Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyki o polskich użytkownikach Opery Mini

Statystyki o polskich użytkownikach Opery Mini

WitekT 27 Kwietnia 2009 10:50

0 0

W ciągu roku liczba użytkowników Opery Mini w Polsce wzrosła o 98%, a liczba obejrzanych przez nich stron - aż o 202%. Okazuje się, że najpopularniejszym telefonem w Polsce z Operą Mini na pokładzie jest SonyEricsson K800i.

Średnio, każdy polski użytkownik Opery Mini przeglądał w marcu 176 stron.

Oto lista 10 najpopularniejszych serwisów wsród użytkowników Opery Mini w marcu:
1. nasza-klasa.pl
2. google.com
3. lajt.onet.pl
4. allegro.pl
5. wikipedia.org
6. wp.pl (do góry z 7)
7. fotka.pl (w dół z 6)
8. youtube.com
9. sciaga.pl (do góry z 10)
10. interia.pl (nowość)




Oto lista 10 najpopularniejszych telefonów wsród użytkowników Opery Mini w marcu:
1. SonyEricsson K800i
2. Nokia 6300
3. SonyEricsson K550i
4. Nokia 6500 slide
5. Nokia 5310
6. SonyEricsson K750i
7. Samsung SGH-D900i
8. Nokia E51
9. SonyEricsson W200i
10. Nokia 3110 classic

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~  2009-04-27 14:31:37  host: f96-044.opera-mini.net

    Wersje mobilne serwisow chodza szybciej i zuzywaja mniej zasobow na Operze. Z kolei wersje mobilne sa z natury ubozsze niz ich pelne wersje. Dodatkowo, newsy pojawiaja sie na nich selektywnie i z opoznieniem w stosunku do wersji pelnej. Wybor nalezy do uzytkownikow. Dla mnie wazne jest, ze Opera opiera sie (mam nadzieje, ze nie ulegnie) reklamie mobilnej i nie wykorzystuje do tego celu numeru telefonu, na ktorym korzysta sie z Opery / tymis

  • 0

    17. ~  2009-04-27 14:32:12  host: f96-062.opera-mini.net

    Korzystam z opery mini na swoim k550i i jestem zadowolny, kompresuje mi dane dzięki temu strona zajmująca 800 kb, wyskoczy mi na 40 kb.

  • 0

    18.  2009-04-27 14:37:41

    kowcio: no to ode mnie nie zależy, tylko od Was. :-)

  • 0

    19.  2009-04-27 14:52:24

    Tylko nasi operatorzy jeszcze nie rozumieją potrzeby wprowadzenia dużych pakietów internetowych w ofertach na kartę...50,100,250,500,1000MB.. Oni nie chcą zarabiać! To chore!

  • 0

    20. ~  2009-04-27 15:24:10  host: f142-052.opera-mini.net

    Nie wiecie czasem czy na telefonach z Androidem też bedzie chodzić Mini Opera?

  • 0

    21. ~tit  2009-04-27 15:57:44  host: ip-1-183.gemini.net.pl

    a dodatkowo aby zmniejszyć transfer danych wyłączam obrazki i cały onet na OM zajmuje naprawdę mało bajtów

  • 0

    22.  2009-04-27 17:39:04

    Piękna sprawa Opera Mini, pakiet 50 MB z Plusa i chulania ile wlezie. Tylko mam wyłączone obrazki.

  • 0

    23.  2009-04-27 17:45:18

    Onet lajt to może cały zajmuje 9kb.

  • 0

    24.  2009-04-27 19:38:03

    #18: tak Witku, tylko żeby jeszcze na mobilnej wersji telepolisu było widać numery wypowiedzi i świeże 20 postów było widoczne w pierwszej kolejności tak jak na normalnej wersji to może i odsłon byłoby więcej. W obecnej postaci użytkowanie m.telepolis czasem bywa męczące.

  • 0

    25. ~lolek  2009-04-27 19:49:42  host: 78.133.210.185

    opera mini jest ok, jednakze jesli ma sie mozliwosc posiadania opery mobile wtedy zaczyna sie dopiero niezla zabawa ;)

  • 0

    26. ~  2009-04-27 19:59:38  host: 80.51.91.252

    k800i, k750i - jeden wielki złom... widać, że Polacy są zacofani jeśli chodzi o telefony. Królją klockowate, tandetnie wykonane komórki z pierdzącymi głośniczkami. Żadna sznaująca się osoba pracująca w biznesie lub człowiek mający normalny rozum nie paradowałby z takim badziewiem. Takie telefony to widać tylko u nastolatków i g***iarstwa, które robi hałas w autobusach i tramwajach szpanując kawałkami techno i innymi utworami, które przypominają uderzanie w garnki

  • 0

    27.  2009-04-27 20:18:59

    #26: a jaki telefon żeś kupił do paradowania? Czym się teraz szanujący się człowiek może lansować na mieście? Hehehe.

  • 0

    28. ~  2009-04-27 20:25:00  host: public-gprs36859.centertel.pl

    Z tym opieraniem sie biznesowi przez Opere bym nie przesadzal. Zreszta to nic zlego jesli sensownie robione np Compressor Mini w Erze to zdaje sie ich robota. Maja Googla w przegladarce wiec na Androida tez pewnie bedzie/jest jakas wersja OM

  • 0

    29.  2009-04-27 22:19:38

    26. lecz kompleksy gdzie indziej. K800i czy K550i to naprawdę niezawodne i funkcjonalne telefony. Dla kogoś kto nie wymaga super ekstra telefonu z symbianem czy M$ 6.0, aparatem z ...nascie pikselami, to taki k800i czy k550i w 100% wystarcza. Te telefony mają wszystko co potrzeba od dobrego aparatu po radio, dobry odtwarzacz mp3, gry i aplikacje java, duże czytelne wyświetlacze oraz menu.

  • 0

    30. ~  2009-04-27 22:52:59  host: f142-053.opera-mini.net

    a_lex Z ta niezawodnoscia k550i to bym nie przesadzal, moj dwa razy byl juz naprawiany-ma poltora roku. Ale co on przezyl przez ten czas :-) Bo to rzeczywiscie tel do uzywania a nie szpanowania. Brakuje mi tylko przegladarki .pdf, moze ktos wie czy jest cos takiego w javie, zeby sobie zainstalowac? Aha, radio jest w nim najlepsze ze wszystkich telow jakie znam, nie zaden marketingowy dodatek ale calkiem przyzwoite.

  • 0

    31. ~  2009-04-28 08:52:46  host: 80.51.91.245

    @29 duże czytelne wyświetlacze - chyba ty nie wiesz co to znaczy duży wyświetlacz. Jeśli 1,9' lub 2' cale to dla ciebie wielki wyświetlacz, to gratuluję pomysłowości! Zajrzyj do optyka i kup mocniejsze szkła. A wiesz, że nie które telefony mają wyświetlacze po 2,2' cala i więcej? :D

  • 0

    32. ~DAmian  2009-05-01 09:56:40  host: chello084010169232.chello.pl

    Ja mam karte w simplusie i wykupuje sobie pakiet (20MG za 5 zł) i ten pakiet mi wystarcza na ok miesiąc. Korzystam z opery mini i nic mi nie zrzera kasy.Wystarczyły tylko trzy godziny na necie i wiem co jak robić i korzystam z opery mini bez rzadnych problemów

  • 0

    33. ~Kyle XY  2009-05-05 15:49:21  host: al024.netis.net.pl

    Ja mam w Heyah 2 gr za 100 KB i to bez żadnych pakietów. Wbudowana przeglądarka w moim K750i jest do kitu, więc Opera sprawdza się znakomicie. Strony mobilnych wersji onetu zajmują po 4-5 KB. Można przejrzeć 20-30 podstron i zapłacić tylko 2 gr. Fajny jest mechanizm kompresji zwykłych stron. Nie mówiąc już o tym, że za tak dobrą przeglądarkę nie trzeba płacić.

  • 0

    34. ~  2009-06-27 01:33:22  host: t01-06.opera-mini.net

    nie moge z tego kolesia co napisał ze 20 mb mu na miesiąc starcza:):D ja przez jeden dzien zużywan ok. 40MB

  • 0

    35. ~Kaart  2010-01-02 13:52:04  host: bse164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja używam nadal tej zmodyfikowanej ruskiej wersji Opery Mini 3, ma wspaniałą opcję "Keep GPRS connection alive" przez co przeglądarka nie łączy się co chwila z netem nabijając rachunek. Łączy się raz przy uruchamianiu i siedzi... Nowsze wersje Opery mają połączenie "socket" które rozwiązuje ten problem, ale to działa tylko na nowszych komórkach...

Dodaj swoją opinię