Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sto tysięcy hotspotów

Sto tysięcy hotspotów

WitekT 29 Września 2005 23:26

0 0

Niebawem dostęp do bezprzewodowej sieci dzięki publicznym hotspotom zapewni okrągłe sto tysięcy miejsc.

Miejsc z dostępem do internetu realizowanym dzięki technologii WiFi jest coraz więcej. Według specjalistów z firmy Informa Telecoms and Media, sześciocyfrowa liczba hotspotów będzie do końca 2005 roku. Pod koniec drugiego kwartału tego roku liczba punktów, w których można było skomunikować się z siecią, wynosić miała około 84 tys. Największy wzrost w tym segmencie ma być w przyszłości udziałem krajów z Regionu Azji i Pacyfiku.
Do tej pory największą dynamikę na tym rynku wykazywała Europa Zachodnia. To tam obecnie znajduje się 42% hotspotów. Ameryka Północna może pochwalić się dużo gorszym wynikiem - na poziomie około 26%.

O ile rynek hotspotów nadal rozwija się prężnie, to, jak stwierdzili niedawno specjaliści z Gartnera, tylko jedna czwarta podróżujących biznesmenów korzysta z tej formy komunikacji z siecią. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: ZDnet, pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2005-09-30 06:59:18

    Laptop do plecaka i na miasto... ;-)

  • 0

    2.  2005-09-30 07:00:35

    Ja póki co, nie miałem okazji skorzystać z hot spotów. Musi być dużo szybciej i wygodniej niż GPRS przez Bluetooth...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-85.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet