Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stacjonarnym nie będzie rosło

Stacjonarnym nie będzie rosło

WitekT 1 Kwietnia 2005 11:17

0 0

Wartość rynku telefonii stacjonarnej w Polsce raczej nie będzie już rosła.

Boston Consulting Group, jedna z czołowych światowych firm doradczych ocenia, że wzrost wartości polskiego rynku usług telefonii stacjonarnej jest mało prawdopodobny, mimo że liczba telefonów na 100 mieszkańców jest niska (32,7% pod koniec 2004 r.). Powodem jest wymuszany przez konkurencję spadek cen połączeń oraz wprowadzanie nowych technologii, takich np. jak połączenie głosowe z użyciem wykorzystywanego w Internecie do transmisji danych protokołu IP.
Konsultanci firmy szacują, że - w ujęciu globalnym - z powodu spadku cen i wprowadzania nowych technologii umożliwiających tańsze rozmowy operatorzy stacjonarni w ciągu najbliższych trzech lat stracą ok. 35% przychodów od klientów korporacyjnych i ok. 15% od klientów indywidualnych.

W Polsce tempo spadku może być mniejsze. BCG widzi zagrożenia dla wzrostu w Polsce rynku usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. Jest nim o połowę mniejsza niż średnia w krajach starej Unii Europejskiej liczba komputerów PC w naszych mieszkaniach. Ponadto Polacy wydają znacznie mniej na usługi cyfrowe (np. zdjęcia, muzykę, DVD) od swoich rówieśników w krajach zachodnich. To zaś oznacza, że można się spodziewać wolniejszego wzrostu usług szerokopasmowych o podwyższonej lub dodatkowej opłacie niż w bardziej zamożnych krajach.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~DASTI  2005-04-01 11:46:00  host: dk58.internetdsl.tpnet.pl

    NO MOŻE W KOŃCU DA TO DO MYŚLENIA NASZEMU "KOCHANEMU OPERATOROWI" BO Z TAKIM ABONAMENTEM ZGINIE MARNIE .JESZCZE CHYBA TYLKO STARSZE BABKI W SWOJEJ NIE WIEDZY PŁACĄ TEN HARACZ .GOOOOOD BYYYYE .

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet