Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Start płatności HCE w Banku Millennium

Start płatności HCE w Banku Millennium

orson_dzi 23 Listopada 2016 14:25 Aktualizacja: 23 Listopada 2016 17:36

4 1

Bank Millennium udostępnił usługę, która pozwala płacić smartfonem tak jak kartą zbliżeniową. Usługa działa w oparciu o technologię HCE i umożliwia stworzenie wirtualnej karty płatniczej w aplikacji mobilnej banku.



Klienci, którzy utworzą w aplikacji Banku Millennium mobilną kartę Mastercard, będą mogli zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe Mastercard, czyli w jednym z 6 mln terminali płatniczych na całym świecie. Wystarczy odblokować i przyłożyć telefon do terminala płatniczego, tak samo jak w przypadku płatności tradycyjną kartą zbliżeniową. W przypadku transakcji powyżej 50 zł konieczne jest ich zatwierdzenie PIN-em na klawiaturze terminala. Aktywacja wirtualnej karty oraz korzystanie z usługi są bezpłatne. Karta będzie ważna 4 lata. Usługa realizowana jest we współpracy z Mastercard.

Do realizacji płatności HCE (ang. Host Card Emulation) wystarczy telefon wyposażony w system Android 4.4 (lub kolejne wersje) z anteną NFC oraz aplikacją mobilną Banku Millennium. Co istotne, połączenie z Internetem nie jest konieczne w momencie płatności - 10 kolejnych płatności można dokonać off-line (pula odnawia się automatycznie przy kolejnym połączeniu z siecią).




To, czym HCE wyróżnia się wśród innych technologii umożliwiających płatności mobilne, jest uniezależnienie od dostawców usług telekomunikacyjnych. Umowa z operatorem sieci nie jest wymagana, ponieważ dane potrzebne do transakcji nie są przypisane do karty SIM znajdującej się w telefonie, ale przechowywane w tzw. chmurze obliczeniowej dostarczanej przez platformę tokenizacyjną firmy Mastercard (MDES). Dane generowane do transakcji nie identyfikują właściciela wirtualnej karty i są powiązane bezpośrednio z tokenem, czyli numerem przypisanym do konkretnego urządzenia. Oznacza to, że płatności można dokonać tylko tym telefonem, do którego przypisano kartę, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

Aktualizacja

Zapytaliśmy bank o koszty. Wydanie i obsługa karty są całkowicie bezpłatne. Jest jeden wyjątek, prowizja w wysokości 5 zł pobierana jest jedynie od transakcji dokonanych w punktach akceptujących kartę oznaczonych jako: kasyna, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory.
Kartę wirtualną można powiązać jedynie z kontem bieżącym, nie można tego powiązania utworzyć z kartą kredytową.

Zobacz: cennik mobilnej karty debetowej

Źródło tekstu: Bank Millennium, wł     

Dodaj do:

Tagi: bank millennium | hce

w sumie: 25
  • 1

    6.  2016-11-23 15:15:51

    @2. ~ 2016-11-23 15:10:14 a na co na windows phone jak to jest już trup?

  • 0

    7.  2016-11-23 16:08:19

    Tak !!!! TAK TAK TAK TAK TAK!!! Wybaczcie za spam, ale NARESZCIE :DDD

  • 0

    8. ~  2016-11-23 16:13:06  host: public-gprs392575.centertel.pl

    A ja nadal czekam na HCE dla MasterCardów w PKOBP. Karty VISA mają już od stycznia, a MasterCard ma dostać w styczniu 2017. Cały rok zajęło im wprowadzenie?

  • 0

    9. ~aero666  2016-11-23 16:15:52  host: 188.146.23.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Się nie popisali, bo karta wyłącznie jako debetówka do ROR. Szkoda, no ale nic - konkurencja zarobi ;)

  • 0

    10.  2016-11-23 17:03:21

    @3: skoro ten sam MDES to na pewno coś własnego?

  • 0

    11.  2016-11-23 17:09:34

    Mam Millenium, Visę i iPhone'a. Heh.

  • 0

    12. ~yhm  2016-11-23 18:08:16  host: 78-11-183-3.static.ip.netia.com.pl

    Czy aby w Millennium zapłacić zbliżeniowo telefonem trzeba całkowicie odblokować ekran (w sensie przejść ekran blokady telefonu np przez odcisk palca) czy wystarczy wybudzić telefon bez odblokowania ekranu ?

  • -1

    13. ~mm  2016-11-23 18:52:19  host: host-89-229-130-167.dynamic.mm.pl

    Ja również czekam na HCE dla Windows 10. Jakoś PEKAO mogło zrobić. Czemu inne banki olewają użytkowników telefonów z Windows?

  • 2

    14. ~fg  2016-11-23 19:11:25  host: public-gprs391715.centertel.pl

    @13 bo im się nie opłaca tego robić dla kilku osób

  • 0

    15. ~krzysp  2016-11-23 20:09:45  host: user-94-254-130-106.play-internet.pl

    A mBank tradycyjnie na szarym końcu. Niegdyś lider bankowości internetowej a dziś skansen :)

  • -1

    16.  2016-11-23 20:10:48

    @12, trzeba odblokować ekran
    http://tlp.is/buu

  • 0

    17. ~Pablo  2016-11-23 20:48:53  host: user-94-254-147-4.play-internet.pl

    A gdzie ing ?

  • 0

    18.  2016-11-24 08:23:23

    Tylko do platnych kont osobistych. Mam darmowe konto internetowe i HCE nie nie jestem godny...

  • 0

    19.  2016-11-24 08:34:11

    @15, mBank ma wprowadzić Android Pay.

  • -1

    20.  2016-11-24 09:45:31

    @19 Andoid Pay to niech sobie wprowadzają, ale są też użytkownicy innych systemów. Chyba trzeba przenieść konto do innego banku.

  • 0

    21.  2016-11-24 10:58:36

    niestety tylko do rachunku ror

  • 0

    22.  2016-11-24 12:59:37

    @20: niby jakich? HCE to Android. Chyba, że mowa o Windowsie, ale on kończy już swój żywot.

  • 0

    23. ~Monsoon  2016-11-24 14:47:03  host: 78-8-38-226.static.ip.netia.com.pl

    Próba zapłacenia "UŻYJ CZYTNIKA CHIP" jak ma wsadzić komórkę do terminala ?

  • 0

    24. ~  2016-11-24 15:12:21  host: 212.160.172.84

    s

  • 0