Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Standard dla foto-modułów

Standard dla foto-modułów

sirmark 7 Lipca 2004 13:41

0 0

Nokia i STMicroelectronics opracowały standard dla modułów fotograficznych montowanych w telefonach komórkowych.
Specyfikacja SMIA (Standard Mobile Imaging Architecture) obejmuje interfejsy mechaniczne, elektryczne i funkcjonalne, uwzględnia też m.in. charakterystykę optyczną urządzeń. Pełna dokumentacja jest udostępniana bezpłatnie – Nokia i STMicroelectronics oczekują, że dzięki temu uda się stworzyć spójny standard dla tych coraz popularniejszych elementów telefonów komórkowych. Mogłoby to ułatwić współpracę producentów "komórek" z wytwórcami modułów fotograficznych i przynieść korzyści całej branży, a przy tym użytkownikom. Firmy zdecydowały się nawet na rezygnację z praw do swoich technologii, które weszły w skład specyfikacji SMIA.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet