Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Standard dla foto-modułów

Standard dla foto-modułów

sirmark 7 Lipca 2004 13:41

0 0

Nokia i STMicroelectronics opracowały standard dla modułów fotograficznych montowanych w telefonach komórkowych.
Specyfikacja SMIA (Standard Mobile Imaging Architecture) obejmuje interfejsy mechaniczne, elektryczne i funkcjonalne, uwzględnia też m.in. charakterystykę optyczną urządzeń. Pełna dokumentacja jest udostępniana bezpłatnie – Nokia i STMicroelectronics oczekują, że dzięki temu uda się stworzyć spójny standard dla tych coraz popularniejszych elementów telefonów komórkowych. Mogłoby to ułatwić współpracę producentów "komórek" z wytwórcami modułów fotograficznych i przynieść korzyści całej branży, a przy tym użytkownikom. Firmy zdecydowały się nawet na rezygnację z praw do swoich technologii, które weszły w skład specyfikacji SMIA.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy standard obsługi klientów na infoliniach operatorów jest satysfakcjonujący?

Koniec głaskania klientów Orange. Nie masz racji? Nie licz na bonus

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet