. Nie mam nic do blokowania ONRu bo treści tam publikowane podpadają pod paragrafy ale sytuacja w której powodem banu jest zdjęcie flagi (jeśli jest to kadr z marszu i flaga nie jest głównym tematem zdjęcia), a na dodatek prawicowi dziennikarze przypominają wielokrotną odmowę banu dla stron szkalujących lub nawołujących do nienawiści skierowanych w kierunku prawicy i KK, to FB stosuje moralność Kalego i wyręczyć go będą musiały sądy, szkoda, że nie będzie uznany za współwinnego.
    TL,DR: Tematu by nie było gdyby nie seria "zbiegów okoliczności" w postaci grupowego banu tuż przed 11.11 i działalności w KODzie pracownicy FB.

  • 0

    49. ~sudione  2016-11-03 15:08:12  host: 213.77.2.17

    Panowie bardzo ważne pytanie:
    O jaki band chodzi Pani minister, bo jeżeli chodzi o częstotliwość 700Mhz, to jest zdecydowanie więcej niż jedna?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.:)

  • 2

    50.  2016-11-03 15:08:36

    @45 Jeżeli ktoś robi sobie biuletyn z fb to jest jego sprawa. Zna regulamin i wie, że wydawca portalu ma prawo a nawet obowiązek pilnować treści i zarządzać nimi wedle uznania , bo do pewnego stopnia za nie odpowiada. To tak jak do niektórych klubów nie wpuszczą Cię w trampkach, bo obowiązują pewne zasady, a ty się tam na siłę pakujesz i jeszcze krzyczysz, że Hania to weszła w chodakach. Nie znam się na prawie prasowym, dlatego wytłumacz mi dlaczego FB pod niego podpada? Jakie widzisz rozwiązanie w sytuacji, w której FB nie zaprzestanie "niecnych" praktyk? Blokada wyświetlania portalu w PL ?

  • 0

    51.  2016-11-03 15:11:53

    @15 jak dobrze poszukasz to znajdziesz bank bez głupkowatych opłat za podstawowy ROR i kartę debetową z nim powiązaną, bez potrzeby generowania na siłę n-płatności w miesiącu kartą, na sumę minimum x PLN, czy też gwarantowanych miesięcznych wpływów na konto, żeby było tzw. bezpłatne. Są jeszcze takowe nieliczne darmowe banki bez gwiazdek.

  • 1

    52. ~  2016-11-03 15:17:03  host: 178-37-0-137.adsl.inetia.pl

    @2 Facebook też nie jest w porządku. Powiedz mi, skoro tak się ujmujesz za twarzoksiążką, dlaczego Facebook śledzi nawet nie zarejestrowanych i nie zalogowanych u niego użytkowników internetu? O tym, że tak jest na prawdę znajdziesz informacje bez problemu, np. http://tlp.is/bnh

    Jaki ich regulamin obejmuje takie działanie? Dlaczego to robią, mimo że nit na to nie wyraził zgody? To bezprawne, bandyckie działania monopolistycznej korporacji, która za bardzo się rozrosła i robi, co chce. Należało by ją podzielić na kilka części, podobnie jak M$.

  • -1

    54.  2016-11-03 15:29:42

    @44. LTE900 ruszy gdy ruch w GSM900 będzie odpowiednio niski.
    BDI pewnie na takich samych zasadach jak teraz, Strzeżyńska pisała na twitterze że już dogadane.
    Jak to Sferia nie ma nic do gadania, dostanie taką samą ofertę jak Orange na 450, jeśli nie przyjmie oferty to będzie można myśleć co z tym dalej.

  • 2

    55. ~aero666  2016-11-03 15:30:13  host: 188.146.61.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @51 bardzo nieliczne i totalnie niszowe. Zasadniczo chyba pozostał ex-SMART tzn. Nest Bank (i trzeba mieć mega priorytet na bezpłatność, by zaakceptować ich cudowny system) oraz VW direct (tutaj z ograniczeniem w dostępie do gotówki). Coś by się może dało jeszcze wyrzeźbić z oferty głównych banków biorąc niepełnosprawne konto bez karty.

  • 2

    60. ~  2016-11-03 16:29:30  host: apn-31-1-41-1.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja mam teraz TV na 706 i 730, to tam się jeszcze telefon zmieści?

  • 4

    64.  2016-11-03 16:50:06

    @54 "LTE900 ruszy gdy ruch w GSM900 będzie odpowiednio niski."
    Póki sprzedają telefony GSM900 only póty nie będzie, na dynamiczną zmianę w tej materii się nie zapowiada.

    "BDI pewnie na takich samych zasadach jak teraz, Strzeżyńska pisała na twitterze że już dogadane."
    Jak na tych zasadach co teraz, to marnie gadali. Ja rozumiem w 2011r 512/256, ale po 2017r to niepoważne. W dodatku zamiast tego uciążliwego captcha, mogą dać inna metodą, typu umieść różę w kółku.

Dodaj swoją opinię