Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Steve Jobs nie jest już prezesem Apple

Steve Jobs nie jest już prezesem Apple

LuiN 25 Sierpnia 2011 07:04

0 0

steve jobsmSteve Jobs odchodzi ze stanowiska prezesa Apple. Miejsce legendarnego szefa zajmie jego prawa ręka - Tim Cook. Przyczyną decyzji jest zły stan zdrowia Jobsa.



Steve Jobs to jeden z największych wizjonerów na rynku elektroniki użytkowej. To on stoi za sukcesem komputerów Mac, które wraz z przejęciem prezesury przez Jobsa w 1997 roku zaczęły wyróżniać się przemyślanym, ciekawym wyglądem.

Pod rządami Jobsa Apple wprowadził na rynek iPoda - najpopularniejszy odtwarzacz muzyczny na świecie, otworzył największy internetowy sklep z muzyką - iTunes, firma stała się największym na świecie producentem smartfonów, dostawcą aplikacji na nie (App Store) i czwartym największym producentem telefonów komórkowych, a gdy tylko Apple zadebiutował ze swoim iPadem, od razu stał się światowym liderem na rynku tabletów.




56-letni Steve Jobs od 7 lat walczy z rakiem trzustki. Na organizowanych prezentacjach nowego sprzętu widywaliśmy go w różnym stanie, zawsze jednak się na nich pojawiał i w charakterystyczny dla niego, optymistyczny sposób opisywał swoje kolejne dzieła. Dzieła, które wpływają na cały rynek elektroniki użytkowej bardziej niż produkty jakiejkolwiek innej firmy.

Nowy szef Apple, Tim Cook związany jest z firmą Apple od 13 lat. Cook zarządzał już firmą gdy 31. lipca 2004 roku Jobs poddał się operacji usunięcia nowotworu trzustki oraz w czasie późniejszych urlopów zdrowotnych Jobsa. Teraz funkcję tę przejmuje na stałe.

Źródło tekstu: BusinessWire, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    20.  2011-08-25 11:07:26

    @18 a Ty masz? bo ceny apple nie ma nic wspolego z ekonomia przynajmniej w Polsce i innych biedniejszych krajach.

  • 0

    21.  2011-08-25 11:07:38

    No to porównując ceny do Niemczech to tez taniej u nich niz u nas :D To samo z kartami graficznymi. Kupic w UK, opłacić podatki,cło,przesyłkę -> taniej niż kupic w hurtowni w Polsce. Polska to bogaty kraj, skoro tak słono z nas zdzierają :D wzór : cena w USD * kurs * 1,22 + 50 zł(lub i więcej) za bogatych polaków = cena u nas

  • 0

    22.  2011-08-25 11:09:06

    21: porównując do NIEMIEC :) :)

  • 0

    23.  2011-08-25 11:09:29

    @ Mikem racja chociaz wydaje mi sie ze apple prognozuje spowolnienie wzrostow i chce dotrzec do prepaidowcow - stad pomysl na iP4 light ktory bedzie jednak nieco tanszy... Dzieciaki ktore jeszcze nie maja, kupia te chudsza wersje dla marki a apple i tak zarobi na sklepie...

  • 0

    24.  2011-08-25 11:16:28

    @21 roznice sa niewielkie na glownych produktach apple i wynikaja pewnie z nasycienia rynku. Niemcy sa techno freakami i sa w stanie zaplacic wiecej na poczatku przez co rynek szybko sie nasyca i przychodzi stagnacja. nic dziwnego ze iPhone tanszy o..10 euro niz we Francji... Uwzglednij potencjal zakupowy Niemiec i sprzedane ilosci, zestaw to z potencjalem zakupowym w Polsce na tej klasy produkty a na koniec uwzglednij stara zasade ze im wiecej tym taniej. Jesli oczekujesz ze apple obizy cene dlatego ze Polska to nie jest zasobny kraj to chyba zyjesz na innej planecie..

  • 0

    25. ~  2011-08-25 11:24:24  host: 212.160.172.70

    zatrzęsie giełdą?

  • 1

    26. ~  2011-08-25 11:29:38  host: 212.160.172.70

    Steve, oh, Steve, please!

  • 0

    27.  2011-08-25 11:30:01

    @17 Pokaż mi tego maka za 3k co u nas niby kosztuje 9, chciałbym zobaczyć. Wiem że to cudowna kraina mlekiem i miodem płynąca, ale może jednak sprawdź ceny zanim zaczniesz pisać takie posty. Poza tym, dyskusja na tematy dlaczego różnice w cenach są takie a nie inne już była prowadzona setki razy i jeżeli do tej pory nie jesteś w stanie tego zrozumieć to przynajmniej siedź cicho i się nie kompromituj publicznie. No i ostatnie wyniki z rynku (2Q2011) pokazują że jeśli chodzi o rynek smartfonów to apple jest największym producentem pod względem sprzedanych sztuk.

  • 1

    30. ~Mike  2011-08-25 11:44:08  host: 87-205-129-80.adsl.inetia.pl

    @ 20 Biedniejsze kraje??? Zaraz sprawdzę Polskę, wyglądam przez okno na parking na jednym z polskich blokowisk i co widzę? Dwie nowiutkie Insignie w full wypasie, 3 Mesie, 2 E Class, jedne C Class ale 2006, najbiedniejsi bujają się Kią Sportage nówką lub Hyundaiem i30, a dresy tradycyjnie w Beemce serii 7 rocznik 2004 (a cała rodzina leci na zasiłku), to chyba nie jest tak biednie, prawda?

  • 0

    31.  2011-08-25 11:57:13

    Gecon - smieszny jesteś! Kupiłem iP4 właściwie tylko przez ta cala nagonkę... Faktycznie był fajny ale po tygodniu doszedłem do wniosku, ze nie wart swojej ceny! System jest dla mnie nudny. Kupilem SGS 2 - trochę od niechcenia ponieważ to była nowość w plusie 2 miesiące temu a nie było nic lepszego i... z tego jestem zdecydowanie bardziej zadowolony! Pod każdym względem bije iphona (no może pomijając obudowę bo co kto woli) Jest bardziej wszechstronny, nie nudzi się, lepszy ekran, szybszy, android jest bardziej rozbudowany itd. IPhone 4 wygrywa w jednym - prestiż, masz ip masz kasę (?) choć niekoniecznie bo jak pomyśle o ludziach wydających cala pensje albo małolatach wszystkie swoje oszczędności ... Ciągle tylko mówice, ze ludzie narzekają bo ich nie stać. Myślisz. ze każdy kto ma pieniądze chodzi z Iphonem? Dla mnie nie jest zły ale są lepsze telefony!

  • 0

    32. ~  2011-08-25 13:19:01  host: user-46-112-147-33.play-internet.pl

    to chyba jednak początek końca pewnej epoki...

  • 0

    33. ~Tolman  2011-08-25 14:14:37  host: wapgw3.wapgw.era.pl

    Koniec epoki radosnego kopiowania przez Azjatów. Zastanawiające, że Japończycy są bardzo kreatywni, a Korea to światowa kserokopiarka przemysłowa.

  • 0

    34. ~PLANET  2011-08-25 14:45:41  host: public-gprs232278.centertel.pl

    Dlugofalowo to bardzo zly news dla branzy :/

  • 0

    35. ~  2011-08-25 15:07:40  host: blx10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7, Gecon, "Do mnie już dawno dotarło, gdyby nie było Jobsa to dalej klepiemy komendy w dosie." LoL. Czytałeś kiedykolwiek jakąś książkę o wynalazkach? Albo chociaż oglądałeś Discovery? Nie? To Ci wyjaśnię: jeśli nie on, to kto inny. Produkty nie są dziełem jednego człowieka a wynikiem splotu okoliczności i kumulacją pewnych czynników. Trudno dziś o prawdziwy wynalazek, bo każdy produkt powstaje na bazie innych. Przypominam też, że nawet najbardziej oryginalny wynalazca nie żyje w odosobnieniu, ale korzysta z dorobku innych. Ale jeśli jesteś osobą lubiącą tworzyć sobie idoli, to... Twój problem.

  • 0

    36. ~...  2011-08-25 15:14:41  host: 178.182.32.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @30Mike Masz takie wrażenie bo nie widziałeś ich lodówki:) W Polsce już tak jest, że to co na zewnątrz musi wyglądać i tyle. Znam ludzi jeżdżących autami wartymi góra 5 tys. złotych a zarabiających ponad 20 tys. na rękę. Tyklo, że oni w przeciwieństwie do całej masy nie muszą nic nikomu udowadniać. Jak ktoś mi nie wierzy to nich sobie zobaczy zarobki średnie w poszczególnych branżach w Polsce. I co tam widać? Bogactwo? Chyba jednak nie.

  • 0

    38. ~ŁukaszS.  2011-08-25 15:38:17  host: dynamic-78-8-15-198.ssp.dialog.net.pl

    Nightkriss, w pełni się z Tobą zgodzę.Sam mam Ipoda i uważam go za świetny pozdrawiamsprzęt.Generalnie mamy wybór.I to jest ok.

  • 0

    39. ~Mike  2011-08-25 16:19:31  host: wapgw2.wapgw.era.pl

    @ 36 Nie powiesz mi, że człowiek zarabiający 3,5 tys. zł do ręki kupuje Insignie za 130 tys. zł. żaden bank nie da mu takiego kredytu przy tych dochodach. Teraz patrzę na ulicę normalnym, dużym mieście na południu, dzieciaki 12 letnie latają z iP4, a ich koleżanka pstryka fotki Nikonem za 8 tys. zł, to jest ta bieda?

  • 0

    40. ~...  2011-08-25 16:43:33  host: 178.182.48.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @39 Ja się kłócić nie będę, dodam tylko że zestawienie południa szczególnie zachodniej części kraju z regionami typu Białystok czy Pomorze Zachodnie nie jest do końca uprawnione. A i jeszcze jedno, ja słowa bieda nie użyłem, więc się nie odniosę. Spytam natomiast inaczej. Wszyscy Twoi znajomi zarabiają chociaż te 3,5 tys. lub więcej do ręki? Bo ja takich mogę policzyć na palcach jednej ręki. Dodam też, że średnia krajowa BRUTTO wynosi coś około 3,5 tys. Jest podbita przez 10 czy 20% społeczeństwa zarabiającego kilkanaście czy kilkadziesiąt tys. miesięcznie + ci co zarabiają rocznie w milionach. A ile na rękę ma reszta? Skoro średnia krajowa to około 2,5 tys NETTO.

  • 0

    41. ~Kili  2011-08-25 17:04:06  host: 088156047101.olsztyn.vectranet.pl

    Steve zaprezentował przez to nowy produkt iQuit ;)

  • 0

    42. ~  2011-08-26 09:13:43  host: dmm92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    odnosząc sie do wysokich cen appla mozna powiedziec że ceny nawet gdyby były nawet takie jak w stanach to i tak byłyby dla polaka wysokie a wiec i tak kupowali by je przedewszystkim ludzie bogaci i napaleni dla których licza sie w czynniki pozacenowe dla tego, szczególnie biorąc pod uwage mała funkcjionalność produktów apple, w polsce nie wazne najakim poziomie cena byłaby ustalona np iphone czy kosztował by 2k czy 10k to sprzedaż i tak by była na tym samym poziomie

Dodaj swoją opinię