Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stanowisko UE wobec telekomunikacji

Stanowisko UE wobec telekomunikacji

WitekT 5 Października 2004 11:07

0 0

Na witrynie Europarlamentu pojawił się zapis przesłuchania komisarz Viviane Reding, odpowiedzialnej za rozwój społeczeństwa informacyjnego i mediów, przez połączone komisje przemysłu i kultury.

Viviane Reding uważa, że redukcja istniejących dziś różnic w dostępie do technologii informacyjnych przyczyni się do większego otwarcia rynków oraz integracji europejskich społeczności. Bazowa infrastruktura już istnieje, lecz nie jest w pełni wykorzystywana - dostęp szerokopasmowy zapewnia 80% sieci europejskich, lecz korzysta z niego zaledwie 7% użytkowników. Przyczyna tkwi w braku zainteresowania ze strony użytkowników, którzy nie mają powodów do korzystania z szybkiej transmisji wskutek ubóstwa oferty usług. Większa otwartość na technologie informacyjne spowoduje wzrost konkurencyjności. Istotną rolę odegra tu telefonia 3G, do której Europa jest już dobrze przygotowana i Reding nie wyobraża sobie, by Europa nie mogła odnieść korzyści z upowszechnienia zarówno telefonii UMTS jak i VoIP.
Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet