Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż telefonów w Polsce we wrześniu i październiku

Sprzedaż telefonów w Polsce we wrześniu i październiku

WitekT 14 Grudnia 2005 22:22

0 0

We wrześniu producenci telefonów komórkowych sprzedali w Polsce ponad 533,5 tys. sztuk komórek, zaś w październiku - ponad 558 tys. sztuk. Oczywiście niekwestionowanym liderem w naszym kraju jest Nokia.

Nokia we wrześniu sprzedała 226,5 tys. telefonów, a w październiku prawie 229 tys. Dało jej to odpowiednio 42,4% i 41% udziału w rynku. Do tak dobrego wyniku przyczyniła się z pewnością Promocja Urodzinowa w Erze, gdzie już w najtańszym abonamencie można było kupić Nokię 3120 za 1 zł.

Drugie miejsce, zarówno we wrześniu jak i w październiku, zajął SonyEricsson, osiągając sprzedaż odpowiednio na poziomie 100 tys. (18,8% rynku) i 103,5 tys. sztuk (18,5%). Tu też ważną rolę odegrała najprawdopodobniej Promocja Urodzinowa w Erze i dobra cena modelu K700i.




Podium zamyka Siemens, który jest zarazem ostatnim producentem z rankingu posiadającym dwucyfrowy udział w rynku. Jego sprzedaż we wrześniu wyniosła 95 tys, zaś w październiku 100,5 tys. Dało mu to odpowiednio udział w rynku na poziomie 17,8% oraz 18%.

Czwarta w zestawieniu Motorola zanotowała dość znaczący spadek sprzedaży - w październiku sprzedała o 20% telefonów mniej niż we wrześniu. W październiku osiągnęła udział w rynku 5,5% dzięki sprzedaży 30,5 tys. sztuk aparatów.

Kolejne miejsca w październikowym rankingu zajął Samsung (30 tys, 5,4%), Sagem (27,7 tys, 5%) i LG (26,7 tys, 4,8% - spadek aż o 2 miejsca w zestawieniu w porównaniu z wrześniem). Pozostali producenci mieli wyniki w okolicach 1% udziału w rynku lub mniejszy.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~issa  2005-12-14 22:35:20  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Na jesień kupiliśmy lub wzieliśmy w PWA k300i , k750i , Nokię 6021 i 6822. Sprawiedliwie :-)

  • 0

    2.  2005-12-14 23:49:50

    no bardzo fajne zestawienie, mam nadzieje ze bedzie pojawiac sie cykliczne. A komentujac wyniki to oczywiscie mozna sie bylo tego spodziewac, wkoncu motorola i samsung nie zbyt intensywnie sie rozwijaja na naszym rynku a paleta telefonow pozaostawia duzo do zyczena

  • 0

    3.  2005-12-15 09:51:30

    issa- a u nas w listopadzie i grudniu 6822 i 6230i. Też sprawiedliwie ;-))

  • 0

    4. ~Dawid  2005-12-15 10:06:53  host: adch11.marton.net.pl

    Nie wiem jak siemens może mieć taką sprzedaż, przecierz te telefony są najgorsze!!

  • 0

    5. ~rcicho  2005-12-15 10:13:20  host: ip-62-148-81-118.netia.com.pl

    Makabras - popieram. Takie zestawienie proszę co miesiac.

  • 0

    6.  2005-12-15 10:18:17

    Witku. To jak to jest? 103,5 tys. to 18,5%, a 105,5 tys. to 18%. Swoj kalkulator wywal do smietnika.

  • 0

    7.  2005-12-15 10:33:24

    xlord: a ja proponuję dobrze poczytać tego newsa, szczególnie wstęp. Wszystko wtedy stanie się jasne. :)

  • 0

    8.  2005-12-15 10:37:11

    xlord: proponuje jednak zastanowic sie stosunkiem czego do czego jest wartosc wyrazona w procentach, a dopiero pozniej czepiac sie kalkulatora ;)

  • 0

    9.  2005-12-15 11:00:07

    "Drugie miejsce, zarówno we wrześniu jak i w październiku, zajął SonyEricsson, osiągając sprzedaż odpowiednio na poziomie 100 tys. (18,8% rynku) i 103,5 tys. sztuk (18,5%). ..." i "Podium zamyka Siemens,... Jego sprzedaż we wrześniu wyniosła 95 tys, zaś w październiku 105,5 tys. Dało mu to odpowiednio udział w rynku na poziomie 17,8% oraz 18%." - No to sie przyczepie dokjladniej. Skoro 2 miejsce SE we wrzesniu i pazdzierniku to dlaczego w pazdzierniku wiecej sprzedal Siemens?

  • 0

    10.  2005-12-15 11:04:42

    xlord: 1:0 dla Ciebie. Dopiero po chwili załapałem, że popełniłem błąd przy Siemensie. Nie %, tylko literówka w ilości. Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    11. ~zofia  2005-12-15 11:09:33  host: gate.malnet.pl

    A gdzie słynny Altacet? Załapał się w ilościach do grupy "pozostali"? Pozostali w tyle?:)

  • 0

    12.  2005-12-15 11:34:04

    Witku przeciez mnie znasz i wiesz, ze najpierw sie zastanowie zanim cos napisze :) Ale popatrz popatrz, SirmarK w ciemno stanal w Twojej obronie ;)

  • 0

    13.  2005-12-15 11:49:30

    xlord: no wiemm wiem - przepraszam. ;) Dziś zaganiany jestem i nawet się czasu skupić nie mam. ;) A SirmarK chyba też za pierwszym razem nie zauważył błędu, bo też spojrzał na procenty, a nie na sprzedaż. :)

  • 0

    14. ~acc  2005-12-15 16:51:31  host: drg146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe jak Samsung chce dojść do drugiego miejsca w przyszłym roku?

  • 0

    15. ~2005  2005-12-15 21:33:29  host: efh237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy Sony umieszcza w sofcie swoich fonów jakieś rootkity :))

  • 0

    16. ~zofia  2005-12-15 21:45:19  host: gate.malnet.pl

    acc: ty nic nie rozumiesz! To proste, Operatorzy złożą podania o możliwość zakupu a Samsung odeśle ich łaskawie do dystrybutora i tam nabędą po atrakcyjnej cenie. I tak wejdzie na top. Przez skromność Samsung odda na liście pierwszą pozycję by nie budzić zazdrości...

  • 0

    17. ~kamil  2005-12-15 22:36:54  host: wlan0-4.srem.net

    samsung do bani!!!! siemensy gora!!! co wy myslicie ze te koreanskie sy*y bede 2gie??? z blaknacymi wyswietlaczami, cicha polifonia, wieszaniem sie oraz wadliwym oprogramowaniem??? mialem x600 i caly czas sie wylaczal... to byl moj blad ze go wzialem za 99zl... no coz ale teraz ciesze sie siemensikiem cx65 o niebo lepszy!!!

Dodaj swoją opinię