Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stanowisko Orange w sprawie rebrandingu

Stanowisko Orange w sprawie rebrandingu

WitekT 11 Kwietnia 2006 12:05

0 0

Zarząd Centertela z wielkim zaskoczeniem przyjął fakt rozpoczęcia śledztwa w sprawie umowy dotyczącej zmiany marki sieci Idea na Orange - w związku z publikacją tzw. "Raportu" Fundacji Centrum im. Adama Smitha przygotowanego pod kierownictwem p. Andrzeja J. Piotrowskiego – napisał Centertel w oświadczeniu.
W dalszej części stanowiska można przeczytać, że zarząd PTK Centertel jest w pełni pewien słuszności podjętych decyzji o wprowadzeniu marki Orange do Polski. Sukces rynkowy marki i oferty Orange po 19. września 2005 r. jasno pokazują trafność podjętych decyzji wprowadzenia marki Orange do Polski. W ciągu pierwszych miesięcy po rebrandingu ofertę Orange wybrało w 2005 r. blisko 800 tys. nowych klientów, z których co drugi Polak dobrze zna markę Orange. Sukces Orange na polskim rynku zdecydował o bardzo dobrych wynikach uzyskanych przez PTK Centertel w 2005 r., na które złożyły się m.in. dwucyfrowy (14%) wzrost przychodów, rekordowy przyrost liczby klientów (2,5 mln nowych), wzrost udziału w rynku do 34%.


Decyzja o wprowadzeniu marki Orange do Polski oraz jej zasady była w pełni przejrzysty sposób komunikowana przez Zarząd PTK Centertel, od daty podpisania umowy w dniu 19 kwietnia 2005 r. W innych krajach Unii Europejskiej (np. Dania, Francja, Holandia, Słowacja) decyzja o wprowadzeniu marki Orange była przyjmowana ze zrozumieniem i akceptacją - jako decyzja biznesowa operatora i nie spotkała się z podobnymi pomówieniami oraz śledztwem – napisano dalej w komunikacie.


Zarząd PTK Centertel jest przekonany, że prowadzone postępowanie prawne w pełni wyjaśni bezzasadność twierdzeń zawartych w tzw. Raporcie Fundacji Centrum im. Adama Smitha nt. zmiany marki Orange. W dniu 7. listopada 2005 r. w Warszawie zostało podane do publicznej wiadomości opracowanie przygotowane przez zespół ekspertów pod kierownictwem Andrzeja J. Piotrowskiego z Fundacji Centrum im. Adam Smitha. Materiał ten zawiera nieprawdziwe i nierzetelne informacje na temat wprowadzenia marki Orange do Polski. Zaprezentowane w nim założenia, elementy ekonomiczne i wnioski znacząco odbiegają od przyjętych w Polsce i na świecie norm "raportu ekspertów". Jasno podkreśla to oficjalne stanowisko Centrum Adama Smitha z Londynu (Adam Smith International) w tej sprawie, z 14. grudnia 2005 r., którego konkluzja nt. oceny "raportu" Fundacji Centrum im. Adama Smitha brzmi m.in.: liczne mankamenty merytoryczne, zarówno po stronie analiz jak i zaleceń, nie mogą być brane pod uwagę w poważnej debacie publicznej.


Umowa licencyjna marki produktowej Orange z dnia 19. kwietnia 2005 r. pomiędzy PTK Centertel i Orange Brand Services Ltd. została zawarta zgodnie z obowiązującym prawem korporacyjnym w ramach przysługujących Zarządowi kompetencji i została przed jej zawarciem również zatwierdzona przez Radę Nadzorczą oraz Zgromadzenie Wspólników PTK Centertel.


Zarząd PTK Centertel przekazał Prokuraturze wszelkie wymagane dokumenty i jest gotów złożyć dalsze stosowne wyjaśnienia uzupełniające w trakcie postępowania. W ochronie interesów PTK Centertel, Zarząd Spółki podjął odpowiednie kroki prawne przeciwko osobom lub podmiotom odpowiedzialnym za publikację tego "raportu".


W dniu 16 marca 2006 r. Zarząd Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel wystosował pismo do Fundacji Centrum im. Adama Smitha oraz p. Andrzeja J. Piotrowskiego, w którym wezwał do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych spółki PTK Centertel sp. z o.o. Wobec nie zastosowania się przez Fundację Centrum im. Adama Smitha oraz p. Andrzeja J. Piotrowskiego do wezwania PTK Centertel w wyznaczonym terminie, w dniu 4 kwietnia 2006 r. PTK Centertel wniósł powództwo do Sądu Okręgowego w Warszawie przeciwko Fundacji Centrum im. Adama Smitha oraz przeciwko Andrzejowi J. Piotrowskiemu. W pozwie tym PTK Centertel wnosi o opublikowanie na łamach mediów ogólnopolskich ogłoszeń z przeprosinami wobec PTK Centertel za podanie do publicznej wiadomości nieprawdziwych i nierzetelnych informacji zawartych w powołanym "raporcie" oraz za sugestie popełnienia przestępstwa w związku ze zmianą marki Idea na markę Orange. PTK Centertel wezwał Fundację Centrum im. Adama Smitha oraz p. Andrzeja Piotrowskiego do zapłacenia kwoty 100.000 złotych na rzecz Instytutu Pomnika - Centrum Zdrowia Dziecka jako rekompensatę za naruszenie dóbr osobistych PTK Centertel oraz zakazanie dalszego rozpowszechniania tej publikacji.


Zasadą działania PTK Centertel w ciągu już kilkunastoletniej działalności w Polsce jest skrupulatne przestrzeganie prawa polskiego i etyki biznesowej. Zarząd PTK Centertel jest bardzo mocno pewny swoich racji i odnosi się z zaufaniem do przebiegu śledztwa w tej sprawie.

Źródło tekstu: Centertel     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~obserwator  2006-04-11 13:53:57  host: abmq239.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To jest sztuka. Sprzedać samemu sobie i kupić od siebie samego. Czyli wyprowadzić pieniądze z kraju. Scyzoryk mi się otwiera, jak słyszę "orange".

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~exif  2006-04-11 14:32:08  host: anu206.internetdsl.tpnet.pl

  bronić dobra marki.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2006-04-11 15:22:59

  Powinno się jeszcze ukarać TP za wyprowadzenie pieniędzy z kraju za zmiane dobrze rozpoznawalnego loga na francuzkie. Phi TP mówiła, że to będzie zapowiadać zmiany w firmie,a też g**** wyszło, to tylko wymówka była, żeby spłacić długi France telecom...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~xxx  2006-04-11 15:58:01  host: efy60.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nie korzystam z usług tej sieci czyli orange, w ten sposób zagłosowałem przeciwko chamskiemu podpieprzaniu kasy i tyle. Na mnie grosza nie zarobią, to akurat mogę zrobić ze swojej strony. Jeszcze chciałbym się pozbyć tego luksusowego stacjonarnego ale na razie tkwię ze względu na neostradę.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~goniec  2006-04-11 16:17:11  host: dpt62.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Centrum Adama Smitha miało rację. Ciesze sie, że teraz jakieś urzędy sie za to wezmą. to trzeba zbadać.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6. ~  2006-04-11 16:58:15  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

  Ludzie, opamiętajcie się. Zobaczcie sprawę szerzej: PiS chce renacjonalizować, aby samemu zarządzać jak największą ilością majątku narodowego; to taki państwowy kapitalizm. Stracimy na tym wszyscy. To wcale nie chodzi o Orange!!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  7. ~  2006-04-14 16:52:35  host: nat-mo1.aster.pl

  przy zmianie marki z Idei na Orange francuzi wypompowali z Polski ok. miliarda zł ale przecież Orange nadal dostoje za użwanie znaczka tylko trochę mniej

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-221-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet