Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyki przenośności numerów w 4Q2017

Statystyki przenośności numerów w 4Q2017

orson_dzi 8 Stycznia 2018 13:48

8 1

karty sim

W IV kwartale 2017 roku przeniesionych zostało 590 469 numerów. Najwięcej w 2017 roku.

Kuszeni wczesnymi, przedświątecznym promocjami klienci najwięcej numerów przenieśli w październiku - 217 197. W całym IV kwartale najwięcej numerów (jak zwykle) przyjął Play, a najwięcej oddał Orange. Za to najlepszy bilans zanotował T-Mobile.




4Q2017 Oddał Udział oddań Przyjął Udział przyjęć Bilans
Orange 182625 30,9% 124477 21,1% -58148
T-Mobile 110366 18,7% 133072 22,5% 22706
Play 157784 26,7% 180291 30,5% 22507
Plus 116735 19,8% 108690 18,4% -8045
Pozostali 22959 3,9% 43939 7,4% 20980
Jeśli chodzi o mniejszych operatorów, to bardzo udany kwartał zanotował Premium Mobile (9184 numery na plusie), Aero2 (7805 numerów na plusie), ITI Neovision, czyli nc+ (2970 numerów na plusie), Netia (2057 numerów na plusie) oraz Mobile Vikings (1952 numery na plusie).

Straty zanotowali z kolei Virgin Mobile (3810 numerów na minusie), Lycamobile (1514 numerów na minusie) oraz Cyfrowy Polsat (2582 numery na minusie).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | uke | mnp | plus | play | t-mobile

w sumie: 100
  • 1

    81.  2018-01-08 19:31:00

    @80, pabloki - akcję z T-Mobile pamiętam, zależnie od przeglądarki strona różną wersję potrafiła mieć ;-)

  • 1

    82. ~pabloki  2018-01-08 19:33:46  host: user-188-33-251-113.play-internet.pl

    81 myślisz że dla różnych przeglądarek są różne wersje stron z ofertą ? pewien jestes w 100% że nie chodziło o nie pobieranie nowej wersji przez providera?

  • 1

    83.  2018-01-08 19:51:18

    A co to za bum w Orange?? A co ludzie tacy,co widzą w playu- kiepskiej jakości i wysokich cenach?

  • -1

    84.  2018-01-08 20:05:21

    @75 od No limit za 25 zł lepiej w RBM na karte za 30 zł bo jest 13 gb. Jak nie spóźnisz się z zasileniem to gb przechodzą na następny miesiąc. Tak samo jak w plusie lepiej mieć plusha tak w play lepiej RBM.

  • -1

    85.  2018-01-08 20:13:31

    @82, pabloki - obstawiam raczej cache przeglądarki. Na poziomie dostawcy rzadziej takie rzeczy się dzieją. Wśród mobilnych głównie u Orange (i to by się nawet mogło zgadzać).

  • -3

    86. ~Johny  2018-01-08 20:19:17  host: public-gprs359587.centertel.pl

    Połowa wpisów do śmieci
    Zjechali się fani Play z Iphoneski oraz pracownicy P4 i piszą ściemy
    Prawda jest taka ze Play rządził jak był zdecydowanie tańszy
    Obecnie przy cenie ok 5zl mniej to tylko nieogarnięty weźmie w P4 numer jak inne sieci miażdżą ich zasięgiem
    Rozumiem klakierów z play bo im spada sprzedaż i ludzie odchodzą. Ale już nie wciskajcie kitow. Czas Play się skończył

  • -1

    87. ~  2018-01-08 20:19:23  host: public-gprs359248.centertel.pl

    @72 Jakiego zasięgu 4 sieci? Z łaski jak zadzwoniłem to pozwolili mi systemowo na dostęp do Orange a reszta po blokowana. Były tu kiedyś wpisy, że Play może dać roaming jednego operatora i nie musi dawać nic więcej.

  • -2

    88.  2018-01-08 20:44:43

    86. Ale skąd te bzdury że play jest 5 zł tańszy? Nie jest. Za to często jest droższy.

  • 0

    89. ~Johny  2018-01-08 20:48:29  host: public-gprs359587.centertel.pl

    @88 Usrednilem bo w Play dostajesz Tidal gdzie u innych trzeba za takie coś zapłacić

  • 0

    90.  2018-01-08 21:03:09

    LuiN, dlaczego nie dopisaliście dotąd Telestrady do podsumowania pod tabelką? Zasłużyli, mają wynik lepszy od Vikingów.

  • 0

    91.  2018-01-08 21:05:07

    @75: toms, nie masz standardowych problemów jak powiadomienia o nieudanej próbie połączenia mimo pełnego zasięgu, albo trzymanie się choćby szczątkowego zasięgu P4 i związany z tym drenaż baterii, przeskakiwanie pomiędzy siecią macierzystą i roamingiem i naliczanie ciągle za nową sesję netu? nie wierzę, bo ja to miałem na co dzień i z tego co mówią mi znajomi, nic się w tym względzie nie poprawiło

  • 0

    92.  2018-01-08 21:06:37

    84 - ale po co mi to? Z tych 6 GB mam zachomikowane dokładnie 69729,47 MB, a więc prawie 70 GB ! Nie potrzebuję więcej. MMSy wysyłam intensywnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku, oraz Wielkiej Nocy. Wydatki na ten cel idą z promocyjnego, bo ładuję przez doladowania play. Dla mnie to optymalna oferta. Żonie wystarcza z nawiązką Fakt Mobile z włączonym SD za 19,95. A dwoje moich dzieci jest mega zadowolonych z DILa. Po co płacić za coś z czego się nie korzysta?

  • 0

    93.  2018-01-08 21:17:57

    91- mnie ciągle wbija w roaming, mimo bardzo dobrego macierzystego - mam u siebie w mieście 4 BTSy Playa i to jest wkurzające. Mam zamiar wymienić sima na nano i dopiero wtedy złożyć dyspozycję wyłączenia roamingu krajowego. Poza tym większych wad nie zauważyłem - net mi śmiga przyzwoicie, HD Voice również, mam pełny wgląd w billing, brak spamu sima bez kodu PIN.... mógłbym jeszcze parę rzeczy wymienić. Nie chcę być przyspawany do konkretnego operatora. Mam to szczęście, że każdy z W4 oferuje mi LTE i przyzwoity zasięg, więc mogę wybierać do woli. Ważne, że by dokonany wybór był satysfakcjonujący dla wybierającego. :-)

  • 0

    94.  2018-01-08 21:51:29

    @92 jeśli tak to ok, moja mama gdzieś 1 gb w miesiącu zużywa, także tobie też może starczy. Teraz coś wspominała, żeby jej znaleść takie cos , żeby gb nie przepadały, bo po co płaci skoro nie wykorzystuje, a tak by miała zapas na wakacje czy coś. I chyba ten pakiet za 25 zł będzie dla niej ok. U mnie 6 gb to idzie w tydzień, w przypadku wyjazdu na weekend czasem 8 potrafi zejść.

  • -1

    95.  2018-01-08 23:15:03

    Play i Orange takie niby dwie super sieci a najwięcej od nich odchodzi jak już poznają od środka co i jak to mówią bye. Różnica tylko taka że Play przyciąga nowych lepiej niż pomarańczowi.

  • 0

    96.  2018-01-09 00:35:24

    @94 w fakcie sie kumuluje.

  • 0

    97.  2018-01-09 10:11:50

    @94 w orange też się kumuluje

  • 0

    98.  2018-01-09 13:07:37

    @97 ale ja mamę kocham trochę, w każdym razie zbyt mocno żeby ją do Orange z awariami.

  • 0

    99.  2018-01-11 20:57:58

    Ludki jaka oferta super teraz na kartę? :>

  • 0

    100. ~Bartosz  2018-01-15 12:16:42  host: 68.188.142.83.hornet.pl

    Ciekawy ten spadek Virgin bo ja właśnie do nich się przeniosłem i bardzo sobie chwalę, ale myślę, że takie Play teraz tak mocno zyskało bo przecież promocje na święta krzyczały na każdym rogu, na każdym kanale i w każdej gazecie, więc pewnie wtedy sporo ludzi przyciągnęli kampaniami prezentowymi

Dodaj swoją opinię