Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ST-Ericsson zaprezentował 2x szybszą ładowarkę

ST-Ericsson zaprezentował 2x szybszą ładowarkę

LuiN 9 Lutego 2011 11:36

0 0

ST-Ericsson zaprezentował kolejnego członka rodziny PowerHUB, kompaktową ładowarkę PM2300. Urządzenie ma ładować telefony i tablety dwukrotnie szybciej niż do tej pory i przy okazji być tanie w produkcji.

ST-Ericsson zaprezentował 3-amperową ładowarkę mobilną PM2300, którą stosować można zamiast standardowej ładowarki 1,5 A. W efekcie skraca się o 50% czas ładowania i możliwe jest intensywne użytkowanie urządzenia podczas ładowania.

Dla oszczędności miejsca i poprawy efektywności, PM2300 wykorzystuje podwójną strukturę DC/DC, składającą się z dwóch małych zwojów zamiast jednej dużej cewki.




Pierwsze tablety z ładowarkami PM2300 trafią na rynek jesienią tego roku.

ST-Ericsson to spółka joint venture utworzona przez STMicroelectronics i Ericssona. Tworzone przez nią technologie stosowane są w ponad połowie dostępnych na rynku telefonów komórkowych.

Źródło tekstu: ST-Ercisson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1.  2011-02-09 11:32:36

    Hmm czyli jednak wyższa moc ładowarki nie odbija się na dewastowaniu baterii ?

  • -1

    2. ~SuperCOW  2011-02-09 11:43:57  host: apn-77-112-243-108.dynamic.gprs.plus.pl

    re: Nightkriss. A jak w G.TAB masz 4000mAh to naładuj to z USB 500mA?

  • 2

    3. ~sumix  2011-02-09 11:43:59  host: host168.160.2.83.blt.pl

    odbija, odbija. SE wpadl na pomysl jak zwiekszyc sprzedaz baterii :D

  • 0

    4. ~Kodak  2011-02-09 11:48:50  host: 89-78-143-153.dynamic.chello.pl

    Re: ~SuperCOW. 8h i załatwione - jaki problem?

  • 1

    5. ~seidhe  2011-02-09 11:57:44  host: host217-43-182-237.range217-43.btcentralplus.com

    @3 : nie SE... to zupełnie inna spółka z udziałem ericssona

  • 0

    6. ~  2011-02-09 12:02:49  host: user-46-112-93-244.play-internet.pl

    czy to juz ta uniwersalna ładowarka???

  • 0

    7. ~bociek  2011-02-09 12:03:33  host: 212.160.172.70

    no ok ale jak to będzie się miało co do uniwersalnego typu ładowarek kóre mają sie pojawić nie długo na rynku ? podłączysz do innego sprzętu i... KABOOOOM?!

  • 2

    8.  2011-02-09 12:14:33

    Najlepiej ładować starymi transformatorowymi. Długo idzie ale bateria też dłużej trzyma.

  • -3

    9. ~  2011-02-09 12:25:37  host: user-188-33-229-231.play-internet.pl

    @8-taaa,a swistak siedzi i zawija baterie w te sreberka.

  • 2

    10. ~@9  2011-02-09 13:24:07  host: 217.116.102.203

    świstak siedzi za p2p.

  • 1

    11.  2011-02-09 14:06:00

    #4 - to są już aku o sprawności 100%??? Moim zdaniem powinno to być około 13h. Kiedyś za optymalny uważało się prąd ładowania na poziomie 1/10 prądu jednogodzinnego rozładowania, pompowany przez 16 godzin.

  • 3

    12.  2011-02-09 14:11:38

    #9 - nie wiesz, to się nie wypowiadaj!!! Z całą stanowczością potwierdzam, że klasyczne ładowarki z transformatorem "dokładniej" ładują akumulatory, co stwierdzam na podstawie używanych przeze mnie telefonów kilku producentów i co znajduje odbicie w dłuższym czasie rozładowania po takim ładowaniu.

  • 2

    13. ~  2011-02-09 14:19:21  host: z21-06.opera-mini.net

    Ja mam nokie chyba 6 lat na ład. Transf. I dalej działa dobrze. Ciekawe jak bateria wytrzyma o małej pojemności

  • 0

    14. ~znafca  2011-02-09 16:44:38  host: 84.38.95.253

    2. SuperCOW - a odróżniasz mAh od mA ?

  • 0

    15. ~Elektronic  2011-02-09 20:36:24  host: apn-77-115-68-129.dynamic.gprs.plus.pl

    do 12. WYciągasz wnioski jak sowicki naukowiec, że po wyrwaniu 6. nogi mucha traci słuch... Nowoczesne łądowarki (dotychczas nie telefoniczne) analizują wiele parametrów i ładują 8-12 trybowo. Jeżeli SE coś tam zaczeło stosować chociaż połowę takich możliwości (chodzi o koszty), to i tak jest to skok wielki. Jak ktoś chce sięwypowiadać, to niech porówna tę łądowarkę, która właśnie wyjdzie...

  • 0

    16. ~  2011-02-10 09:56:26  host: p21-06.opera-mini.net

    A ile wam zajmuje obecnie ładowanie np na se baterii 1000-1200 mah?

Dodaj swoją opinię