Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyka przenośności numerów do Play

Statystyka przenośności numerów do Play

WitekT 23 Kwietnia 2007 09:09

0 0

Do 20. kwietnia, czyli w trochę ponad miesiąc od startu usług, złożono aż 3,7 tys. wniosków o przeniesienie numeru do sieci Play. Podczas samych pierwszych trzech dni działania sieci złożono niespełna 600 wniosków.



Niestety, firma ciągle w tajemnicy trzyma całkowitą ilość klientów. Wyniki sprzedaży do końca marca poznamy 15. maja - poprzez giełdowy raport jednego z udziałowców firmy, Netii. Prezes P4, Chris Bannister, zapewnia jednak, że sprzedaż idzie zgodnie z planem i zakładana wcześniej liczba 500 tys. klientów na koniec roku powinna bez problemów być osiągnięta.

Przenośność numerów abonamentowych w Polsce dostępna jest od 16. stycznia 2006 roku, zaś prepaid - od 1. czerwca 2006 roku.




Od 1. czerwca 2006 roku przenośność kosztuje 50 zł brutto w Plusie i Erze oraz 61 zł brutto w Orange - wcześniej usługa była wyceniana przez operatorów na 120 zł brutto.

W zeszłym roku między Plusem, Erą i Orange przeniesiono około 36 tys. numerów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 162
  • 0

    143. ~falafel  2007-04-25 21:02:30  host: chello081018209244.chello.pl

    No raczej tak korzystna nie będzie.. Ale kto wie, w maju ma wejść nowa oferta, może przyciągnie gapowiczów i nowych klientów :)

  • 0

    144. ~DIS  2007-04-26 11:14:05  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    Inspiration: Możesz szerzej napisać? bo ja nie widzę co by było tak korzystne dla PLAY, gdyby wprowadzili setki różnych pakietów?

  • 0

    145. ~Inspiron  2007-04-26 12:48:47  host: apn-100-182.gprsbal.plusgsm.pl

    DIS: Dzięki za to info dot. play'a /wywiad z Henslerem/. Nie chodzi o setki różnych pakietów, lecz o wprowadzenie jednej z opcji: 1. numer/y w sieci 2. stałe wewnątrzsieciowe 3. pakiet wew. sieci obniżający koszt połączenia np. 19gr.

  • 0

    146.  2007-04-26 13:19:50

    Inspiron: Rozumiem Cię i brakuje mi w ofercie Play jednej rzeczy, a mianowicie choć jednego wybranego numeru w sieci, z którym SMSy/MMSy oraz rozmowy były by darmowe lub bardzo tanie. Wtedy ja ze swoją połówką bardzo chętnie przenieślibyśmy się do nich. Nie chcę by Play psuł ofertę pakietami, bo to by była głupota, oferta jest fajna ze względu na swoją prostotę.

  • 0

    147. ~malach  2007-04-26 13:27:36  host: gaja.tpnet.pl

    a jedno mnie zastanawia ue(unia europejska) wprowadzial jakos w 2006roku nakaz by operatorzy nie odpłatnie przesyłali billingi do abonentów a w Polsce chyba mało który operator z tego obowiązku sie wywiązuje , ciekawi mnie czy prokuratura też musi płacic za biling podejrzenego 5zł +VAT? :) a co playa to nie zaspałem tylko czekałem bez emocji co to całe PLay bedzie i dalej cekam... :))))))) a orange zarabia na mnie:)

  • 0

    148. ~Inspiron  2007-04-26 15:01:18  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    biotyt: mnie również i także bym dokupił 2-gi nr play'a dla mojej żonki.

  • 0

    149. ~spencer  2007-04-26 16:23:26  host: chello084010241092.chello.pl

    A ja uważam ze każda inna sieć niz orange jest dobra.Płacę im 200pln miesięcznie(kwota deklarowana) a gdy zachorowałem i byłem w szpitalu upłynął mi termin płatności faktury zaraz zablokowali mi połaczenia wychodzące i straszyli rejestrami długow i windykacją. Teraz gdy umowa juz wygasa są bardzo mili i obiecują złote góry żebym tylko u nich został.Prędzej zainwestuję w gołębie pocztowe niż zostawię u nich chociaż złotówkę ponadto do czego się zobowiązałem.Przestrzegam wszystkich tych którzy zastanawiają się jeszcze nad wyborem operatora.

  • 0

    150. ~DIS  2007-04-27 11:48:38  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    "Prędzej zainwestuję w gołębie pocztowe niż..." Rewelacyjny tekst :D Inspiragtion: no zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje mi się jedno liniowość stawki. W sumie mogli by zrobić z tego niezłą reklamę nawiązującą do kampanii PO :D Na a tańsze z jednym numerem to powinni w końcu wprowadzić patrząc na wasze uwagi :D

  • 0

    151. ~Vincent  2007-04-27 12:10:10  host: 106-248.echostar.pl

    Dis masz racje mialem orange ten sam problem zablokowali mi telefon mimo ze dzwonilem i prosilem ich zeby przeniesli mi okres rozliczeniowy tak zeby wychodzil mi na wyplate do tej pory sie nie doczekalem zmiany mimo twierdzen ze nastapila tak nastapila ale zablakowania telefonu w grudniu przechodze do Playa i biore Samsunga sgh-i600

  • 0

    152. ~pf  2007-04-27 23:02:57  host: xu62.internetdsl.tpnet.pl

    mialem dwa razy telefon w servisie w orange.mieli zadzwonic gdy bedzie gotów.Nie dosc ze telefon przyszedł rowno w 14 dzien ( maja prawo trzymac telefon przez 14 dni - okres naprawy ) choc nie wierze ze poogladanie telefonu i zerkniecie do jego wnetrza moze trwac az tak dlugo, to nawet nie pofatygowali sie aby zadzwonic z salonu w ktorym oddalem sluchawke , ze telefon jest juz do odebrania. Swego czasu ( w okresie przedswsiatecznym ) troszke nadzwonilem.Przyszla mi "malenka" faktura bo ok 300 zl.Poprosilem o prolongate zapłaty .Zgodzili sie.Minął ustawowy termin zapłaty ( ten wlasciwy dla faktury pierwotnej ) ...bam.... zablokowali polaczenia wychadzace.teraz jak wyslalem pismo z rezygnacja ...wrecz błagaja mnie abym został....hehehe...nic z tego....

  • 0

    153. ~pf  2007-04-27 23:17:12  host: xu62.internetdsl.tpnet.pl

    bałgaja kazdego zeby zostal.negocjatorzy przy sluchawkach ( *400) maja pewne limity do ktorych moga schodzic aby sie godzic na warunki klienta.Im klient placi wieksze rachunki to tez limit ten jest bardziej elastyczny.Ale limit ten ukazuje sie dopiero wtedy jak przyjdzie do nich rezygnacja z sieci.wtedy kiedy widza na papierze ze klient ma ich gleboko gdzies,wtedy dzwonia i sie prosza i negocjuja warunki. Podpowiem jedno.Z pewnych zródeł wiem ze "nadzorujący" jedna z kart pre paid na naszym rynku ( jest to karta typowo prepeidowa ) zarabia tyle w miesiac ile srednio typowy Kowalski w w 5.38 roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak tak ..... roku .....w 63 miesiace !!! Tak wiec nie dziwcie sie ze op bedzie was blagal o zostanie u niego w sieciuni.Dodam jeszcze ze nie ejst to orange a karte jaka prowadzi napewno nie ma 12mln klientów.jest znacznie mniejsza tak wiec wyobrazcie sobie ile zarabia taki w orange "nadzorujacy" programem prepaid.Boje sie pomyslec ile zarabia ten z abonamentów. Wiem jedno ze jego wyplata ukróci sie o kilka złotych bo ja od orange spadam duzymi susami.

  • 0

    154. ~Dark rose  2007-04-29 13:39:28  host: bul50.internetdsl.tpnet.pl

    moze i jest atrakcyjna ale karta startowa kosztuje.(nie wiem dokładnie ile ale jest droga)..a doładowująca 30 zł-- najtasza -->informacjei przezał mi znajomy który jest w Play'u

  • 0

    155. ~Inspiron  2007-04-29 14:17:23  host: host-100-128.gprsbal.plusgsm.pl

    Dark rose: kolega z Play'a nie powiedział Ci, że starterek Playka kosztuje tylko 30PLN i te 30PLN jest na rozmowy??!!

  • 0

    156. ~bzykuuuuu  2007-04-30 00:20:04  host: eng39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dzisiaj widziałam reklamę HEYAH - 48 gr/min ;D i mam pytanie jak wyglądają numery w Play'u ?

  • 0

    157.  2007-04-30 11:41:05

    bzykuuuu: Play ma numerki rozpoczynające się od 790 do 793.

  • 0

    158. ~aro  2007-04-30 11:51:39  host: gaja.tpnet.pl

    a jak doladowac elektronicznie playa lub innego prepraida gdy sie np.przeniesi numer z ery do taniegop orange pop? na bluemedia i innych serwisach wyskakuje zły numer to samo na stronie orange????????

  • 0

    159. ~gruby leon  2007-04-30 23:17:48  host: 155-tar-5.acn.waw.pl

    to chyba dosc sporo jak na siec ktora praktycznie sie dopiero rozwija. ponad 3.5tys osob w sumie jezeli im sie konczy umowa to czemu nie a numeru czasem szkoda.

  • 0

    160.  2007-05-01 09:24:23

    aro - napisz moze do blue - zobacz co odpowiedza - wiele serwisow korzysta z obslugu blue wiec najlepiej uderzac do nich

  • 0

    161. ~pokaz  2007-05-02 13:13:43  host: chello062179021215.chello.pl

    mnie się podoba sposób w jaki następuje przeniesienie tego numeru. Wystarczy nasze pełnomocnictwo w tej sprawie i o nic więcej się nie musimy martwić , robią wszystko za nas .

  • 0

    162. ~He, he...  2009-05-07 21:33:23  host: aauu128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mnie się nie podoba Play... Ja, syn, żona mamy Orange na karte i gadamy po 3 gr. i żadnych kłopotów z fakturami, terminami tak jak inni tu piszą etc. Tymczasem jeden nasz znajomy po cichu przeszedł do Play i nagle nam z konta głównego szarpneło po 76 gr. Ale to się raz udało.... teraz tylko on dzwoni do nas...

Dodaj swoją opinię