Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyki Opery Mini za sierpień

Statystyki Opery Mini za sierpień

Q! 3 Października 2011 08:34

0 0

Opera opublikowała statystyki swojej mobilnej przeglądarki, Opery Mini, za sierpień 2011 roku.

W tym czasie z Opery Mini korzystało regularnie ponad 128 mln użytkowników na całym świecie. Oznacza to wzrost w porównaniu z miesiącem wcześniej o 5,1%. Tylko w sierpniu wszyscy użytkownicy wygenerowali transfer na poziomie 1232 mln MB danych, czyli 1232 PB (petabajtów) - daje to wzrost w stosunku do danych z lipca o 5,3%. W tym czasie użytkownicy odsłonili ponad 79 mld stron internetowych.




Gdyby wszystkie dane z tych stron nie były kompresowane, to ich wielkość osiągnęłaby wartość 11,4 PB. Oznacza to, że Opera Mini może się pochwalić współczynnikiem kompresji na poziomie ponad 89%. Tak duża kompresja danych wymaga dużych mocy obliczeniowych - Opera poinformowała, że obecnie 65% energii wykorzystywanej przez jej centra obliczeniowe pochodzi z energii odnawialnej. W przyszłości wskaźnik ten ma przekroczyć 80%.

Źródło tekstu: opera     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~  2011-10-03 10:40:19  host: z41-10.opera-mini.net

    ad 11. Podwójne komentarze są tylko na telepolis.pl na innych serwisach tego buga nie ma. Mozna sobie z tym poradzic o czym swiadczy moj pojedynczy komentarz. rcicho

  • 0

    14. ~  2011-10-03 10:42:30  host: 213-238-100-123.adsl.inetia.pl

    @12 - jak ja kocham takie komentarze. Można sobie poradzić, ale nie napiszę jak...

  • -1

    15.  2011-10-03 10:42:39

    @12 przykro mi, ale nie masz racji. Też myślałem, że to telepolisowy cudak ale jednak na kilkunastu innych serwisach też się z tym spotkałem.

  • 0

    16. ~  2011-10-03 11:47:31  host: z29-06.opera-mini.net

    gites majonez nie ma lepszej, nie muszę pobierać np. 1mb wystarczy 169kb :)

  • -1

    17. ~  2011-10-03 12:13:58  host: z14-14.opera-mini.net

    Z Opery Minie jest najlepiej SPAMOWAĆ na TELEPOLIS.

  • 0

    18. ~vaxeiro  2011-10-03 12:33:11  host: dynamic-78-8-152-243.ssp.dialog.net.pl

    Tylko kiedy zrobią porządną wersję na Androida? :( Po przejściu z javy mam ogromny regres, wersja androidowa marnie imituje tą z Javy :(

  • 0

    23. ~  2011-10-03 16:08:57  host: z12-12.opera-mini.net

    Opera mini 4.3 nie zapisuje zdjęć. Też to macie?

  • 0

    24. ~kondi  2011-10-03 17:24:00  host: 213.25.206.241

    Coś nie tegez z jednostkami w artykule. 1 milion MB to 1 tysiąc GB, czyli 1 TB (Terabajt). Czyli 1232 mln MB to jest 1232 TB a nie PB.

  • 1

    25.  2011-10-03 18:00:58

    ad 14. Jak wpiszesz komentarz i schowasz klawiaturę to następuje przeładowanie strony to szybko wduszasz klawisz X zatrzymujący ładowanie. I wówczas klikasz na Zapisz.

  • 0

    27.  2011-10-03 18:49:18

    25: Po wpisaniu komentarza i jak ty to piszesz "schowaniu klawiatury" czasami jest też krótkie przeładowanie, po którym komentarz się nie dubluje. Jest też oczywiście długie przeładowanie które to robi (dubluje koment(arz)).

  • 0

    28. ~HD  2011-10-03 19:39:14  host: 89-74-55-52.dynamic.chello.pl

    JA KORZYSTAM Z OPERY MOBILE.MIAŁEM SWEGO CZASU ZAINST. RÓWNIEŻ MINI ALE NIE WIDZIAŁEM SENSU W KORZYSTANIU Z NIEJ...

  • 0

    29. ~  2011-10-03 19:44:06  host: z42-11.opera-mini.net

    Opera mini 4.3 nie zapisuje zdjęć. Po wybraniu folderu do zapisu zdjęcia i kliknięciu (zapisz) po chwili jest informacja: Błąd pobierania pliku. Bardzo proszę sprawdźcie to. Czekam na odzew. Proszę.

  • 0

    30.  2011-10-04 00:27:14

    Jest już opera mini 6.1 i polecam każdemu, mój stary w610i radzi sobie bez problemu, dzięki tej przeglądarce jeszcze ten telefon może być w 100% multimedialny, jakbym miał korzystać z wbudowanej przeglądarki to nawet telepolis i to wersji mobilnej bym nie mógł otworzyć, bo przeglądarce brakuje pamięci tymczasowej.

  • 0

    32. ~  2011-10-04 02:33:26  host: z39-09.opera-mini.net

    @29 Nie klikaj -Zapisz- klikaj na -Otwórz-,jak klikniesz na -Otwórz- to Ci zapisze do folderu -Pobrane zdjęcia- w telefonie.

  • 0

    33. ~  2011-10-04 02:48:51  host: z39-09.opera-mini.net

    @29 i bez żadnego wybierania folderu, tylko kliknąć na -Otwórz-. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego pobierania.

  • 0

    34. ~  2011-10-04 04:41:26  host: z31-06.opera-mini.net

    Opera Mini 4.3 zapisywanie zdjęć. Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Akurat o tym wiedziałem że trzeba zrobić otwórz żeby móc zapisać. Ale chodziło mi o wasze potwierdzenie, za co bardzo wam dziękuję. Kiedyś można było wybrać (zapisz), wybrać folder następnie zapisać. Korzystam z Opery 6.1 i nie wiedziałem że w 4.3 pozmieniało się. Tak na marginesie Opera Mini 4.3 (Firefox) jest znakomita. Jeszcze raz dziękuję wam bardzo.ękuję wam bardzo.

  • 0

    35. ~  2011-10-04 09:26:50  host: z45-08.opera-mini.net

    @34 Do usług. Pozdrawiam jeszcze raz.

  • 0

    36. ~  2011-10-04 22:19:00  host: z28-03.opera-mini.net

    u mnie w mini 6,1 na symbianie s60v5 nie ma polskich liter (u z kreska itp.). Da sie to poprawic, ustawic??

  • 0

    37. ~  2011-10-04 22:29:22  host: z15-04.opera-mini.net

    36). To chyba nie wina opery, a ustawienia w Twoim telefonie. Masz w nim włączone polskie znaki? Język? Jak piszesz smsa to masz ę ą ć - ?

  • 0

    38. ~  2011-10-05 21:20:19  host: z37-06.opera-mini.net

    Mam wlaczone, polskie znaki sa normalnie w wyswietlanej klawiaturze systemowej, natomiast klawiatura wbudowana w opere nie zawiera polskich znakow u mnie (po lewej od spacji na tej klawiaturze jest klawisz znakow i jak go wcisne to wyswietla sie w zbiorze tylko u z kreska a reszta znakow jest chyba z cyrylicy). Prosze o pomoc

Dodaj swoją opinię