Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sterowanie skrzyżowaniami przez sieć GSM

Sterowanie skrzyżowaniami przez sieć GSM

LuiN 10 Czerwca 2010 14:02

0 0

GTI przygotowała rozwiązanie M2M pozwalające na zdalne sterowanie skrzyżowaniami w Łodzi z użyciem sieci GSM.

Technologia M2M (machine to machine) to przesyłanie na odległość informacji pomiędzy poszczególnymi przenośnymi lub stacjonarnymi urządzeniami. Transmisja danych, komunikatów i sygnałów sterujących w obu kierunkach możliwa jest praktycznie w czasie rzeczywistym. System wdrożony przez GTI pozwala zdalnie zarządzać 120 skrzyżowaniami w Łodzi.




Dzięki zastosowaniu łączności GSM w rozwiązaniach M2M zapewniona jest pełna mobilność poszczególnych punktów systemu, bez konieczności inwestowania w rozbudowaną infrastrukturę a wykorzystanie rozwiązań możliwe jest w każdym miejscu objętym zasięgiem GSM.

Technologia M2M może znaleźć zastosowanie również w innych dziedzinach, takich jak przemysł, automatyka, telemetria (odgrywająca ważną rolę w systemach przeciwpowodziowych), energetyka, security czy transport. M2M doskonale sprawdza się też w tzw. inteligentnych domach czy w działalności dostawców mediów.

Źródło tekstu: GTI     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1. ~Drożdżu  2010-06-10 14:07:23  host: fiw146.internetdsl.tpnet.pl

    A z jakiej sieci beda karty sim ???

  • 0

    2.  2010-06-10 14:12:11

    *1 zapewne orange

  • 1

    3. ~Msq  2010-06-10 14:12:52  host: user-109-243-189-138.play-internet.pl

    Wdrożyć, to qdrozyla ale co z tego jak światła są ustawione staloczasowo na tych skrzyzowaniach. A wpakowalismy w to, jako miasto, 30 milionów...

  • 0

    4. ~  2010-06-10 14:17:36  host: dym42.internetdsl.tpnet.pl

    w orange juz dawno są

  • 1

    5. ~.  2010-06-10 14:20:29  host: 217.116.102.144

    Raczej Polkomtel się w m2m bardziej specjalizuje. Ciekawe kiedy (czy wogóle) to ruszy, znając łódzkie upodobania to wpakują kasę a działać będzie na pokaz w 1 miejscu ;)

  • 1

    6. ~ehhh  2010-06-10 14:27:36  host: 76.73.38.2

    Czerwona Łódź, miasto sanitariuszu od "skór", frajerów płacących ciężkie miliony za coś, co nie będzie działać. Ale za to będzie ciepła posadka dla drużyny "władcy świateł" i jeszcze te zlecenia za serwisowanie...

  • 0

    7. ~Drożdżu  2010-06-10 14:28:04  host: fiw146.internetdsl.tpnet.pl

    W terminalach płatniczych byly karty sim Polkomtela i Orange do transmisji danych wystarczy zwykły gprs :D

  • 1

    8.  2010-06-10 15:24:02

    To tylko bajer. Bo ładnie brzmi skrót M2M. Sercem systemu sterowania ruchem jest i tak _jednostka centralna_, która te wszystkie dane agreguje, przetwarza i wysyła nowe nastawy. Pytanie, jak są zbierane dane o korkach i natężeniu ruchu? Bo bez tego to jest tylko wspaniała zabawka do zrobienia ALL-STOP jak jedzie prezydent miasta limuzyną...

  • 0

    9. ~ala  2010-06-10 15:53:23  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    a drogi jak dziurawe tak dziurawe, zielonej fali brak ale na papierku jakieś "bajer"

  • -1

    10.  2010-06-10 15:58:05

    Dzisiaj rano przed 7ma był właśnie fuckup sygnalizacji świetlnej na sporej części (a może na całej) trasy tramwaju kropiwnickiego. Niech żyje technika komputerowa. Zrobili system, który o kilka minut przyspiesza jazdę tramwaju na całej trasie za ciężkie miliony.

  • 0

    11. ~  2010-06-10 16:01:49  host: p09-14.opera-mini.net

    ala a Ty jesteś dziewczyną?

  • 0

    12.  2010-06-10 16:02:35

    @10: No ale jak to brzmi: "Łódź stawia na komunikację miejską", "Łódź stawia na ekologię", "Łódź stawia na nowoczesną technologię"... Nie mówiąc już o tym, że sterując sygnalizacją świetlną _można_ przyspieszyć ruch, ale _TYLKO_ w jedną stronę!!! A w drugą niemal na pewno się _pogorszy_ czas przejazdu...

  • 0

    13.  2010-06-10 17:35:51

    @1, gdyby były z PLAY to są spore szanse że byś się dodzwonił do sygnalizatora zamiast do znajomego :D

  • 0

    14.  2010-06-10 18:31:03

    Pieniądze bardzo łatwo wydać na "cuda na kiju" jeśli jednak nie jest to przemyślane, dodatkowo nie posiada profesjonalnego personelu to pieniądze wyrzucone w błoto. Mam jednak nadzieję że się mylę...

  • 0

    15. ~code  2010-06-10 19:27:47  host: 213.134.185.194

    będzie co hakować :D

  • 0

    16. ~@10  2010-06-10 23:16:08  host: 217.116.104.122

    Sterowania światłami z ŁTR do tej pory nie uruchomiono.

  • 0

    17. ~klimass  2010-06-11 01:55:02  host: acgs105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawi mnie kiedy ktos taki system zlamie, przejmie i zrobi haos, ciekawe co wtedy :) bo co jak co ale zabezpieczenia GSM juz dawno zostaly zlamane, nie wiadomo kiedy dostep do tego beda mieli wszyscy, moze lada chwila...

  • 0

    18. ~Drożdżu  2010-06-11 07:19:17  host: fiw146.internetdsl.tpnet.pl

    tesla Dzięki bogu nie mam znajomych w Play xD

  • 0

    19. ~wieczor  2010-06-11 11:09:19  host: cotel.pl