Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stacjonarna przenośność ciągle teoretyczna

Stacjonarna przenośność ciągle teoretyczna

WitekT 3 Stycznia 2006 10:47

0 0

Od 1. stycznia klienci sieci stacjonarnych teoretycznie mogą zmieniać operatora zachowując dotychczasowy numer telefonu. Przeniesienie numeru możliwe jest w ramach tej samej strefy numeracyjnej.

Realizacja tego uprawnienia abonentów zależy nie tylko do woli i możliwości technicznych TP, ale również od zaangażowania innych operatorów i ich możliwości technicznych. TP prowadzi z nimi rozmowy w tej sprawie - powiedziała Barbara Górska, rzecznik TP.

Ta wypowiedź oznacza, że uprawnienia abonentów nadal są tylko teoretyczne. Potwierdzają to wypowiedzi konkurentów TP. Przed miesiącem operatorzy stacjonarni zrzeszeniu w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) złożyli TP propozycję porozumienia w tej sprawie. Do dziś nie podpisaliśmy z TP żadnej umowy, więc abonent nie może przenieść do nas numeru, choćbyśmy mieli możliwości techniczne - mówi Jolanta Ciesielska, rzecznik Netii.
Z nieoficjalnych informacji Rzeczpospolitej wynika, że pierwsze umowy mogą zostać podpisane jeszcze w tym tygodniu.

Zgodnie z prawem abonent chcący przenieść numer powinien zgłosić się do nowego operatora z wnioskiem. Ten ma dwa tygodnie na odpowiedź, czy jest to technicznie możliwe. Jeśli tak, abonent składa wniosek do TP i czeka na przeniesienie numeru. Klient w tym czasie nie może stracić możliwości telefonowania. Z opublikowanego właśnie cennika usług TP wynika, że jej klient za przeniesienie numeru - wewnątrz sieci lub do innego operatora - zapłaci 122 zł. KIGEiT proponował, by była to kwota 73,2 zł.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1. ~  2006-01-03 14:10:28  host: dial-263.zgora.dialog.net.pl

  Czyli, jak zawsze, teoria sobie, a życie sobie. Zupełnie jak z nazwą pewnej partii...

 • 0

  2. ~sami 77  2006-01-03 18:18:32  host: cox69.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dlaczego TP nie dostala zadnego głuchego telefonu w waszym redakcyjnym konkursie???
  Tej firmie nalezy sie giga telefon!!!! pozdrawiam Sami

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet