Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Strajk w TP - są szanse, że go nie będzie

Strajk w TP - są szanse, że go nie będzie

WitekT 7 Kwietnia 2005 11:01

0 0

Zapowiedziana na 11 kwietnia akcja strajkowa w Telekomunikacji Polskiej może zostać odwołana, jeśli Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy osiągnie porozumienie z zarządem w sprawie redukcji zatrudnienia w firmie.

Związkowcy zapowiadają, że jeśli zarząd podejmie rzeczowe rozmowy i nie ogłosi regulaminu zwolnień (zapowiadał, że zrobi to najpóźniej dziś) to do strajku w poniedziałek nie dojdzie.
Powoli wyjaśnia się sprawa podejrzeń związkowców, że ktoś zagłuszał telefony komórkowe głodującym. Zawiadomienie nie było bezpodstawne, ale regulator nie ma podstaw, by z urzędu wszcząć postępowanie w tej sprawie. W wyniku działań kontrolerów zostało zakończone zagłuszanie i protestujący odzyskali kontakt ze światem za pomocą telefonów komórkowych. Wczoraj przedstawiciele zarządu spółki poinformowali związkowców na piśmie, że zarząd nie podejmował działań zmierzających do blokowania łączności telefonicznej głodującym. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi kontrolę, czy zarząd operatora wykonuje obowiązki wynikające z ustawy o zwolnieniach grupowych.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet