Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Startuje Nokia Ovi Store

Startuje Nokia Ovi Store

LuiN 26 Maja 2009 13:25

0 0

Ruszył Ovi Store - mobilny sklep internetowy z aplikacjami przeznaczonymi na smartfony marki Nokia. Pierwsze regiony, w których dostępny był sklep to Australia, Irlandia, Singapur i Hiszpania. Dziś do listy dołączyła Finlandia i Wielka Brytania, wkrótce uruchomiony zostanie globalny dostęp do sklepu.

nokia ovi store nokia ovi store nokia ovi store nokia ovi store

Sklep zgodny jest obecnie z ponad 50 modelami telefonów Nokii, które sprzedano do tej pory w łącznej ilości 50 mln sztuk. Jeśli Ovi Store nie jest jedną z wielu standardowych ikon menu telefonu, aplikację należy poprać przez pozycję "Pobierz" w menu głównym.
Płatne aplikacje będzie można pobrać płacąc za nie przy pomocy karty kredytowej oraz za pośrednictwem operatora (koszt zakupu dopisany zostanie do rachunku telefonicznego). W kwestii drugiego wariantu Nokia podpisała już umowy z operatorami komórkowymi w Australii, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Rosji, Singapurze, a także we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

W ofercie sklepu znalazły się zarówno gry, aplikacje użytkowe, serwisy web-we i lokalizacyjne, jak i podcasty czy pliki wideo. Według materiału prasowego Nokii, już dziś sklep powinien być dostępny dla klientów na całym świecie.

Twórcy aplikacji otrzymują 70% kwoty, w której oferowany jest dany produkt Ovi Store.

Źródło tekstu: Nokia, AllAboutSymbian, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ciapus  2009-05-26 14:11:35  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    z 12gr/100kb co 100kb SPOKO... era górą...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet