Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyki problemów z BSA

Statystyki problemów z BSA

WitekT 1 Marca 2007 11:30

0 0

Gazeta Prawna podała trochę ciekawych statystyk dotyczących problemów z przełączaniem klientów neostrady tp na oferty operatorów alternatywnych dzięki bitstream access.

Netia do wtorku złożyła w TP 25 tys. zamówień, dostała 5 tys. odpowiedzi, a łącza działają u 3 tys. klientów. Ogółem usługę u tego operatora zamówiło 37 tys. klientów.




GTS Energis złożył 1400 zamówień, z których tylko 66 zrealizowano. Ogółem usługę u tego operatora zamówiło 3,5 tys. W przypadku 120 klientów TP już przekroczyło termin realizacji zamówienia. Według przedstawicieli firmy, każdego dnia liczba opóźnionych zamówień rośnie szybciej niż tych zrealizowanych.

Za każdy dzień opóźnienia TP musi płacić 300 zł kary operatorowi konkurencyjnemu.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~kz1976  2007-03-01 11:35:00  host: acee45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Za każdy dzień opóźnienia TP musi płacić 300 zł kary." komu ??? Abonentom ???

  • 0

    2. ~hehehe  2007-03-01 11:35:20  host: chello084010022007.chello.pl

    300 zlotych, a zysk (wkurzony klient) bezcenny...

  • 0

    3.  2007-03-01 11:37:10

    kz1976: a na jakiej podstawie klientowi? Jak podpisałeś umowę z Netią czy GTS Energis, to miałeś tam coś o odszkodowaniu w wysokości 300 zł dziennie od TP? Poprawiłem stosownie, żeby było jasne - choć już wcześniej było moim zdanem jasne...

  • 0

    4. ~omega  2007-03-01 11:49:00  host: proxy-gw.crc-polska.com

    ale to oznacza jakieś 9 mln PLN, do 15 marca urośnie sterkta - ale na pewno i tak nie zapłacą. Jestem jednym s tych którzy czekają - już straciłem nadzieję...

  • 0

    5. ~zorro12  2007-03-01 11:53:05  host: apn-100-188.gprsbal.plusgsm.pl

    A mnie zastanawia dlaczego tylko max.1 -2 % abonentów przeniosło się do konkurencji? Tyle się mówiło o alternatywnych operatorach, a jak przyszło co do czego to mimo że ludzie pomstuja na TP zostają przy neostradzie. A faktycznie ile skorzystało z BSA to dowiemy się jak sie skończą problemy z podłączaniem. 300 zł dziennie kary przecież to smiechu warte - daje to 90000 zł na miesiąc, a abonament za 26.400 sztuk Neostrad to ok. 1,5 mln zł. Ja bym też zwlekał :) Pozdrawiam wszystkich...

  • 0

    6. ~  2007-03-01 11:58:42  host: p05-08.opera-mini.net

    Widzicie?! To kochana Tepsa blokuje przeniesienie netu! Niech płacą kary dla alternatywnych, mają z czego. Ciekawe czy ujęli w budżecie swoją nieudolność? Jeżeli nie to będą kolejne nieścisłości w kosztach, wydatkach itp. Ale KPMG i tak wszystko podrasuje jak trzeba. UKE dostanie kolejny "spójny" raport... Nie dajcie się propagandzie, Netia i GtsEnergis się starają. Tepsa jak zwykle blokuje, spowalnia i kręci.

  • 0

    7. ~dt  2007-03-01 12:09:31  host: wap.plusgsm.pl

    300zl kary? Ja bym na miejscu tepsy zrobil wszystko zeby sie wyrobic w terminie ale widac utrudnienie zycia abonentowi jest bezcenne.

  • 0

    8. ~ATP  2007-03-01 12:48:26  host: 212.160.172.70

    300zł dziennie za klienta - chyba trudno podejrzewać TP że specjalnie opóznia, po prostu z usługami telekomunikacyjnymi jest trochę inaczej niż z jogurtem w hipermarkecie

  • 0

    9. ~Nigga  2007-03-01 13:10:35  host: 217.153.142.138

    Dziwne, ze jakos Netia sie nie burzy i nie robi awantury, tylko grzecznie podpisala porozumienie z TP. To by wskazywalo ze obie firmy maja problemy z przelaczaniem.

  • 0

    10. ~  2007-03-01 13:17:44  host: p05-08.opera-mini.net

    A czemu Netia ma robić awanturę? Procedury są jasne, kary za opóźnienia także. To &TP traci z każdym dniem. UKE nadzoruje sprawę. Niestety klienci też tracą, bo nie mają netu. O ile wiem Netia zrobiła krok w stronę klienta i daje 90% zniżki na pierwszy abonament.

  • 0

    11. ~  2007-03-01 13:23:16  host: 87-205-36-21.adsl.inetia.pl

    Niestety TP nic nie musi płacić bo podpisali umowy, że przez pierwszy rok działania BSA nie będzie żadnych kar umownych.

  • 0

    12. ~  2007-03-01 13:26:29  host: p05-08.opera-mini.net

    11 - jeżeli jest to prawda to tym bardziej &TP wisi czy BSA u alternatywnych działa. Ot francuska firemka jak zwykle robi co chce.

  • 0

    13. ~vari  2007-03-01 13:30:46  host: eld113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja podpisałem umowę z Multimo. Na linii której sprawa dotyczy nie mam Neosrady od 30 listopada (skorzystałem przy poprzedniej zmienie regulaminu i zrezygnowałem bo stały internet nie jest tam mi specjalnie potrzebny). Teraz postanowiłem skorzystać z oferty Multimo, acz jakoś specjalnie z nogi na nogę nie przestępuję bo mi nic nie odcięto. Jakoś obchodzę się z dial-upem sporadycznie włączanym. Do i dobra - nie spieszy mi się. Jednak jako "siadomy abonent" prowadzę "dokumentację choroby". Na stronie "twoje konto TP" 23.02.2007 pojwiło się zlecenie na przygotowanie linii pod usługę ADSL Multimo. Taka data tam widnieje a stronka zostala zapisana jako dowód i pliczek spoczywa w bezpiecznym miejscu. Jako, ze przy nr zlecenia (też tam widnieje) nie było opisu to zadzwoniłem na 9393 i za pomocą aplikacji callcorder.exe uwieczniłem zeznania bluelajnistki (żeby nie było że to o co innego chodzi). Jak zezanje infolinia Multimo TP ma 7 dni na "podłączenie usługi". Ten termin (i to wg daty podawanej przez samą TP na "twoje konto TP" mija jutro. Niech no tylko modem (cały czas włączony i zgodnie z instrukcjami Multimo już skonfigurowany do pracy w tej usłudze) nie zasynchronizuje. Wtedy spokoooojnie w sobotę przy herbatce napiszę bardzo miły list do "Prezesa UKE" pod ujmujacym tytułem "wniosek o przeprowadzenie kontroli w przedsiębiorstwie Telekomunikacja Polska S.A. z siedzibą (...)" No właśnie. Potem list pójdzie sobie jako przesyłka polecona priorytetowa i na dodatek ZPO na Kasprzaka w Warszawie. Może i nic z tego listu nie wyniknie ale ja lubię listy pisać a z kolei nie lubię TPSA a standardy jej znam bom jej były pracownik. Powoli jak kropla w skale niech każdy tak samo mozolnie i wytrwale wkłada szpile temu molochowi. Kazdy taki skromny wnisoek o przeprowadzenie kontroli czy inne na pozór nic nie przynoszące działania podkopują mozolnie interesy TPSA. Tak jak kropla w skale od razu dziu

  • 0

    14. ~vari  2007-03-01 13:35:03  host: eld113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...dziury nie uczyni a nawet na pierwszy rzut oka nie moze niby tego dokonać tak my na Tepsę jestesmy skazani jeszcze na lata i niech te lata i nasz upór powoli drążą skałę. A upór to iscie ogólnospołeczny. Takiej solidarnosci międzyludzkiej u nas zadna partia (i to nawet negatywnie) nie ejst w stanie wytworzyć. Wykorzystajmy to bo walczymy po dobrej stronie. Bez emocji i spokojnie ale róbmy swoje i nie dajmy się opiniom otoczenia, ze "to i tak nic nie da", "z nimi nie wygrasz". Mze nie ja i nie od razu ale jeśli by nic nie robić to i komunizm pewnie dalej by i u nas i w ZSRR trwał. Gdyby ludzie cicho siedzieli, w pracy nie bumelowali i gospodarki od środka nie rozwalali to dalej paśli byśmy brzuchy kacykom. A tak się rypło bośmy wszyscy te malutkie działania czynili i to całymi latami. Opłaci się i tu.

  • 0

    15. ~  2007-03-01 13:37:10  host: 87-205-36-21.adsl.inetia.pl

    12 Dzisiejsza rzeczpospolita "Operator nie ma szans nawet na umowne kary, ponieważ ustalił z TP, że przez rok od podpisania umowy z TP nie będą stosowane. Powód? Nie wiadomo było, jakie będzie zainteresowanie klientów usługami GTS Energis, a zatem na jaką ilość zleceń TP powinna się przygotować. Zainteresowanie abonentów nową usługą internetową przekroczyło jednak oczekiwania." http://tinyurl.com/33w78j

  • 0

    16.  2007-03-01 14:39:23

    "A mnie zastanawia dlaczego tylko max.1 -2 % abonentów przeniosło się do konkurencji? " dlatego ze swiadomosc polskiego klienta jest na bardzo kiepskim poziomie i po 2. ludzie niechetnie sa sklonni do zmian, wola placic 15% wiecej bo im sie nie chce przechodzic przez te procedury, czekac itd... nie wierza ze warto!

  • 0

    17. ~angie  2007-03-01 19:42:13  host: inet20909nb-2.eranet.pl

    to ja odpowiadam na to pytanie, a odpowiedz jest bardzo prosta - zasieg wprowadzania tych usług jest ograniczony do najwiekszych miast i okolic, dopiero od marca, czyli jakby juz na dniach zacznie byc uruchamiany bitstream w innych rejonach - to wiem ja, zainteresowana usługą, niestety ze strefy numeracyjnej radomskiej ;)

  • 0

    18. ~  2007-03-02 08:52:41  host: pb105.koszalin.cvx.ppp.tpnet.pl

    Dlaczego TP dzwoni do mnie i znajomych, którzy zerwali umowę o neo i proponuje nową promocję skoro przy zamawianiu zaznaczaliśmy "NIE wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych"? Przecież to pogwałcenie prawa. I właśnie się zastanawiam czy nie napisać skargi do UKE.

Dodaj swoją opinię