Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzęt do telewizji mobilnej od Alcatela-Lucenta

Sprzęt do telewizji mobilnej od Alcatela-Lucenta

sirmark 19 Lipca 2007 23:29

0 0

Alcatel-Lucent poinformował o wprowadzeniu oferty nadajników naziemnych dla operatorów sieci komórkowych i nadawców, którzy chcą zoptymalizować świadczenie cyfrowych usług multimedialnych dla swoich odbiorców. Oferta jest zgodna z popularnymi standardami nadawania, takimi jak DVB-H w pasmie UHF oraz DVB-SH w pasmie S. Firma dodatkowo zapewnia nadawcom telewizji mobilnej wszechstronny zestaw usług specjalistycznych, takich jak projektowanie, instalacja i uruchamianie sieci, a także konserwacja i obsługa sieci po zakupie.

Nadajniki naziemne Alcatela-Lucenta do nadawania telewizji mobilnej można łatwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą i sieciami operatorów telefonii komórkowej. Pozwoli to niewielkim kosztem uzyskać pokrycie sygnałem telewizyjnym dorównujące obecnemu zasięgowi sieci komórkowych. Dzięki temu operatorzy telefonii komórkowej będą mogli łatwo i w ekonomiczny sposób unowocześnić swoją infrastrukturę komórkową i świadczyć swoim klientom wysokiej jakości usługi telewizji mobilnej, w dowolnych miejscach, w tym także w szczególnie wymagającym środowisku, jakim są wnętrza budynków. Dodatkowo ujednolicone rozwiązanie Alcatela-Lucenta do zarządzania siecią umożliwia usługodawcom nadzór nad istniejącą infrastrukturą sieci komórkowej łącznie z nowymi regeneratorami naziemnymi, co upraszcza obsługę całej sieci.

Oferta Alcatela-Lucenta obejmująca nadajniki do nadawania telewizji mobilnej cechuje się również zoptymalizowanym zużyciem energii, kompaktowymi rozmiarami sprzętu i doświadczeniem w zarządzaniu siecią klasy operatorskiej. Umożliwia operatorom telefonii komórkowej i nadawcom szybkie wejście na rynek usług telewizji mobilnej — mówi Philippe Dumont, prezes firmy Alcatel-Lucent ds. transmisji bezprzewodowej. Wprowadzenie tej oferty jest ważnym punktem zwrotnym dla rozwiązania Unlimited Mobile TV Alcatela-Lucenta, które obejmuje teraz standardy DVB-H oraz DVB-SH. To wyjątkowe połączenie standardów zapewnia operatorom maksymalną elastyczność, która umożliwi im szybkie dostosowywanie się do warunków na lokalnych rynkach.

Unlimited Mobile TV Alcatela-Lucenta to kompleksowe rozwiązanie obejmujące infrastrukturę sieciową (w tym nadajniki naziemne, satelitarne i backhauling), sieciowe stacje nadawcze, platformę aplikacji, integrację transmisji typu unicast i broadcast oraz usługi specjalistyczne. Rozwiązanie ma wsparcie ze strony partnerów, wśród których są wielcy producenci zestawów układów oraz producenci terminali.
Alcatel-Lucent rozpoczął także testy technicznych rozwiązania umożliwiającego nadawanie telewizji mobilnej w paśmie S (2,2 GHz) przy użyciu standardu DVB-SH z wykorzystaniem satelitów. Program pilotażowy zostanie przeprowadzony w południowo-zachodniej Francji i potrwa od czerwca do września 2007 r. Część odpowiedzialna za nadawanie korzysta z operacyjnej infrastruktury 3G firmy SFR oraz elementów DVB-SH, które nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży. Jest to pierwsza na świecie praktyczna próba działania standardu DVB-SH, którego specyfikację techniczną zatwierdzono zaledwie cztery miesiące temu. Program pilotażowy pozwoli ocenić możliwości tego rozwiązania w zakresie udostępniania szerokiemu kręgowi odbiorców kanałów telewizji mobilnej wysokiej jakości w różnych warunkach

DVB-SH to standard telewizji cyfrowej umożliwiający użytkownikom przenośnych terminali takich jak telefony komórkowe czy PDA odbiór treści i danych opartych na technologii IP nadawanych za pośrednictwem satelity i sieci naziemnych. Standard DVB-SH wykorzystuje częstotliwości radiowe poniżej 3 GHz (najczęściej pasmo S), a powyżej zakresu w jakim pracują sieci 3G. Pozwala to zastosowanie istniejących sieci 3G i anten do przekazu telewizyjnego w wersji cyfrowej na wielu kanałach. Zaletą DVB-SH jest połączenie możliwości nadawania satelitarnego z naziemnym. Transmisja satelitarna gwarantuje duży obszar pokrycia, a naziemna odbiór sygnałów także wewnątrz budynków.

DVB-SH uzupełnia możliwości standardu DVB-H, stanowiącego z kolei rozwinięcie popularnego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. DVB-SH i DVB-H korzystają z wielu tych samych mechanizmów związanych np. z dostarczaniem treści, zakupnem usług czy zabezpieczeniami. Podstawowym protokołem wykorzystywanym do nadawania w standardzie DVB-H i DVB-SH jest DVB IP Datacast (IPDC).

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Wojtas  2007-07-20 00:11:27  host: pc-89-91.akademiki.uni.torun.pl

  Kurde kogo wy macie w tym Lucencie, że takie skomplikowane newsy tutaj zamieszczacie? :) A może coś od konkurencji? Siemens-Nokia?? I jeszcze jedna taka duża podwójna firma, zapomniałem nazwy :) ALU wiadomo, że rządzi... ale dajcie jakieś newsy od ich konkurencji aby nie było, że jakimś monopolistą jest czy coś :) A tak przy okazji to tą notatkę prasową rozumie tu co 10ty? Czy jeszcze mniej ludzi? Przydałoby się jakieś tłumaczenie dla tłumu :) Pozdrawiam

 • 0

  2.  2007-07-20 00:19:00

  Przede wszystkim nie kazdy czyta tak dlugie newsy, ale to juz _zupelnie_ inna sprawa...

 • 0

  3.  2007-07-20 02:34:42

  #1. nie kazdej firmie zalezy na kontaktach, np. takiemu siemensowi. #2. taka dluzsza wiadomosc wstawilem celowo. To sie przyda do archiwum, sporo osob szuka roznych informacji, a tu jest w miare konkretnie napisane.

 • 0

  4. ~ret  2007-07-20 09:57:03  host: dpv129.neoplus.adsl.tpnet.pl

  podzielam zdanie Sirmarka takie newsy niektórym się przydają, żeby jeszcze operatorzy chcieli z tego korzystać chociaz nie można tego zarzucić orange które ma mobilną telewizje już od bardzo dawna

 • 0

  5. ~nyczaj100  2007-07-20 11:41:09  host: user11.4.udn.pl

  Orange wybrał prostszą drogę, oferuje TV poprzez streaming. Dzięki temu można ją odbierać nawet w sieci 2G.

 • 0

  6. ~  2007-07-20 12:21:06  host: public-gprs25303.centertel.pl

  a DVB ma już w testach ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet