Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Statystyczny smartfon potrzebuje 85 MB transferu miesięcznie

Statystyczny smartfon potrzebuje 85 MB transferu miesięcznie

LuiN 3 Listopada 2010 09:51

0 0

Choć użytkownicy smartfonów to zaledwie 13% światowego rynku, to generują oni w sieciach komórkowych aż 65% transmisji danych pakietowych - średnio 85 MB miesięcznie na jeden smartfon. Najwięcej ruchu generują iPhone'y i smartfony z Android OS.



Statystyczny iPhone wykorzystuje miesięcznie 196 MB transferu, z kolei telefon z Androidem - 148 MB. Szacuje się, że do roku 2015 wartość wymagania smartfonó z Androidem wzrosną do 757 MB miesięcznie - już teraz wybrane modele generują większy ruch niż iPhone'y.




Najwięcej danych za pomocą smartfonów przesyłają mieszkańcy Korei Południowej (271 MB/mies.) i Japonii (199 MB/mies.), czyli 2-3 razy więcej niż średnia ogólnoświatowa. Dla kontrastu, w Europie Zachodniej smartfonowa średnia wynosi zaledwie 43 MB/mies. - bardziej z braku zainteresowania usługami transmisji danych, niż z braku ich dostępności. Najniższą średnią mają regiony o ubogiej infrastrukturze telekomunikacyjnej - w wybranych krajach Afryki wynosi ona 13 MB/mies.

Według Informa Telecoms & Media ilość zużywanych przez smartfony paczek danych będzie bardzo szybko rosła. W przypadku Europy Zachodniej ma być to przeskok z 43 MB/mies. w 2009 roku do aż 736 MB/mies. w roki 2015 (17-krotny wzrost).

Źródło tekstu: Informa Telecoms & Media     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2010-11-03 10:31:52

    @4 o ile masz rozliczanie co do 1kB za transfer i internet włączasz tylko do powyższych czynności, raz dziennie, to da się zrobić. Ja zużywam jakieś 7MB/dzień więc dla mnie twoje korzystanie jest bardziej niż ascetyczne. ;)

  • 0

    8. ~zzz  2010-11-03 11:06:27  host: 87-205-71-142.adsl.inetia.pl

    Mi 100MB w GaduAIR starcza z zapasem. Co prawda nie mam wypasionego smartfona, a e61i, ale do internetu (głównie Opera Mini zresztą) i poczty z załącznikami - starcza. Nie mam czasu na Youtube:-).

  • 0

    9. ~  2010-11-03 11:13:21  host: t24-16.opera-mini.net

    Europa ma naprawdę kiepskie statystyki jeśli chodzi o net mobilny. Chyba rzecznik TP jednak miał rację że jest to niszowa usługa. Forumowicze Telepolis nijak się mają do statystyk Polska pewnie jest gdzieś pośrodku wśród krajów UE więc jeszcze dużo mniej niż średnia unijna. Sam jestem trochę zdziwiony ale jak to pisał kiedyś Witek nasze przeczucia nijak się mają do rzeczywistości bardzo często.

  • 0

    10. ~lal  2010-11-03 11:20:12  host: irn202.internetdsl.tpnet.pl

    android jest na tylke *** systemem, ze bez wiedzy uzytkownika zzera 100mb... w ios ludzie wiedza kiedy uzywaja danych :) taa mozna zablokowac przez np apndroid, ale nie w tym sek, czyz nie??

  • 0

    11. ~  2010-11-03 11:22:48  host: t22-15.opera-mini.net

    Jesteście cienkie leszcze. Ja transferuje ponad 2 GB danych co miesiąc na iP4.

  • 0

    12.  2010-11-03 11:27:15

    Zużywam 2 GB miesięcznie i dla mnie to mało. 10 GB by wystarczyło i nie musiałbym się ograniczać. Telefony nagrywają w HD ale ciężko to przesłać i jaka ogromna ilość danych. Minuta nagrania z 70 MB.

  • 0

    13.  2010-11-03 11:46:25

    Ja mam ajfona i mieszczę się dokładnie (sic!) w średniej światowej. 100MB limitu w blueconnect Max starcza mi spokojnie.

  • 0

    14. ~  2010-11-03 12:01:38  host: t09-13.opera-mini.net

    Ja używam Do 2 gb na wifi i 250 mb miesięcznie na mojej spicy

  • 0

    15.  2010-11-03 12:45:05

    Na moje te statystyki są zaniżane przez nokie - przecież wiele z telefonów nokii nazywa się smartphonem, bo są na symbianie, a kupują je ludzie dla aparatu lub nawigacji o internecie nawet nie myśląc.

  • 0

    16.  2010-11-03 12:46:34

    Bo smartphone sa stworzone przynajmniej do tych www poczty czy serwisow spolecznosciowych wiec te 100-500MB w zaleznosci od usera powinny przeslac.

  • 0

    17. ~  2010-11-03 12:51:07  host: t18-09.opera-mini.net

    Chetnie wierze :-) Sama OperaMini, fakt intensywnie uzywana, potrafi mi zezrec 5-7MB/dzien. Bez zadnych YT, e-radia, GoogleMaps, poczty, aktualizacji itp, itd.

  • 0

    18. ~Art  2010-11-03 12:58:20  host: static-193-69.is.net.pl

    Ja na Androidzie spokojnie mieściłem się w 100MB na początku, oczywiście do czasu aż zacząłem korzystać z YT i IPLA ... no ale to jest chyba oczywiste że te programy będą jadły transfer jak szalone i nie ma w tym winy systemu czy producenta telefonu... jeśli ktoś ma zamiar blokować internet w smartfonie to niech się zastanowi czy aby na pewno potrzebuje takiego telefonu... ja kupiłem bo potrzebowałem internetu w "kieszeni", żeby nie martwić się o rachunki i swobodnie korzystać z tego wynalazku wykupiłem pakiet 5GB i po sprawie... dodam jeszcze że pewnie jakby były pakiety po 100 GB to też szybko znaleźli by się tacy którym to nie wystarcza...

  • 0

    19.  2010-11-03 13:00:02

    A zupełnie na marginesie, parafrazujac ostatnio wyswietlana reklame w TV - "Statystyczny smartfon nie istnieje" ;)

  • 0

    20.  2010-11-03 13:38:54

    Ale fakt faktem, że zużywamy coraz więcej;) Ja sama łapię się na tym, że z miesiąca na miesiąc przeginam - na początku starczało mi 200 megabajtów, teraz wykorzystuję limit pół giga przy ograniczaniu się w jakoś tydzień, a potem mam wolną prędkość, która nie starcza nawet do oglądnięcia czegokolwiek czy cięższych stron, więc wkładam iPlusa do telefonu i jadę dalej... A potem Watchdog mi pokazuje po miesiącu kilka giga zużytych;) No ale my jesteśmy heavy - userami, większość Polaków nadal nie korzysta z neta w telefonie, choć coraz częściej się to zdarza.

  • 0

    21.  2010-11-03 13:45:53

    @20: wkładać iPlusa dla transferu :D grubo ewqaewqa ;)

  • 0

    22.  2010-11-03 13:53:24

    korzystam z GaduAir na wyjazdach, gdy korzystałem z internetu tylko przez telefon wychodziło średnio 10 - 15MB na dzień. Czyli w ciągu tygodnia lekko wychodziło nawet 100MB - i dokupywałem w zależności od potrzeb: 100MB i 300MB pakiety, lub korzystałem z tych darmowych setek przy doładowaniach Gdy korzystam ze stacjonarnego w domu to praktycznie 1- MB max na dzień i to nie zawsze, czasem sobie rano w łóżeczku jeszcze lubie pozaglądać po witrynach "mobilnych"

  • 0

    23.  2010-11-03 14:21:16

    tolez na voice mam limit pół giga, porem ograniczona prędkość, a w iPlusie mam 26 i iPlusopobieracza, więc mając go w telefonie nie martwię się niczym;) Btw odkąd mam smartfona o wiele rzadziej włączam kompa, wiele rzeczy robię na telefonie bo jest po prostu wygodniej(czyt. bateria trzyma dłużej i zajmuje mniej miejsca;))

  • 0

    24. ~BB  2010-11-03 19:12:28  host: 93-186-23-239.rdns.blackberry.net

    Na BB wyrabiam ok. 2 GB/miesiac - glownie radio przez internet

  • 0

    25. ~Jej  2010-11-04 09:29:32  host: 94.254.156.240

    Ja za ostatni miesiąc 4GB i jestem pewien że nie tylko ja tyle zużywam. Średnia nic nie mówi. To tak samo jak z średnią krajową płacą. Podali by wykres z rozkładem a nie liczby które nic nie mówią.

  • 0

    26. ~kronn  2013-01-08 20:58:20  host: afpw183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest 2013 r. miesięcznie mój smartfon ściąga 700M

Dodaj swoją opinię