Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Startuje polskie DVB-H, na razie darmowe dla wszystkich

Startuje polskie DVB-H, na razie darmowe dla wszystkich

WitekT 29 Września 2009 14:48

0 0

Info-TV-FM - operator DVB-H - liczy, że jeszcze w tym roku podpisze pierwsze umowy z operatorami komórkowymi, którzy komercyjne usługi swoim abonentom zaczną świadczyć jednak dopiero w przyszłym roku. Jednak już teraz telewizję można odbierać za darmo na ekranach przystosowanych do tego telefonów.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że ofertą z przyczyn ekonomicznych nie jest zainteresowany Polkomtel i PTC. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Bawi nas sytuacja, w której rozmawiamy z dużym zespołem roboczym znaczącego operatora, a jego rzecznik informuje, że jego firma nie jest zainteresowana usługą. Traktujemy to jako element negocjacji - powiedział Albert Kuźmicz, prezes funduszu Magna Polonia, głównego udziałowca Info-TV-FM.

Info-TV-FM szacuje koszt inwestycji w projekt na około 100 mln zł. Firma planuje postawić około 300 nadajników w całym kraju - każdy to koszt około 55 tys. euro. Na 15 mln zł oszacowano koszt podłączenia do sieci operatorów komórkowych, a na 30 mln zł rocznie koszt treści dla 1 mln użytkowników.




O warunkach finansowych dla operatorów komórkowych, dostępnej ofercie programowej i planach pokrycia kraju zasięgiem telewizji szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

W tej chwili działają 3 nadajniki sieci w Warszawie - na hotelu Marriott w centrum oraz na terenie ciepłowni Kawęczyn i elektrociepłowni Siekierki. Sygnał może odebrać każdy, kto dysponuje odpowiednim telefonem - np. Nokią N96. Sygnał będzie dostępny free to air najprawdopodobniej do momentu podpisania pierwszych umów z operatorami.

Czy któryś operator skorzysta z oferty Info-TV-FM w ciągu najbliższego roku?

Zdecydowanie tak
12.22%
Raczej tak
23.52%
Nie mam zdania
10.37%
Raczej nie
32.78%
Zdecydowanie nie
21.11%

Wszystkich głosujących: 540



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2009-09-29 15:02:25  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Na masztach ? Raczej na kominach Ciepłowni Kawęczyn i Elektrociepłowni Siekierki.

  • 0

    2.  2009-09-29 15:04:29

    Jam nie Warszawiak. ;-) Poprawiłem - teraz jest ok? :-)

  • 0

    3. ~  2009-09-29 15:13:24  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    No teraz może być ;-)

  • 0

    4. ~  2009-09-29 15:14:12  host: v02-13.opera-mini.net

    Zasadniczo oba obiekty sa poniekad masztami radiowymi maja specjalne stelaze i sa obwieszone. Przy okazji taki Kaweczyn jest sporo wyzszy od Palacu Kultury bo ma 300metrow ale anteny sa sporo nizej.

  • 0

    5. ~mirekb  2009-09-29 15:25:09  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    telewizja kłamie ;-)jeszcze w komórce mi potrzebna..na plus pl i orange pl mozna juz ogladac mecze..sądze ze transfer przez siec 3g bedzie wazniejsza dla mno niz dvbh a to ze cala 4 wczesniej czy pozniej bedzie to miała w ofercie jest jasne..pierwsze bedzie na bank ptk centertel-maja najwiecej RTCN i TP EMITEL

  • 0

    6.  2009-09-29 15:39:17

    mirekb- co oznaczają te skróty RTCN i EMITEL ? Czemu tak przypuszczasz, że Orange będzie pionierem w ofercie tv w telefonach ?

  • 0

    7.  2009-09-29 15:41:31

    Andreas/Płońsk: gugle zamkli? ;-) Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze.

  • 0

    8.  2009-09-29 16:00:19

    "W tej chwili działaj 3 nadajniki sieci w Warszawie" chyba działajĄ. :)

  • 0

    9.  2009-09-29 16:01:13

    tajniak: już poprawione, dzięki! :-) Word nie wyłapuje tego typu błędów...

  • 0

    10.  2009-09-29 16:27:16

    Myślę, że i tak z tego mało kto będzie korzystał, projekt umrze śmiercią naturalną.

  • 0

    11. ~Raptor  2009-09-29 16:39:59  host: aahh43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    DO 9.WitekT "Word nie wyłapuje tego typu błędów... " Przepraszam ale to jest żenujące!!! To ty myślisz czy Word za ciebie!!! Pokolenie analfabetów wtórnych. Po prostu porażka!!

  • 0

    12.  2009-09-29 16:44:05

    Raptor: a Ty wyłapujesz absolutnie wszystkie błędy w tekstach, które piszesz? Nie popełniasz żadnych, nawet najmniejszych, literówek? Mówiąc o tym, że Word tego nie wyłapuje miałem na myśli fakt, że błędne słowo w newsie było w słowniku programu. I po co wyzywać od "żenujących analfabetów", skoro bez zrozumienia kontekstu mojej wypowiedzi można być samemu za niego uznanym? Porażka, co?

  • 0

    13. ~TurboDymoMen zawstydził Raptora  2009-09-29 16:52:57  host: 62.233.140.226

    Ach te znerwicowane dzieci Neostrady... ;)

  • 0

    14. ~3m  2009-09-29 18:39:30  host: chello084010103046.chello.pl

    Mam pytanie czy np. N96 rzeczywiście ten sygnał odbiera, bo podobno miałą nie być zgodna z polskim DVB-H. Jak to w końcu jest?

  • 0

    15. ~wiateR  2009-09-29 18:56:20  host: 94.254.129.245

    @14 - Odbiera - na dzisiejszej konferencji właśnie na nokiach n96 prezentowano działanie telewizji. @Raptor - Człowieku gdybyś miał pisać tyle co WitekT nie chciałoby Ci się czytać kilkukrotnie tego samego tekstu w poszukiwaniu jednej zaginionej literki. Sam pisze dużo i wiem jak ciężko jest uniknąć błędów...

  • 0

    16. ~ab  2009-09-29 21:01:58  host: 77-255-206-199.adsl.inetia.pl

    no prosze tv za darmo !! Jak tak dalej bedzie to ludzie sami sobie pokupuja telefony zaden operator nic nie bedzie musial doplacac ;-)

  • 0

    17.  2009-09-29 23:57:02

    no i nici z sagema :(

  • 0

    18. ~Piotrek  2009-10-02 10:41:30  host: 87-205-165-43.adsl.inetia.pl

    A jakie stacjer nadają w tym tescie??

Dodaj swoją opinię