Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stanik spodziewa się dwucyfrowego udziału Asusa w polskim rynku urządzeń mobilnych [wideo]

Stanik spodziewa się dwucyfrowego udziału Asusa w polskim rynku urządzeń mobilnych [wideo]

LuiN 17 Września 2013 08:39

3 1

Asus jest trzecim graczem na polskim rynku urządzeń mobilnych, na którym w przyszłym roku zamierza uzyskać dwucyfrowy udział. Producent zapowiada, że w tym półroczu wprowadzi na rynek nowości m.in. w segmencie tabletów (ma w nim 4 proc. udział) oraz laptopów (16 proc.). Dla użytkowników tabletów szczególnie interesujący ma być IV kwartał - ujawnia Sławomir Stanik, country manager Asus Polska.



Asus nie obawia się konkurencji ze strony głównych graczy na polskim rynku urządzeń mobilnych. Obecnie zajmuje na nim trzecią pozycję, podczas gdy prym cały czas wiedzie Lenovo. O tym, że konkurencja między producentami zaostrza się, świadczyć mogą spadające ceny sprzętu. Dotyczy to zwłaszcza segmentu tabletów.

Dzieje się bardzo wiele. Asus globalnie jest w tej czołówce liderów, jeśli chodzi o tablety. Apple, Samsung i Asus to jest na dzisiaj światowa trójka. Natomiast oczywiście pozostali bardzo mocno cisną, więc myślę, że doskoczą do nas prędzej czy później - komentuje w rozmowie Newserią Sławomir Stanik z Asus Polska.

Asus jest obecnie trzecim na świecie, po Apple'u i Samsungu, producentem tabletów z blisko 5-procentowym udziałem w globalnym rynku - wynika z danych firmy analitycznej IDC. Z kolei w Polsce ma 4-procentowy udział w segmencie tabletów.

Chcemy konkurować przede wszystkim innowacyjnością, kreatywnością w podejściu do naszych produktów. Zarówno pod względem czysto technologicznych parametrów urządzeń, np. w 7 calowym tablecie mamy ekran HD, czego nie proponuje konkurencja. Po drugie istotny będzie design, kolorystyka, jakość materiałów. To również nas wyróżnia- deklaruje szef Asus Polska.

Asus będzie koncentrował się także na segmencie notebooków, w którym ma w Polsce 16 proc. udział.

Nie zamierzamy absolutnie odpuszczać. Bardzo wiele dzieje się również, jeżeli chodzi o nowe produkty w tym segmencie, a także w trzecim, w smartfonach. Więc wszystkie trzy nogi będą równo wspierane, będziemy się starali je rozwijać - zapewnia Sławomir Stanik.




W tym półroczu nowości Asus-a pojawią się na wszystkich półkach cenowych. Country manager zapowiada, że szczególnie interesujący dla rynku tabletów ma być IV kwartał. Mają one działać zarówno w oparciu o system Android, jak i Windows.

Jeśli chodzi o tablety, Memo Pad HD 7 calowy w zasadzie już dostępny na rynku. Za chwilę jego większy brat w rozdzielczości Full HD, 10 calowy z możliwością transmisji danych w 3G, LTE zależnie od modelu. Do tego też długo wyczekiwana premiera nowego Nexusa, na przełomie sierpnia i września - wymienia Sławomir Stanik.

Druga połowa roku ma przynieść ciekawe rozwiązania również w segmencie notebooków.

Czekamy na premierę przede wszystkim nowych procesorów Intela, procesory Haswell - też za chwilę. Asus pokaże rozwiązania oparte na nowym procesorze. Oczywiście nowy design, lepsze parametry - podkreśla.

Co więcej - nowości nie ominą najwyższej półki cenowej laptopów.

Z takich wisienek na torcie to czeka na nas w nadchodzącym kwartale nowy Zenbook, nasz flagowy produkt w wyższym segmencie, a także innowacyjny laptop o nazwie TRIO, który ma trzy produkty w jednym - laptopa, tablet, do tego dwa systemy, Android i Windows, więc zupełna dowolność wyboru - zapowiada Sławomir Stanik.

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: sławomir stanik

w sumie: 17
  • 2

    1.  2013-09-17 09:01:15

    Stanik? Nieźle :D

  • 0

    2.  2013-09-17 09:05:41

    Spadające ceny sprzętu to fikcja. Starocie tanieją, ale nowe modele mają ceny z kosmosu. Ciekawe co w najniższym tabletowym segmencie zaproponują. Będzie konkurencja dla budżetu klienta ok. 400zł? Laptop Trio - gdzie trzecia funkcjonalność oprócz komputera i tabletu? Co do dwucyfrowego udziału - pożyjemy, zobaczymy, plan mają, sznsa jest jeśli nie zaniedbają klientów kiepskim serwisem czy brakiem wsparcia.

  • 3

    3. ~Calm7  2013-09-17 09:14:32  host: v17-11.opera-mini.net

    Stanik zawsze jest dwucy(c)frowy ;-)

  • 3

    4. ~me  2013-09-17 09:16:13  host: 194.114.62.70

    haha, najpierw wiadomość o badaniach piersi, a potem o staniku.

  • 0

    5. ~  2013-09-17 09:43:52  host: v17-03.opera-mini.net

    Sprzęty asusa działają super, szybkie są i wygodne. Tylko co z tego, skoro często się psują.

  • 0

    6. ~  2013-09-17 09:57:28  host: ip-94-42-8-87.multimo.pl

    Asus? Nie radzę: https://www.google.pl/search?q=asus+serwis+forum+2013

  • 0

    7. ~  2013-09-17 10:24:36  host: 178.182.90.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ale w smartfonach Asus prawie nie istnieje.

  • 0

    8. ~Rogi  2013-09-17 10:45:34  host: ip-78-30-97-85.free.aero2.net.pl

    Ja tam na Haswella nie czekam, bo już go mam w laptopie mam. Asus nie ma to go nie wybrałem.

  • 0

    9. ~z taką dostępnością sprzęętu  2013-09-17 10:52:38  host: 111-247-251-94.net.stream.pl

    patrz padfone 2 i infinity z tą dwucyfrowym udziałem to Pan prezes chyba sam w to nie wierzy :) może Tajwańczycy kazali tak mówić... ale pomimo to dzięki Asusowi za fajne laptopy.... reszta niestety......... mocno odstaje

  • 0

    10. ~Zbyszek  2013-09-17 11:16:01  host: 5e06a232.bb.sky.com

    Bym się nie odzywał o nazwisku Pana Stanika... ale następny wpis jest o badaniu piersi, to nie może być przypadek :D

  • 0

    11. ~Jacek  2013-09-17 11:16:33  host: 81-210-91-190.ip.netia.com.pl

    Z taką usterkowością i tak nędznym serwisem w Polsce to ja z góry dziękuję. Musiałem naprawiać sprzęt na gwarancji prywatnie, bo Panowie z serwisu Asusa żądali dużej zaliczki na poczet ekspertyzy. Dziękuje i idę do konkurencji!

  • 0

    12. ~galtom  2013-09-17 15:05:35  host: 199.115.114.90

    "Po drugie istotny będzie design, kolorystyka, jakość materiałów." - serdecznie za Waszą jakość dziekuje. Jak sie okazuje elementy mechaniczne Waszych urządzeń wogołe nie są obijęte gwarancją bo takie buble produkujecie. Najwyrazniej zrobienie zawiasów do laptopa czy hybrydy, które się nie rozpadną to dla was zbyt wiele. Nigdy wiecej Asusa! http://supermarket.blox.pl/2013/07/Naprawili-mu-tak-komputer-ze- jest-bardziej.html

  • 0

    13. ~string  2013-09-17 15:59:36  host: abxd159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    też się cholera, nie miał jak nazwać

  • 0

    14. ~lui  2013-09-17 18:26:52  host: 89-70-62-187.dynamic.chello.pl

    dwu cyfrowego trzy cyfrowego :P spodziewa sie :D ja spodziewam sie mroznej i slonecznej zimy

  • 0

    15. ~m.  2013-09-17 20:03:48  host: 89-66-31-83.dynamic.chello.pl

    A ja sobie zrobię prezent na gwiazdkę w postaci Trio. Stacja robocza w biurze, tablet w domu, a w razie wyjazdu służbowego na dłużej - laptop :)

  • 0

    16. ~Paweł Negacz  2013-09-18 08:34:22  host: s14-13.opera-mini.net

    Bez Stanika będzie lepiej, Stanik musi odejsc!

  • 0

    17. ~  2013-09-18 17:25:28  host: ip-94-42-20-183.multimo.pl

    30 maja - dzień bez Stanika.

Dodaj swoją opinię