Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stabilna baza Telepin Mobi

Stabilna baza Telepin Mobi

WitekT 12 Maja 2009 11:51

0 0

Telepin Mobi, MVNO należący do Mediatela, nie zmienia wielkości swojej aktywnej bazy klientów. Ciągle ma 3 tys. aktywnie doładowujących konto - tyle samo, co w lutym.

Firma nie zamierza aktywnie promować usługi, ale nie wycofuje kart ze sklepów i w razie potrzeby jest w stanie dostarczyć dodatkowe. Prezes Mediatela Marcin Kubit powiedział, że jeżeli zgłosiłby się chętny do przejęcia tego MVNO, to rozważyłby taką propozycję.
Stawki w Telepin Mobi to 0,39 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci w Polsce, 0,35 zł do sieci stacjonarnych w całej Europie, a na komórki na całym świecie - 0,77 zł. Szerzej o ofercie można przeczytać na stronie operatora.

Telepin Mobi działa jako MVNO w sieci Centertela w oparciu współpracę z MVNE - MNO Mobile (ang. Mobile Virtual Network Enabler, czyli podmiot ułatwiający rozpoczęcie świadczenia usług wirtualnego operatora).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~spiro  2009-05-12 12:12:34  host: mx.psat.pl

  200% więcej niż wpmobi :)

 • 0

  2. ~pir  2009-05-12 12:29:48  host: epd78.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tu jest problem 3000 sim u klienta to spory tort i operator walczy ale 3000 kart bez kontraktów i stałych zobowiązań to mało pewny biznes i dodatkowo utrzymywanie marki i sieci sprzedaży dla takiej gromadki to mało dochodowy pomysł. Śmiejecie się z biedronki a oni rozwiązali problemy dystrybucyjne i logistyczne. Mają wszystko u siebie i dodatkowo ściec sprzedaży jest spora

 • 0

  3.  2009-05-12 14:09:17

  Te stawki za granicę to są przez specnumery dostępowe. Działają one chyba tak jak numery 708 używane do "tanich" połączeń międzynarodowych - innymi słowy płaci się od chwili połączenia z takim numerem (za czas wklepania numeru docelowego i oczekiwanie na połączenie a zatem i za połączenia zajęte/nieodebrane. Koniec końców wcale tak tanio nie będzie i do UE/EOG/Wietnamu/Ukrainy lepiej będzie zadzwonić z Heyah. Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć, że w telepinie działa to tak jak opisałem (w regulaminach się nie doczytałem)? Aha, a stawki połączeń międzynarodowych dzwonionych normalnie przez 00/+ są kosmiczne - jak 9 stref Kwadratowego Pomarańcza tyle, że jeszcze drożej ;-). No i nie cieszcie się tym 39 gr do wszystkich w Polsce: do fioletowych 1 PLN :-). http://telepin.pl/mobi/cenniki/cennik_pl/PL_cennik_uslug_przedpl aconych.pdf Ogólnie uważam, że telepin to jest jedyny istniejący MVNO, który wypełnia sensownie jakąś niszę na rynku, ale wykonanie zostało spieprzone pod niemal każdym względem.

 • 0

  4.  2009-05-12 15:49:28

  77 gr za połączenie do całego świata, no ciekawe :D

 • 0

  5. ~  2009-05-13 00:26:24  host: chello089074199156.chello.pl

  niestety nie do calego swiata :( na thuraye nadal najtaniej z thurayki albo w zastepstwie z frecconetu lub betamaxow ale to ja :) i moj profil dzwonienia

 • 0

  6.  2009-05-13 16:01:18

  4: No więc wygląda to tak: http://telepin.pl/mobi/cenniki/cennik_pl/cenniki%20przez%20numer %20dostepowy.pdf czyli 35 gr jest na stacjonarne do UE + parę innych krajów oraz dodatkowo na komórki do Argentyna, Bangladesz, Kanada, Chiny, Hong Kong, Korea Płd, Rosja, Singapur, Tajlandia, USA. 77 gr to jest połączenie do reszty świata oraz na komórki do krajów ze strefy 35 gr innych niż wyżej wymienione. Przez nry dostępowe nie są realizowane połączenia do: Sieci satelitarnych, sieci NGN, Antarctic, Ascension, Cook-Islands, Kuba, Diego-Garcia, Djibouti, East-Timor, Ellipso, Falkland-Islands, Greenland, Guantanamo, Guinea-Bissau, Kiribati, Korea-North, Nauru, Niue, Norfolk-Island, Papua-New-Guinea, Sao-Tome & Principe, Solomon-Islands, Somalia, St-Helena, Tokelau, Tuvalu, Vanuatu, Wallis & Futuna, Western- Samoa. Ellipso to oczywiście nie jest kraj tylko sieć satelitarna :-). Jak widać, kraje nie załapujące się na 35 ani 77 gr to raczej mało komu potrzebna egzotyka ;-). Można się oczywiście dodzwonić bezpośrednio, ale to strefa 9 za 9,02 (tylko Somalia jest za 5,61) ;-) (http://telepin.pl/mobi/cenniki/cennik_pl/PL_cennik_uslug_przedp laconych.pdf str 6. - oczywiście strefy są zerżnięte z Pomarańcza, więc mamy Jugosławię zamiast Serbii oraz Czarnogóry :-)) Najciekawsze dla mnie jest to, że te 77 gr to jest sporo taniej niż stawki do do większości krajów z wykorzystaniem zwykłych zdrapek Telepin http://telepin.pl/mobi/telepin/PL_cennik_prepaid.pdf

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet