Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Startują powiatowe przetargi na bezprzewodowy Internet

Startują powiatowe przetargi na bezprzewodowy Internet

WitekT 21 Września 2005 11:51

0 0

Uprzejmie informuję, że w dziś Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty ogłosił o rozpoczęciu 317 postępowań przetargowych na rezerwację częstotliwości z zakresu 3,6-3,8 GHz.

Z upoważnienia Prezesa URTiP przetargi powiatowe będą prowadzili Dyrektorzy Oddziałów Okręgowych URTiP.

Każdy przetarg dotyczy rezerwacji dwóch kanałów dupleksowych (o szerokości 2 x 3,5 MHz, czyli łącznie 14 MHz widma) w służbie radiokomunikacji stałej lądowej, z przeznaczeniem na cyfrowe sieci radiowego dostępu abonenckiego (np. dla usług szerokopasmowego dostępu do Internetu czy usług telefonicznych).

Przedmiotem każdego postępowania przetargowego jest wyłonienie podmiotu, który będzie uprawniony do uzyskania jednej rezerwacji częstotliwości. Rezerwacja będzie uprawniała do wykorzystania częstotliwości na danym obszarze przetargowym (obszar zbliżony do samorządowego powiatu) do 31 grudnia 2020 r.

Numer obszaru przetargowego, jego nazwę i gminy wchodzące w jego skład oraz numery kanałów i określenie częstotliwości środkowych na danym obszarze przetargowym, a także wysokość wadium dla każdego postępowania przetargowego określa, odrębnie dla każdego przetargu, tabela obszarów przetargowych umieszczona w obwieszczeniu Prezesa URTiP.
Kryteriami wyboru ofert są:
zachowanie warunków konkurencji oraz wysokość kwoty zadeklarowanej przez uczestnika postępowania przetargowego,
wiarygodność finansowa uczestnika postępowania przetargowego,
rozwiązania techniczne zawarte w ofercie,
studium ekonomiczno-finansowe przedmiotu oferty,
doświadczenie uczestnika postępowania przetargowego w zakresie działalności telekomunikacyjnej.

Z chwilą publikacji obwieszczeń zainteresowane podmioty mogą nabywać dokumentację przetargową w siedzibach Oddziałow Okręgowych URTiP.

Najpóźniej do 7. listopada można będzie składać oferty odrębnie dla każdego postępowania przetargowego.

Dodatkowe informacje o ww. przetargach zostały wyodrębnione na stronie internetowej www.urtip.gov.pl w folderze "Przetargi na sieci powiatowe 3,6-3,8 GHz.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~gosciu  2005-09-21 12:31:13  host: 226-dz2-9.acn.waw.pl

  No to Tepsa i Centek zloza 317 ofert... bo inaczej Ft ich zabije...

 • 0

  2.  2005-09-21 12:39:51

  to znaczy ze co wszystkie sieci radiowe bez zezwolenia musza przestać działać ??

 • 0

  3.  2005-09-21 12:40:31

  znaczy te ktore nie wygrają tego przetargu?

 • 0

  4.  2005-09-21 12:42:02

  GregPepe: zależy na jakiej częstotliwości działają. Są to z reguły WiFi na 2,4 GHz, która to częstotliwość jest wolna i nie wymaga zezwoleń dla nadajników nie mocniejszych niż 100 mW.

 • 0

  5. ~m  2005-09-21 15:56:26  host: host-81-190-247-122.grudziadz.mm.pl

  Ciekawe kto u mnie wygra??Jezeli zaoferuja szerokopasmowy net i telefonie to tepsie pokażę środkowy palec!!!!POnoc Netia wygrala przetarg ogólnopolski ale jakos sieci nie buduje, Nask dostal tez czestotliwosci ale chyba uruchomil dopiero 2 nadajniki.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-127-179.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.