Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stawki ryczałtowe dla Polkomtela

Stawki ryczałtowe dla Polkomtela

sirmark 23 Sierpnia 2007 17:36

0 0

22. sierpnia UKE wydał decyzję zmieniającą umowę o połączeniu sieci Polkomtela i Telekomunikacji Polskiej, wprowadzając możliwość rozliczeń usług międzyoperatorskich w oparciu o płaskie stawki interkonektowe.

Opłaty za ruch rozliczany ryczałtowo (miesięczna opłata za łącze 2 Mbit/s) wynoszą:
w strefie numeracyjnej - 2977,54 zł
w obszarze tranzytowym - 4322,24 zł
poza obszarem tranzytowym - 6299,19 zł




Decyzja Prezesa UKE w sprawie zmiany umowy pomiędzy Polkomtel i TP powinna przyczynić się do wzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwić stworzenie przez Polkomtela oferty dla swoich abonentów, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP - - napisano w komunikacie UKE.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~  2007-08-23 21:25:28  host: pc-89-164.akademiki.uni.torun.pl

    że co?

  • 0

    2. ~  2007-08-23 22:19:19  host: 195.94.195.198

    Przepraszam, ale kto komu płaci te pieniądze? Bo z treści artykułu jakoś nie mogę wyczytać.

  • 0

    3.  2007-08-23 22:29:10

    jezzu jaki news, chyba już nie mieliści o czym pisać i napisaliście cokolwiek, tak zeby nikt tego nie zrozumiał buhehehehe!

  • 0

    4. ~Marcin  2007-08-23 22:33:01  host: awu83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co przeciętny zdajacz chleba (użytkownik Internetu) co mu to da?

  • 0

    5. ~ukenamuniu  2007-08-23 23:30:14  host: nat-go2.aster.pl

    Poczytajcie w koment. do http://telepolis.pl/news.php?id=8837

  • 0

    6. ~ukenamuniu  2007-08-23 23:37:16  host: nat-go2.aster.pl

    A na stronie UKE jest decyzja, na naukę nigdy nie jest za wcześnie http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&ne ws_cat_id=45&news_id=695&layout=11&page=text

  • 0

    7.  2007-08-23 23:50:30

    Ciekawe... Tylko pytanie ile z tego łyka zwykła rozmowa przez analog, bo ISDN to chyba 64Kb/s. Proszę o info osób bardziej biegłych. Z góry dzięki ;-)

  • 0

    8. ~ukenamuniu  2007-08-24 00:09:20  host: nat-go2.aster.pl

    hainasz: podpuściłeś mnie, ale niech tam. Usługi międzyoperatorskie w RIO dotyczą połączeń telefonicznych. "Analog" jest na łączu abonent-centrala. W połączeniach Centrala - centrala są już łącza cyfrowe i jedna rozmowa zajmuje 64 kbit/s. 30 (+2 do innych celów) takich kanałów to 2048 kbit/s czyli 2Mbit/s. ISDN 2B+D u abonenta "cyfrowego" to 2x64k + 16k =144kbit/s. Dobranoc.

  • 0

    9.  2007-08-24 08:12:14

    "Analog" - jakoś dziwnie mi sie to kojarzy xD

  • 0

    10. ~  2007-08-24 08:22:15  host: w3cache1.icm.edu.pl

    ukenamuniu: w I.430 (11/95) jest napisane coś o 192kbps, do tego jakiś S-channel. Ile tam jest w końcu tych kanałów?

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2007-08-25 11:04:29  host: nat-go2.aster.pl

    #10: gdzie "tam"? Na łączu interkonektowym 2Mbit/s jest 30 kanałów "rozmównych" po 64kbit/s. Na łączu abonenta ISDN jak w #8. Jak czytałeś I.430 dot. BRI, to wiesz, że 192kbit/s wynika z ramkowania. Ramka 48 bitów x 4000 na sek. Ponad 2B+D to bity pomocnicze, lub nieużywane (w tym kanał "S"). Jeszcze: dwumegowe łącza międzyoperatorskie są w sygnalizacji SS7 i powinny być "zakończone" krajowymi punktami sygnalizacyjnymi NSPC. Nie są to więc łącza do użytkownika biznesowego ISDN/DSS1/30B+D/(też 2Mbit/s). Zaliczyłem icm.edu?

Dodaj swoją opinię