Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Stan Darmowy" w Play - średnio 10h rozmów w miesiącu

"Stan Darmowy" w Play - średnio 10h rozmów w miesiącu

WitekT 16 Lipca 2010 18:21

0 0

Split bazy klientów P4 to 60/40. Oznacza to, że w II kwartale operator ten miał co najmniej 1,6 mln klientów abonamentowych i 2,4 mln klientów prepaid. Z Play Online (w wersji prepaid, jak i postpaid) korzysta już ponad 400 tys. osób.

Klienci korzystający z usługi Stan Darmowy rozmawiają średnio około 600 minut miesięcznie, czyli kilkukrotnie więcej niż wynosi średnia krajowa. Rekordziści wykorzystują nawet kilka tys. minut.




Zdaniem prezesa P4 Jorgena Bang-Jensena, w Polsce jest jeszcze potencjał, aby zwiększyć średnią, miesięczną długość rozmów przy zachowaniu poziomu rachunków. Nie ma jednak co liczyć na wojnę cenową, a raczej na lepszą ofertę za te same pieniądze.

Prezes ocenia, że nie opłaca się być pionierem technologicznym, bo chociażby cena samych łączy transmisyjnych spadła w ciągu ostatniego roku o 70-80%. Z tego powodu P4 dopiero teraz wprowadzi technologię HSPA+, choć od razu w najszybszej aktualnie wersji - 42 Mb/s. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 132
  • 0

    114.  2010-07-19 12:53:16

    @Poll Elastyczna dla Ciebie, a nie dla wszystkich. Ja w swojej sieci dzwonie za darmo, a roznica jest taka ze dla mnie SD oznaczalo by dokladnie to samo, co darmowe rozmowy w roamingu na Marsie. To sa tez fakty.

  • 0

    115. ~Poll  2010-07-19 12:59:48  host: 195.245.213.9

    antago. Elastyczna bez względu na to dla kogo. Elastyczna statystycznie. Stosując Twoja ulubioną porównywarkę : elastyczna jak zakupy w supermarkecie. Możesz kupic niemal wszystko i dość tanio w porównaniu z butikem z ciuchami. Co Ci po eleganckim wyglądzie butiku i przemiłej atmosferze skoro nie mozesz kupić kiszonej kapusty, piwa, sledzia, telewizora i los na loterii w jednym miejscu. To jest elastyczność, wszechstronność.

  • 0

    116.  2010-07-19 13:03:20

    @Poll Przekonaj mnie, ze nie moge korzystac z telefonu w TT, bo chyba do tego sprowadza sie wypowiedz. Zabawne jest to, ze Ty widzisz ograniczenia, a ja korzystajac nie widze. Co do elastycznosci "bez wzgledu dla kogo", to chyba wspomnialem, ze nie dla mnie.

  • 0

    117.  2010-07-19 13:12:13

    w PF za 30zł=SD+1000sms+103 min. do innych sieci

  • 0

    119. ~Poll  2010-07-19 14:46:52  host: 195.245.213.9

    w firma SD jest na stacjonarne także, abonament za 60zł z rabatem, 540min do wszystkich. Jeśli sie więc ma wujka w innej sieci niz znajomy z którym na piwo chodzisz a tesciowa jest w jeszcze innej sieci to nie znajdziesz lepszego sposobu na porozmawianie znimi wszystkimi prawie 10h miesiecznie a dodatkowo teściowi kupujesz za 5zł PF i w SD rozmawiasz az bateria padnie.

  • 1

    120. ~Poll  2010-07-19 14:48:03  host: 195.245.213.9

    Tylko mi nie pisz że z tesciem nie rozmawiasz bo to jedynie przykład podałem

  • -2

    121.  2010-07-19 15:18:59

    600 minut miesięcznie to w sumie nie jest tak dużo jak się spodziewałem, szczególnie, że liczba tych minut jest ograniczona. W tak-taku kupuję pakiet 1000 minut na 14 dni i w sumie wystarczy mi to aż świat i historia. W sumie koszty rozmów do sieci to dla mnie 12 złotych, bo kupuję taki pakiet dwa razy. Po prostu się opłaca.

  • 0

    122.  2010-07-19 16:03:16

    "szczególnie, że liczba tych minut jest ograniczona" - forumiak, mógłbyś zdradzić co masz na myśli? I co ma do tego opłacalność Odjechanej Promocja z Ta Tak'a? Tu ilość PRZECIĘTNIE wygadanych minut, nie najwyższa możliwa.

  • 0

    123. ~Poll  2010-07-19 16:57:17  host: 195.245.213.9

    forumiakowi chodziło zapewne o to, że te minuty sa ograniczone do ~45000

  • 0

    126.  2010-07-19 21:25:37

    Promocyjny LongPlay za 1 zł. miesięcznie z SD na 6 miesięcy powinien być hitem dla rozmawiających we własnej sieci. Później RePlay ;)

  • 0

    128. ~michal  2010-07-20 10:55:21  host: apn-77-114-199-67.dynamic.gprs.plus.pl

    121. Promocja w tak taku konczy sie za kilknascie dni dokladnie 3 sierpnia pamietajmy o tym.

  • 0

    129. ~przem  2010-07-20 17:02:12  host: 94.254.212.109

    Myślę, że nie ma o co bić piany. Najważniejsze jest, że dziś człowiek nie musi patrzeć na ilość minut, tylko dzwoni, kiedy potrzebuje. Myślę, że fresh jest jak najbardziej w porzo. Jechałem z wawy do żarnowca. Miałem w moim HTC touch pro 2 odpalony pakiet w roamingu plusa chyba za 20 pln 250 mega. z google maps chodzi extra. nawet pokazuje pojedyńcze wiadukty. sam mam jeszcze nokie 6700 i jakieś 500 minut za 70 pln w taryfie z 2009. Im człowiek starszy, tym mniej mu się chce przekładać karty. Ale pamiętam czasy, kiedy za 10 minut z laską zapłaciłem 30 złotych( 2002-taryfa multi albo mono), he he

  • 0

    130. ~normalny człowiek  2010-07-22 16:26:33  host: 212.160.172.70

    Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie tak się kłócą w jakiej kto jest sieci. Do tego jest konkurencja, abyśmy mogli wybierać z czego cchemy korzystać, a nie pluć innym w prawą dziurę od nosa, że są w orange czy w erze. Jednak znając polskie realia prędzej papierowy pies złapie w piekle azbestowego kota, niż to się odmieni. Zawiść i nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

  • 0

    131. ~@130  2010-07-22 16:58:56  host: public-gprs68687.centertel.pl

    Spłycasz problem. Mi np. wisi kto w jakiej jest sieci ( ja jestem w Play choć host mówi co innego) Problem polega na tym, że dużo tu naciągaczy z w3, którzy na siłę próbują udowodnić, że Play wcale nie najtańszy ( a generalnie jest) i wszystko co w Play jest be. Ja to odbieram jako nachalną propagandę i dlatego reaguję, bo nie lubię jak ktoś komuś interesownie sprzedaje kit. Jak ktoś chce płacić więcej bo coś tam, to niech płaci, ale niech robi to świadomie. Ty to postrzegasz jako pieniactwo, a ja widzę w tym elementarną troskę o fakty. Dodatkowo mam nadzieję ( być może głupią) że moje gadanie przyczyni się do unormowania naszego rynku, który przez lata był zwyczajnym oligopolem. Dzięki temu w przyszłości wszyscy na tym zyskamy. Dotyczy o także pracowników w3, którzy na te problemu często patrzą krótkoterminowo- np. z pozycji dbałości o swoją pracę.

  • 0

    132.  2010-07-22 17:43:28

    @128, na razie jest ważna do 3 sierpnia, ale jak zrobili to w czerwcu, tak pewnie i teraz przedłużą pakiet 1000 minut. W czerwcu sądziłem, że podwyższą cenę pakietu do 10zł, jak to jest w Orange i Plusie, ale na razie ciągle jest po 6 zł. Czy Stan Darmowy, czy 2000 - 3000 minut miesięcznie - dla mnie to nielimitowane rozmowy w sieci, bo sam nie jestem w stanie wykorzystać do ostatniej minuty tak pojemnych pakietów.

  • 0

    133. ~normalny człowiek  2010-07-22 18:07:55  host: 212.160.172.70

    @131 Jesteś ejdnym z niewielu ludzi, którzy przynajmniej mają arguemnty do swoich przekonań, lecz niestety swa postawą nie zmienisz postawy ludzi. Niestety jesteś anonimowym internautą - tak samo jak ja. Nic na to nie poradzisz, ze względu na powszechne ogłupienie dzisiejszej młodzieży. Tylko czekać, aż zaczną pojawiać się ustawki o to, która sieć jest lepsza. ;-)

  • 0

    134. ~  2010-07-23 00:50:34  host: user-109-243-230-36.play-internet.pl

    @131: No i właśnie Twoja wypowiedź to w 100% potwierdzenie kom. 130. Dałeś bardzo dobry przykład do słów przedmówcy. 100% zawiści, to Ty jesteś naciągaczem P4 i prowadzisz nachalną propagandę. Czysta hipokryzja.

  • 0

    135.  2010-07-26 22:55:00

    Dlaczego "split" a nie po prostu "podział"?

  • 0

    136. ~Poll  2010-07-26 23:19:51  host: tr1-97.netfala.pl

    @135 bo ładniej brzmi. hehehe . Kiedyś były filmy klasy dreszczowiec, jechało się na majówkę a teraz są frilery i jedzie się na łikend. Jeszcze trochę i bedzie tak: mysys Kowalska, mysys weźmie tego bojścika bo on przedżampuje przez fens nejburki na strit a tam na stricie kary jeżdżą i który go uderzy

  • 0

    137. ~michal  2010-07-28 12:24:26  host: user-188-33-65-194.play-internet.pl

    do 121. nie wiem co masz na myśli mówiąc, że liczba minut w Play jest ograniczona. w SD dostajesz 44640 minut = 744 godziny = 1 miesiąc rozmowy. No i co miesiąc dostajesz wspomniane wcześniej 44640 minut. Więc jedynym ograniczeniem jest to, że miesiąc kalendarzowy trwa 744 godziny :) Porównując SD do promocji w tak taku różnica polega na tym, że stan darmowy dostajesz a 1000 minut w TT musisz sobie kupić.

Dodaj swoją opinię