Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyki mobilnego Chrome'a

Statystyki mobilnego Chrome'a

orson_dzi 21 Kwietnia 2016 14:41

6 7

Z mobilnej wersji przeglądarki Google Chrome korzysta ponad 1 mld użytkowników miesięcznie.

Aby dojść do pułapu miliarda użytkowników miesięcznie mobilny Chrome potrzebował zaledwie czterech lat. To o dwa lata mniej niż zajęło to wersji komputerowej. W ciągu tylko ostatnich pięciu miesięcy liczba aktywnych użytkowników aplikacji mobilnej wzrosła o 200 mln.




Co miesiąc za pomocą mobilnej wersji Chrome'a internauci otwierają 771 mld stron internetowych, z czego automatycznie tłumaczonych jest 3,6 mld z nich. 145 mln stron jest uważanych za niebezpieczne, o czym użytkownicy są automatycznie ostrzegani. Dzięki funkcji autouzupełniania internauci oszczędzają 500 mld znaków miesięcznie, z kolei ze względu na zastosowaną kompresję danych zużywane są 2 mln GB danych mniej w ciągu każdego miesiąca. Chrome, to również dobry sposób na zarabianie pieniędzy. Google wypłaciło już ponad 2,5 mln dolarów dla osób, które wykryły błędy w zabezpieczeniach przeglądarki.

Google niestety nie informuje jak dużo pamięci RAM zużywa ich przeglądarka w ciągu miesiąca.

Źródło tekstu: venturebeat; wł     

Dodaj do:

Tagi: google | google chrome

w sumie: 18
  • 2

    1. ~qq  2016-04-21 14:45:46  host: 83.230.121.2

    Jak ktoś ma już najnowszego chroma to niech sobie wejdzie na stronkę t-mobile.pl będzie miał niezły ubaw :D

  • 3

    2.  2016-04-21 14:53:45

    "Chrome korzysta ponad 1 mln " MLD...dalej nie czytasz przed publikacja

  • 2

    3. ~2  2016-04-21 14:57:30  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    tez miałem pisać ;d

  • 2

    4.  2016-04-21 15:02:15

    + na zastosowaną kompresji KOMPRESJĘ

  • 1

    5. ~Pablok123  2016-04-21 15:23:55  host: 89-65-55-58.dynamic.chello.pl

    U mnie chrome na androidzie działa super i wcaoe nie jest ramo zjadliwy.

  • 1

    6. ~-  2016-04-21 15:31:00  host: apn-46-169-112-222.dynamic.gprs.plus.pl

    @5

    potwierdzam, że niezbyt wiele RAM-u potrzebuje. Kłopot jest raczej z tym, że po pewnym czasie aplikacja rośnie i z początkowych 20MB zajmuje grubo ponad 140MB . Tak przynajmniej jest u mnie. Ale duży plus za szybkość działania

  • -1

    7. ~Opera  2016-04-21 15:39:51  host: n08-04-08.opera-mini.net

    A ja używam opery, bo bardzo lubie mieć dostęp do zakładek na dole ekranu, a nie brać telefon w obie ręce by nacisnąć coś na górze ekranu...

  • 0

    8.  2016-04-21 15:41:03

    Brakuje tylko szybkiego dostępu do zakładek np. wysuwanych z boku i była by rewelacja, a tak to jest porażka.

  • -2

    9.  2016-04-21 15:46:23

    Dodam, że nawet zakładki nie sortują się alfabetycznie, totalna kpina

  • 2

    10. ~Przemek  2016-04-21 15:52:53  host: user-94-254-179-127.play-internet.pl

    Jak można zużywać ram miesięcznie? Chwilowo to się zgodzę. Ale zużycie na miesiąc to jakaś nowa jednostka.

  • 1

    11.  2016-04-21 15:53:17

    Czyżby odpowiedź Googla w formie reklamy na ostanie nieprzychylne uwagi ze strony KE? ;-)

  • 2

    13. ~tux  2016-04-21 16:13:22  host: inptr-212-3.comarch.com

    Ja w przeciągu miesiąca zużyłem 1,5 GB ramu, chyba będę musiał sobie dokupić...
    ;)

  • 3

    14. ~  2016-04-21 16:17:03  host: user-94-254-227-137.play-internet.pl

    Kiedy telepele zrobi artykuł o agonalnym stanie tmobilele vel era dziesen

  • 0

    15. ~  2016-04-21 17:06:05  host: public-gprs404455.centertel.pl

    Właśnie przesiadłem się z chrome na natywną przeglądarkę Samsunga i odczułem niesamowitą ulgę.

  • 0

    16.  2016-04-21 18:03:46

    Jakoś mi mobilne chrome nie przypadło do gustu, ale od czasu do czasu korzystam dla telewizjady. Przeglądarka Samsunga coś ma tam problem.

  • 1

    17.  2016-04-21 19:09:26

    #14. A tak pełnym zdaniem i jaśniej jesteś w stanie napisać o co konkretnie chodzi?

  • 1

    19. ~  2016-04-21 21:11:52  host: 188.146.137.64.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja wlasnie przestalem uzywac Chrome na rzecz FireFoxa, ktory zaczal dzialac poprawnie po ostatniej aktualizacji.

  • 0

    20. ~spoko 667  2016-04-22 19:58:00  host: 178235133069.stronieslaskie.vectranet.pl

    I czym się zachwycać, raczej przeciwnie. Uzyskano to dzięki "specyficznej" polityce twórców androida (czasem operatorów lub producentów fonów). W niektórych fonach nawet tego nie da się odinstalować. Niektóre usługi w sieci uzależnia się od posiadania chrome. Praktyki monopolistyczne! Na M$ większość huzia, a tu pod nosem ...

Dodaj swoją opinię