Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie tzw. "Ekofaktury"

Stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie tzw. "Ekofaktury"

LuiN 6 Kwietnia 2011 12:56

0 0

W związku z wątpliwościami dotyczącymi uznawania w rozliczeniu ulgi internetowej za 2010 rok faktur w formie elektronicznej (tzw. ekofaktur, czyli obrazów faktur elektronicznych przesyłanych na adres e-mail odbiorcy) Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że urzędy skarbowe będą respektować zarówno faktury w formie papierowej jak i elektronicznej.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, że w broszurze informacyjnej dotyczącej rozliczenia ulgi za 2010 roku przywołany jest właściwy stan prawny. Jednak w związku z tym, że od 2011 r. zaczęły obowiązywać nowe, bardziej korzystne dla podatników rozwiązania honorujące również ekofaktury, urzędy skarbowe będą uwzględniać je również w rozliczeniach za 2010 r.
O korzystnej dla konsumentów zmianie informowała już Gazeta Prawna, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Dziś oficjalny komunikat wydało samo Ministerstwo Finansów.

Źródło tekstu: MF     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet