Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stałe i publiczne IP w "blue connect" dla biznesu

Stałe i publiczne IP w "blue connect" dla biznesu

WitekT 31 Października 2006 21:13

0 0
Od 2. listopada Era wprowadza nową usługę w ofercie blue connect dla biznesu - EraData dla Biznesu, stały publiczny adres IP.

Aktywacja i deaktywacja usługi jest darmowa, a miesięczny abonament za nią wynosi 18,30 zł brutto.

Więcej szczegółów w dziale Promocje.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2006-10-31 22:23:13

    kill649: napewno stały, a nie zmienny?

  • 0

    7. ~issa  2006-10-31 22:39:30  host: azr119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktoś może wie i mógłby wyjaśnić do czego służą i jaki wpływ na połączenie mają ustawienia IPv4 I IPv6 w telefonie , podczas konfigurowania puktu dostępu do sieci wlan? W tych pierwszych można ustawić Adres IP telefonu oraz Adres DNS , w tym drugim IPv6 ma opcje Adres DNS - automatyczne/znane/ustawione przez użytkownika. Mowa o wlanie "opartym" na Live Boxie.

  • 0

    8. ~  2006-10-31 22:40:16  host: abca254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zmienny zmienny. Ale chyba kosztuje coś ok. 10 PLN/mc.

  • 0

    9. ~issa  2006-10-31 22:41:33  host: azr119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiście poczta czy www śmigają bez jakiejś ingerencji w te ustawienia przy stworzeniu punktu dostępu z kluczem WEP , a jednak telefon ma czasem tendencję do zupełnie niezrozumiałego , niestabilnego działania.

  • 0

    10.  2006-10-31 22:42:12

    issa: najlepiej ustawić, żeby IP i DNS-y były pobierane automatycznie.

  • 0

    11.  2006-10-31 22:43:06

    issa: no to jeżeli działa, to te dane są przyznawane przez DHCP autoamtycznie i są porawne. Kłopoty LiveBoxa z WiFi są znane nie od dziś...

  • 0

    12. ~Szalony  2006-10-31 23:15:04  host: 212.2.99.32

    Ja tam się nie znam :-) ale także bardzo mnie ciekawi co to jest sieć w standardzie IPv6 bo zauważyłem że ona nie działa u naszych operatorów ! Oni mają IPv4 czy to jest gorszy stadard ?

  • 0

    13.  2006-10-31 23:18:53

    Szalony: to nie jest ani lepsza, ani gorsza sieć - po prostu zmieniono sposób adresowania, aby było więcej adresów do wykorzystania, bo te standardowe IPv4 już się kończą. Szczególnie w Azji, której przypadło przy rozdziale bardzo mało adresów IPv4. Sieci IPv4 i IPv6 mogą współistnieć, ale to ni takie proste - kwestia tunelowania, itp.

  • 0

    14. ~Szalony  2006-10-31 23:30:24  host: 212.2.99.32

    Panie Witku dziękuję za info :) ale nadal nie wiem o co w tym chodźi ;)

  • 0

    15.  2006-10-31 23:36:16

    Szalony: jaki tam ze mnie pan... ;) W IPv4 masz dostępne adresy od 1.0.0.0 do 255.255.255.255 (w ogólności, pewne są wykluczone), czyli możliwych adresów jest (w zaokrągleniu) 255^4, czyli 4228250625. Adresy IPv6 składają się z 8 liczb szesnastkowych rozdzielonych nie kropką, a dwukropkiem (np. 1080:0:0:0:0:800:0:417A). Takich adresów może być 340282366920938463463374607431768211456. ;) Dzięki temu praktycznie każde urządzenie będzie mogło mieć publiczny adres IP - i taka jest przyszłość...

  • 0

    16. ~issa  2006-10-31 23:43:06  host: apn-100-191.gprsbal.plusgsm.pl

    Dziekuje ***witek:)

  • 0

    17.  2006-10-31 23:43:29

    issa: do usług. ;)

  • 0

    18. ~Szalony  2006-10-31 23:46:41  host: 212.2.99.32

    Dziękuję Panie Witku ;) teraz to już mam jasność :) i za to lubię Telepolis- otwartość i dyskusja na każdym kroku :) ps Witek ale przecież jesteś dorosły więc nie wypada mi pisać inaczej niestety :-) piszę niestety bo nie mieliśmy okazji być na ty :) ale przyszłość jest jasna jak to jedna sieć uważa więc jestem dobrej myśli :) Pozdrawiam.

  • 0

    19.  2006-10-31 23:56:20

    Szalony: to jeszcze dodam, że koegzystencja sieci IPv4 i IPv6 nie jest taka prosta, choć pojawia się już zarówno wiele sprzętu jak i aplikacji obsługujących IPv6. Ale ciągle trzeba używać "sztuczek", żeby to chodziło. Jakiś szkielet sieci IPv6 istnieje (szkielet w sensie istnienia serwerów obsługujących ruch IPv6 niejako natywnie), ale 99,9% usług jest ciągle w sieci IPv4, do której dostajesz się przez tunel (czyli przez jakiś serwer, który zamienia numerację v6 na v4, często nadając wszystkim ten sam adres v4 - coś jak NAT w IPv4). Trochę naciągam to tłumaczenie, ale staram się sprawić, żeby było bardziej obrazowo. ;)

  • 0

    20. ~badenov  2006-11-01 17:25:29  host: 82.160.255.199

    Super sprawa. bardzo, bardzo czekam teraz na wersje dla klienta indywidualnego i BC zyskuje klienta.

  • 0

    21. ~wlo  2006-11-01 17:57:30  host: asd225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek - zatem nie konkurencyjna do Plusa ;-) issa - dlatego ja nie mam liveboxa a zwykły modem/router/AP/switch i co tam jeszcze można napisać... USR-a, zdaje się model 9606 - już staruszek jak na dzisiejszy postęp ;-)

  • 0

    22.  2006-11-01 18:04:12

    wlo: zależy co rozumiesz pod słowem "konkurencyjna". ;)

  • 0

    23. ~wlo  2006-11-01 21:11:14  host: asd225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no lepsza, niższa...

  • 0

    24.  2006-11-01 21:44:17

    wlo: a - bo ja zrozumiałem to w takim sensie, że czy jest w iPlusie taka sama usługa. ;)

  • 0

    25. ~lolek  2006-11-02 15:06:33  host: dqt37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przydało by mi sie, postawiłbym ftpa :) Tylko te limity w sumie troche przeszkadzają, ale w sumie nie do piractwa, ale do pracy taki ftp sie często przydaje :)

Dodaj swoją opinię