Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Strajk w TP - relacja z kraju

Strajk w TP - relacja z kraju

WitekT 11 Kwietnia 2005 16:38

0 0

Cześć pracowników Telekomunikacji Polskiej przerwała dziś o godz. 14 pracę, by wziąć udział w strajku ostrzegawczym, który zakończył się o godz. 15.

Pracownicy protestowali przeciwko zwolnieniom grupowym w TP. Pracę w spółce ma stracić prawie 3 tys. pracowników.

Pracownicy TP w całej Polsce dostali od swoich przełożonych e-maile ostrzegające, że za udział w nielegalnym strajku mogą stracić pracę. Tymczasem strajk jest legalny - powiedziała Elżbieta Pacuła z NSZZ Solidarność.

W województwie pomorskim i kilku powiatach warmińsko-mazurskiego strajkowało dziś łącznie około 600 osób.

Ok. 100 pracowników wyszło o godz. 14.00 przed budynek dyrekcji obszaru TP w Olsztynie. Na godzinę przerwali także pracownicy w czterech innych punktach firmy w Olsztynie.
W Szczecinie protestowały dwie grupy pracowników TP. Po kilkadziesiąt osób zebrało się pod dwiema siedzibami spółki.

Godziny strajk przeprowadzili także pracownicy krakowskiego regionu TP. Przed oflagowaną, główną siedzibą firmy oraz jej placówkami terenowymi związkowcy rozdawali klientom ulotki informujące o proteście.

Do pikiet doszło także we Wrocławiu i w Legnicy. Natomiast w Katowicach przed budynek TP wyszły tylko 4 osoby. Jak tłumaczy przewodnicząca "S" w katowickiej TP Danuta Malich, to efekt zastraszania pracowników.

W Poznaniu związkowcy nie zorganizowali pikiety i ograniczyli się do przerwania na godzinę pracy.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet