Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SquareTrade: 1,7 mln urządzeń mobilnych zniszczonych przez zwierzęta domowe w Polsce

SquareTrade: 1,7 mln urządzeń mobilnych zniszczonych przez zwierzęta domowe w Polsce

sirmark 27 Maja 2015 11:27

1 4

Domowe zwierzęta mogą być zagrożeniem dla urządzeń mobilnych. W ciągu ostatnich 5 lat zniszczyły ponad 1,7 mln urządzeń w Polsce - wynika z analiz SquareTrade, dostawcy planu ochrony urządzeń mobilnych. Na naprawę szkód Polacy wydali ponad miliard zł.

square trade square trade square trade




Właściciele pupili w 13 krajach europejskich stracili w sumie ponad 8 mln urządzeń i wydali ponad 6 mld zł.

Zwierzęta i technologie - najważniejsze fakty:
  • najczęstszą przyczyną zniszczeń urządzeń mobilnych przez zwierzęta jest pogryzienie - 75%
  • pupile najczęściej niszczą laptopy - 50 % zniszczeń, smartfony - 31% i tablety: 19% zniszczeń
  • pies i kot w domu to ryzyko nieszczęśliwych wypadków większe o 85%
  • jeśli pupil śpi w łóżku właściciela ryzyko nieszczęśliwych wypadków zwiększa się o 38%
  • nadwaga zwierząt domowych to ryzyko zniszczeń urządzeń mobilnych większe o 119%

Źródło tekstu: SquareTrade     
Źródło zdjęć: SquareTrade

Dodaj do:

Tagi: squaretrade

w sumie: 14
  • -1

    1. ~  2015-05-27 11:49:26  host: user-94-254-193-111.play-internet.pl

    Ciekawszego tematu nie było?

  • -1

    2.  2015-05-27 12:03:55

    W sumie ciekawy :D Podobnie jak to w jaki sposób nadwaga wpływa na większe prawdopodobieństwo zniszczenia sprzętu :)

  • 0

    3. ~ABCD  2015-05-27 12:05:03  host: c140-1.icpnet.pl

    Powoli chyba trzeba przerzucić się na inne portale, bo tutaj newsy coraz mniej ciekawe, typowy bełkot prasowy.

  • -1

    4.  2015-05-27 12:12:02

    Trudno w to uwierzyć, chyba, że do "urządzeń mobilnych" załączono też np. ładowarki.

  • 0

    5. ~zxc  2015-05-27 12:12:49  host: public-gprs516533.centertel.pl

    Pudełek i tyle...

  • 1

    6. ~Gamer  2015-05-27 12:19:29  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    Uehehe! Już widzę tego spasionego kiciusia a'la "Shrek Forever"jak siada na nowiutkiego iphone'a z tą rządzą mordu w oczach i TRRACH!. Nie mogę ze śmiechu, umieram... :D

  • -1

    7.  2015-05-27 12:40:48

    Co za stek bzdur... ostatnia grafika to czyste SF, serio, zatrudnili behawiorystów zwierzęcych (czy taka profesja w ogóle istnieje?). Nadaje się na portal, ale tylko w charakterze pajacyków..

  • 0

    8.  2015-05-27 13:14:32

    Planet: twierdzisz, że to jest SF? Rozumiem, że cała rzesza miłośników kotów i psów, którzy mają swoje gazetki, portale, blogi.. nie rozpoznaje, kiedy ich pupil jest zły, znudzony albo tryska energią? :)

  • 0

    9. ~St  2015-05-27 13:15:16  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Ciśnie mi się na usta tylko jedno, tym artukułem sponsorowanym, Telepolis schodzi na... psy.

  • 0

    10.  2015-05-27 13:24:09

    9, St - udowodnij, że artykuł jest sponsorowany, albo przeproś.

  • 0

    11. ~zxc  2015-05-27 13:53:38  host: public-gprs516533.centertel.pl

    Dopiero teraz zwróciłem uwage na ost grafike i to nie jestbrylko sf... To jest dno i jakas zenada... Pytanie brzmi dlaczego to robia(dlaczego niszcza sprzety) 48% niszczczy je bo jest... ZAZDROSNA serio? O smartphona? Moj pies niszczy " konkurencje"??? Hahahahahahhahahahahaha
    Blagam dawno gorszego newsa nie widzialem!!!

  • 0

    12. ~,  2015-05-27 15:34:29  host: 37.31.203.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To Wy powinniscie przeprosic za ten artykul.

  • 0

    13. ~Adam  2015-05-27 17:58:25  host: user-94-254-198-144.play-internet.pl

    Trole Trole jak wam nie pasuje to nie wchodźcie na ten portal.
    Czy ktoś wam każe???
    LuiN za bardzo sie cackasz z trolami.!

  • 0

    14.  2015-05-27 19:05:10

    Mnie tylko ciekawi jak oni to policzyli,pewnie dane wyssane z palca.

Dodaj swoją opinię