Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyki szerokopasmowego Internetu wg OECD

Statystyki szerokopasmowego Internetu wg OECD

WitekT 15 Października 2006 20:02

0 0

Pod koniec czerwca 2006 roku, według analityków OECD, na świecie z szerokopasmowego dostępu do sieci korzystało 181 mln osób. Oznacza to wzrost o 33% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku (136 mln). Średni odsetek osób używających wydajnych łączy wzrósł w tym czasie z 11,7% do 15,5%.

Według najnowszych statystyk, trzy kraje europejskie przodują w ilości eksploatowanych szerokopasmowych systemów dostępowych. Na czele listy znajdują się: Dania (29,3% mieszkańców - najwięcej na świecie), Holandia (28,8%) oraz Islandia (27,3%).

Korea Południowa, przodująca do tej pory w rankingu, spadła na czwarte miejsce (penetracja rzędu 13,2%). Jak zauważają eksperci w kraju tym (oraz Japonii) coraz częściej inwestycje dokonywane są w wysokiej jakości łączą światłowodowe (FTTP - ang. Fiber To The Premise). W Japonii już 6,3 mln użytkowników korzysta z tej metody dostępu do Internetu.
W USA odsetek osób posiadających szerokopasmowy dostęp do sieci wynosi, według OECD, 8%. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców stanowią oni jednak największą grupę użytkowników wydajnych systemów dostępowych w odniesieniu do innych krajów (57 mln osób, co stanowi 36% wszystkich użytkowników).

Wśród najczęściej wykorzystywanych technologii szerokopasmowych analitycy OECD wymienili: DSL (63%), sieci kablowe (29%), dostęp satelitarny, światłowodowy (8%).

Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Longman  2006-10-15 20:37:21  host: evm106.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ciekawe czy podano jakie sa limity na sciaganie danych w roznych krajach. Powiem, ze w TP SA sa kuriozalnie male. Co ciekawe, obowiazuja nawet jesli sie sciaga cos z ftpa TP SA, a wiec provider nie placi nic za transfer zewnetrzny.

 • 0

  2.  2006-10-15 20:43:12

  A jak jest w Polsce? Czy po obniżce cen diametralnie zmieniła się sytuacja? W sierpniu widziałem tłumy w salonach TP, inni operatorzy skorygowali cenniki, jaki procent polskich internautów korzysta teraz z szerokopasmowego dostępu do sieci? Czy ktoż posiada świeższe dane?

 • 0

  3. ~haha  2006-10-15 21:25:37  host: 128-dom-3.acn.waw.pl

  Pewnie znowu podadzą penetracje 2-3% dla Polski:). Przy takiej ilości łączy, salony sprzedaży powinny być otwarte na 3 zmiany i tak byłyby kolejki. Ktoś zna moze jakieś dane odnośnie radiówek i pajęczaków??? ile tego???

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet