Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyki szerokopasmowego Internetu wg OECD

Statystyki szerokopasmowego Internetu wg OECD

WitekT 15 Października 2006 20:02

0 0
Pod koniec czerwca 2006 roku, według analityków OECD, na świecie z szerokopasmowego dostępu do sieci korzystało 181 mln osób. Oznacza to wzrost o 33% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku (136 mln). Średni odsetek osób używających wydajnych łączy wzrósł w tym czasie z 11,7% do 15,5%.Według najnowszych statystyk, trzy kraje europejskie przodują w ilości eksploatowanych szerokopasmowych systemów dostępowych. Na czele listy znajdują się: Dania (29,3% mieszkańców - najwięcej na świecie), Holandia (28,8%) oraz Islandia (27,3%).

Korea Południowa, przodująca do tej pory w rankingu, spadła na czwarte miejsce (penetracja rzędu 13,2%). Jak zauważają eksperci w kraju tym (oraz Japonii) coraz częściej inwestycje dokonywane są w wysokiej jakości łączą światłowodowe (FTTP - ang. Fiber To The Premise). W Japonii już 6,3 mln użytkowników korzysta z tej metody dostępu do Internetu.

W USA odsetek osób posiadających szerokopasmowy dostęp do sieci wynosi, według OECD, 8%. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców stanowią oni jednak największą grupę użytkowników wydajnych systemów dostępowych w odniesieniu do innych krajów (57 mln osób, co stanowi 36% wszystkich użytkowników).

Wśród najczęściej wykorzystywanych technologii szerokopasmowych analitycy OECD wymienili: DSL (63%), sieci kablowe (29%), dostęp satelitarny, światłowodowy (8%).

Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Longman  2006-10-15 20:37:21  host: evm106.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ciekawe czy podano jakie sa limity na sciaganie danych w roznych krajach. Powiem, ze w TP SA sa kuriozalnie male. Co ciekawe, obowiazuja nawet jesli sie sciaga cos z ftpa TP SA, a wiec provider nie placi nic za transfer zewnetrzny.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2006-10-15 20:43:12

  A jak jest w Polsce? Czy po obniżce cen diametralnie zmieniła się sytuacja? W sierpniu widziałem tłumy w salonach TP, inni operatorzy skorygowali cenniki, jaki procent polskich internautów korzysta teraz z szerokopasmowego dostępu do sieci? Czy ktoż posiada świeższe dane?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~haha  2006-10-15 21:25:37  host: 128-dom-3.acn.waw.pl

  Pewnie znowu podadzą penetracje 2-3% dla Polski:). Przy takiej ilości łączy, salony sprzedaży powinny być otwarte na 3 zmiany i tak byłyby kolejki. Ktoś zna moze jakieś dane odnośnie radiówek i pajęczaków??? ile tego???

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-240-162.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet