Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Średnio 55 zł za rachunek Orange Energia

Średnio 55 zł za rachunek Orange Energia

orson_dzi 12 Października 2017 17:37

4 5

orange energia

Orange Polska jest świeżo po przejęciu Multimedia Polska Energia. Z tej okazji biuro prasowe Orange podało kilka ciekawych statystyk.




Informacją, od której tutaj warto zacząć jest to, że na ok 13 mln gospodarstw domowych w Polsce tylko ok 500 tys. zmieniło sprzedawcę prądu na alternatywnego. Orange, po przejęciu Multimedia Polska Energia, obsługuje ponad 20% z nich. Dokładnie jest to 105 tys. klientów indywidualnych oraz bliżej nieokreślona liczba kilku tysięcy firm. Spośród 105 tys. klientów, baza własna Orange liczy 30 tys. Pozostali klienci zostali nabyci wraz z przejęciem Multimedia Polska Energia.

Jaki jest portret statystycznego klienta Orange Energia? Jest to mieszkaniec miasta (63%) w wieku 49 lat, który miesięcznie zużywa 225 kWh prądu, za który płaci średnio 55 zł miesięcznie.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: prąd | orange energia | orange

w sumie: 36
  • 1

    17. ~Mem  2017-10-12 19:32:13  host: host-5db0ca2f.sileman.net.pl

    Nie podali też że to opłata tylko z zakup energii bez opłaty z dystrybucje .

  • 0

    18. ~  2017-10-12 19:37:12  host: host-81-190-210-150.dynamic.mm.pl

    Orange: 0,2982zł brutto za kwh w g11
    Tauron taryfa sprzedawcy: 0,2983zł brutto za kwh w g11
    Orange: opłata handlowa jak nie masz u nich usług 4,90zł miesięcznie.
    Tauron: brak opłaty handlowej.

    I gdzie tutaj okazja?
    Jak ktoś grzeje prądem i ma g12 to w orange jeszcze dużo przepłaci jak go handlarz omami.

  • 0

    19.  2017-10-12 19:39:33

    A po co zmieniać? Konkretnych oszczędności nie ma. A nawet jest czasami drożej ;-)

  • 0

    20. ~  2017-10-12 19:52:32  host: host-81-190-210-150.dynamic.mm.pl

    @19
    Jak grzejesz prądem to warto przeskoczyć do finów którzy przejęli duon. Mają promocje prąd w drugie taryfie za darmo przez 6 miesięcy od podpisania umowy. I wtedy nawet z opłatą handlową 9,90 się opłaca, oczywiście najlepiej skorzystać z oferty w okresie zimowym. Jedyny kruczek to aby przystąpić do promocji trzebia mieć g11. Więc zmiana u obecnego sprzedawcy na g11 > przeskok do finów na g12.

  • 0

    21. ~  2017-10-12 20:37:22  host: user-5-173-249-238.play-internet.pl

    Stawka za 1 kWh to rząd 65 groszy.

  • 0

    22. ~Gliwice  2017-10-12 23:06:27  host: a29-04-09.opera-mini.net

    SAMO posiadanie w PL łączka, utrzymanie jego, kosztuje skromne 600PLN więc tu wychodzi 24gr/KWh netto bez oczywiście uwzględnienia kosztów samego średnio 600zł posiadania ów media...Tak samo chwalą się inne molochy dystrybuujące PRĄD (energię elektryczną)...Aaa ja tam płace 0zł za abonament noLimit bo firma za mnie płaci, tak mam dobrze w Naszej Krainie kresnej XD

  • 0

    23.  2017-10-13 08:06:42

    224kWh miesięcznie? Czyli rocznie ~2,7MWh? Na 4 osobową rodzinę zużywamy rocznie 1,2MWh. No chyba, że ktoś ciepłą wodę ma na prąd, albo samochód elektryczny.

  • 0

    24.  2017-10-13 08:16:31

    @23
    U mnie 3 osoby ok 1,7MWh / rok

  • 0

    25.  2017-10-13 08:26:52

    @23: Ja na 4-osobową (w mieszkaniu) zużywam 6 kWh dziennie latem i ok. 8 kWh zimą. I to przy wielu żarówkach wymienionych na LED. Czyli średnio jakieś 2,5 MWh na rok i nie wiem jak można zejść poniżej tego. Może nie masz elektrycznej kuchenki, piekarnika ani zmywarki, bo chyba lodówkę to masz :)

  • 0

    26. ~Hotelarz  2017-10-13 08:56:21  host: user-94-254-132-231.play-internet.pl

    Ale powiem wam że czuć oszczędność jak właśnie zmieni się na LED i energooszczędne nowsze sprzęty w domu a kiedyś się płaciło za prąd 25% do 50% więcej niż teraz to widać w rachunkach zmianę na lepsze.

  • 0

    27. ~dziuberdxtminder  2017-10-13 09:01:48  host: a10-10-01.opera-mini.net

    Treść wiadomości
    26@ Taniej? Oszczędniej? Może. Jest jedno "ALE" - szybciej oczy wysiądą, a to to nie warte tego "taniej, oszczędniej ".

  • 0

    28. ~Math  2017-10-13 09:12:41  host: 212.160.172.85

    Orange bardzo mocno opłaca się dla firm, dodatkowo można u nich dostać potem voucher na g11 ze stawka 0,12 zł za 1 KWh w pierwszym roku a w drugim 0,24 zł netto za 1 KWh i 0 zł opłaty handlowej

  • 0

    29.  2017-10-13 09:22:21

    @25 Kuchenka gazowa, piekarnik elektryczny, parę razy w miesiącu chodzi. Zmywarki nie mam, kiedyś miałem, ale jak sobie przypomniałem ile było z tym roboty to sobie tym razem darowałem i sobie chwalę :)
    Rachunki wyższe daje granie godzinami dziennie na konsoli na dużym TV, lub na mocarnym PC. Kuchenka elektryczna, jak ktoś gotuje, a nie tylko podgrzewa, czajnik elektryczny. Królem jest oczywiście bojler/przepływowy ogrzewacz wody jak się napełnia kilka wanien dziennie.

  • 0

    30. ~Hotelarz  2017-10-13 09:23:39  host: user-94-254-132-231.play-internet.pl

    @27, Dobra żarówka LED 10w świeci jak 100w, przez monitory CRT też oczy wysiadają.

  • 0

    31.  2017-10-13 09:38:09

    @29: to z wymienionych przez Ciebie mam tylko czajnik elektryczny

  • 0

    32. ~Tom  2017-10-13 09:52:44  host: public-gprs394007.centertel.pl

    Pragmatyk niezły z ciebie janusz :). Ja tam płacę 90-100 pln/miesiąc za prąd i uważam, że to niewiele. I zadowolony jestem.

  • 0

    33. ~Hotelarz  2017-10-13 09:54:14  host: user-94-254-134-207.play-internet.pl

    Czajnik elektryczny? Chyba że mało gotujesz i mało płacisz za prąd z innych urządzeń. Ja wolę gotować na gazie taniej wychodzi 40 zł butla ze 2 na miesiąc pójdą jak się dużo na niej robi.

  • 0

    34.  2017-10-13 12:23:03

    Nie widzę żadnej realnej korzyści dla użytkownika domowego przy zmianie dostawcy - mowa o typowym gospodarstwie. Firmy to naturalnie co innego.

  • 0

    35. ~Tauron Energia  2017-10-13 14:16:17  host: public-gprs367885.centertel.pl