Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stara sprawa wraca do I instancji

Stara sprawa wraca do I instancji

WitekT 16 Kwietnia 2007 20:24

0 0

13. kwietnia odbyła się przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie rozprawa, na której Sąd rozpoznał apelacje UKE (pozwanego) oraz Telekomunikacji Polskiej (zainteresowanego) od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 9. sierpnia 2006 roku uchylającego decyzję URTiP z 26. kwietnia 2005 roku.

Uchylona przez SOKiK decyzja Prezesa URTiP dotyczyła odmowy wydania rozstrzygnięcia zmieniającego umowę o połączeniu sieci zawartą pomiędzy spółką E-Telko i TP.

Sąd Apelacyjny uchylił zaskarżony wyrok SOKiK z 9. sierpnia 2006 roku oraz przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu.




W ustnym uzasadnieniu wyroku Sąd Apelacyjny podniósł, że skoro odwołanie zastępuje pozew, to nie można zmieniać podstawy faktycznej powództwa. W niniejszej sprawie E-Telko zmienił żądanie pozwu i wniósł o dostosowanie umowy do zatwierdzonej decyzją Prezesa UKE oferty ramowej TP. Zmiana podstawy faktycznej jest nowym wnioskiem, a Sąd Okręgowy związany był wnioskiem zawartym w odwołaniu.

W ocenie Sądu Apelacyjnego, sąd I instancji w ogóle nie rozpoznał istoty sprawy. W związku z tym, że Sąd Apelacyjny nie jest powołany do merytorycznego rozstrzygnięcia odwołania od decyzji, nastąpiło przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia do Sądu Okręgowego.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~ukenamuniu  2007-04-17 19:43:19  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: jako prosty inżynier "nie bardzo kumam o co w tym newsie Ci biega" (jak się wyraża moja córeńka). Mam lepszy: nie ma potrzeby badania regulaminów TP dodatkowo przez UKE ponieważ kompetencje UOKiK w tym zakresie są wystarczające - napisał nowy Prezes UOKiK w swojej opinii (z 13 kwietnia br.) do decyzji UKE w sprawie wyznaczenia TP jako podmiotu o znaczącej pozycji rynkowej i nałożenia na nią obowiązków regulacyjnych. UOKiK uznał również za bezzasadne nałożenie przez UKE na TP obowiązku zakazującego utrudnianie wejścia na rynek i zakazu wiązania oferowanych usług. Prezes UKE stwierdził, że wymienione przez UKE obowiązki TP są nieproporcjonalne i nieadekwatne do występujących problemów.

  • 0

    2.  2007-04-17 20:02:21

    ukenamuniu: nie wiem, nie mam zdania na ten temat...

  • 0

    3. ~ukenamuniu  2007-04-17 20:13:29  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: To chociaż daj zdjęcia z nowego numeru pisma "Twój styl". Pokazałeś "ryczące czterdziestki" (jak ktoś napisał) z TP, a ta Dziewczyna z UKE wcale nie gorsza! Jest na stronie www pisma pod zdjeciem Ministra łapiącego się za głowę. Jakie jest teraz Twoje zdanie?

  • 0

    4.  2007-04-17 20:14:12

    ukenamuniu: dałem, bo lud tego chciał. :D

  • 0

    5. ~ukenamuniu  2007-04-17 20:22:02  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: rozumiem, znam regulamin, ale lubię portrety.twojstyl.pl

  • 0

    6.  2007-04-17 20:27:25

    ukenamuniu: uuuu... nie widziałem tego, niezłe. ;)

  • 0

    7.  2007-04-17 20:30:33

    No nie - idę normalnie kupić "Twój Styl". ;)

  • 0

    8. ~ukenamuniu  2007-04-17 20:38:35  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: Ot młodość... Na moim piętrze, już z 10 osób kupiło, a pięter mamy pod zegar TP na PKiN..

  • 0

    9.  2007-04-17 20:40:19

    ukenamuniu: ;) Ja już i tak za dużo informacji przyswajam codziennie, tego nie widziałem - nie ogarniam już niektórych rzeczy. ;)

  • 0

    10. ~ukenamuniu  2007-04-17 21:09:55  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: a co chciałbyś "ogarnąć"? Mówisz o zdjęciach, jak ktoś napisał, lasek z TP? Fakt, doszła nowa z UKE. Chyba, że myślisz o technice. Tu wszystkiego nie ogarniesz, też fakt. Ja MHz'ów nie odróżniam od GHz'ów, mylę gitter i splitter a uważam się za dobrego (prostego wprawdzie) inżyniera. Dla mnie jesteś wspaniałym człowiekiem znającym się na tele i swojej pracy, o czym świadczy najlepiej TELEPOLIS. You are the best!

  • 0

    11.  2007-04-17 21:14:14

    ukenamuniu: łojezus, aleś mi posłodził. Zaraz rzucę łyżkę dziegciu z ten miodowy obraz, bo coś mi się wydaje, że jednak nie Inteligo będzie tym MVNO. ;)

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2007-04-17 21:29:02  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: wszyscy (chyba) Ci wybaczamy potknięcia. Literówki, takie czy inne, Inteligo czy kto inny- bez znaczenia. Na 99.99 jest OK. Są ciekawsze sprawy (semantyczno-syntaktyczne?)- np. w MVNO (ang.)wirtualny jest operator, czy sieć?

  • 0

    13. ~ukenamuniu  2007-04-22 22:03:01  host: nat-go2.aster.pl

    dostałem SMSa od znajomej: Pani Prezes w Tańcu z gwiazdami - na razie na widowni.

Dodaj swoją opinię