Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż tabletów wyhamowuje

Sprzedaż tabletów wyhamowuje

WitekT 10 Lutego 2015 08:36

7 0

Po pięciu latach nieustannego wzrostu globalny rynek tabletów w końcu się nasycił. IV kwartał był słabszy niż III. Spowolnienie dotrze także do Polski - pisze Puls Biznesu.



Co prawda sprzedaż tabletów w Polsce w ubiegłym roku wzrosła o ponad 14%, ale ostatni kwartał był już bardzo słaby. Według GfK Polonia, w grudniu wzrost wyniósł symboliczny 1%. Sieci handlowe zgodnie przewidują, że 2015 rok będzie gorszy od 2014 nawet o 10%.




Przyczyną jest nasycenie rynku. Kto zamierzał kupić tablet, już to zrobił. Coraz częściej też klienci decydują się na zakup smartfonów, szczególnie modeli o większej przekątnej ekranu, które zastępują tablety w roli urządzeń do przeglądania internetu.

Z kolei producenci tacy, jak Goclever czy Samsung, przewidują wzrosty, bazując na przekonaniu, że w 2015 roku nastąpi fala wymiany kupionych wcześniej urządzeń. Rosnąć będzie udział droższych tabletów.

Zobacz: Światowy rynek tabletów w 4Q2014 wg IDC.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:

Tagi: tablet

w sumie: 20
  • 1

    1. ~Templariusz  2015-02-10 08:57:26  host: 85.219.170.98

    Niech zrobią baterię, która pociągnie mi tydzień to może sam kupie :P

  • 1

    2. ~al  2015-02-10 09:54:30  host: n15-09-05.opera-mini.net

    niech spada. ja i tak kupie

  • -1

    3. ~słoneczny  2015-02-10 10:31:49  host: n05-09-06.opera-mini.net

    Ja mam dwa tablety i żadnego nie kupiłem, wszystkie ukradłem.

  • 4

    4. ~user_delete27  2015-02-10 10:44:16  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @3 chwała Ci za to, ale pamiętaj - na Wiejskiej nie lubią konkurencji.

  • 0

    5. ~otek  2015-02-10 10:45:40  host: ip-84-39-160-161.free.aero2.net.pl

    Jak takie ceny sola i sprzedaja tablety Goclever, Manta itp.Ostatnio dostalem szoku Tablet Manty 10,1" w Auchan 299zl a u chinczyka za 199zl i gwarancja 3lata i dostawa za 0zl.W sklepach sa marze ze az glowa boli

  • 0

    6. ~997  2015-02-10 11:15:33  host: user-94-254-192-118.play-internet.pl

    @3. wyjaśnimy to coś napisał. głownie ty bedziesz nam wyjaśniał

  • 0

    7.  2015-02-10 11:39:07

    Nasycenie rynku to jedno, a drugie to coraz większe smartfony. Sam miałem zawsze tablet, od premiery pierwszego iPada. Ale po zakupie Note3 zauważyłem, że tablet leży i się kurzy. Więc poszedł pod młotek, a kolejnego już mi chyba nie trzeba.

  • 0

    8. ~amigo  2015-02-10 12:44:15  host: host-89-230-34-215.dynamic.mm.pl

    To nie uchronna jak wczesniej smartfony zjadły odtwarzacze muzyki to teraz te same smartfony zjadaja tablety. Wszystkie te urządzenia gryzie jeden problem bateria. Jakby były baterie na 7 dni to prędzej by ludzie kupywali. Dziś weźmiesz tablet w teren i co za chwile klaps siadło zasilanie. To samo zjawisko uziemiło Laptopy i 90% zastapiło stacjonarki bo wygodniejsze w przenoszeniu itp.

  • 0

    9.  2015-02-10 12:57:32

    Moda mija ;-)

  • 0

    10.  2015-02-10 13:39:17

    "inwestorzy" odstrzelą kilku prezesów.
    Zwyczajnie, nowe tablety nie mają nowych funkcji, dających im wyraźna przewagę nad tymi sprzed kilku lat.
    Nowe ekrany są świetne, co z tego skoro czas pracy na baterii jest krótszy.

  • 0

    11.  2015-02-10 14:06:05

    @1 Bateria działa tydzień gotowości. Do dwóch godzin dziennie używania.

  • 0

    12.  2015-02-10 14:11:11

    Tablet nie jest ani dostatecznie mobilny by zastąpić Smartfon i nie na tyle wydajny by zastąpić desktopa/laptopa, jest więc po troszę do wszystkiego i do niczego.

  • -1

    13. ~Adam  2015-02-10 14:53:44  host: user-94-254-198-248.play-internet.pl

    Smartfon i tak jest za mały do przeglądania neta szkoda tylko oczu. Tablety 10 cali i więcej to jest to.

  • 1

    14. ~dred  2015-02-10 15:13:06  host: 213-216-79-210.static.ip.netia.com.pl

    Już to pisałem, ale - po co mi tablet 10" kiedy 5,5" robi to samo, a do normalnych zastosowan i tak potrzebny Windows?

  • 0

    15. ~carter  2015-02-10 15:50:58  host: adbs156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ceny tabletów spadną do 0 zł to wtedy kupie, wcześniej nie zamierzam

  • 0

    16. ~  2015-02-10 16:15:24  host: doe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tablet to sztuczna potrzeba bo ani to do pracy ani do zabawy.

  • 0

    17.  2015-02-10 16:44:11

    Ja tam sobie chwalę. Nie muszę odpalać stacjonarnego pudła tylko po to żeby zerknąć na telepilis, allegro czy wp. Można to wszystko zrobić na smartfonie, tyke że smartfon najczęściej w domu ležy na ĺadowarce. Dla mnie przydatna i wygodna rzecz. Tablety też rosną. Nie wierzę w ich koniec.

  • 0

    18. ~tom333  2015-02-10 21:35:35  host: 093105153171.starachowice.vectranet.pl

    Dla każdego coś innego, każdy ma inne preferencje - osobiście wolę tablet niż smartfon. Szybkie sprawdzenie poczty, podstawowych stron, wysłanie pilnego maila, oglądniecie filmu na youtubie, i tablet z trybu uśpienia startuje w 1 sekundę :) A praca to tylko na stacjonarnym komputerze. Smartfona osobiście używam do Whatsappa i nawigacji.

  • 0

    19.  2015-02-11 22:34:26

    @13 no błagam, w kolejce do kasy też? podczas wyjścia na piwo, joggingu, jazdy na rowerze? Mówimy o mobilnych zastosowaniach. Nawigacja, kontrola emaila i tysiąc różnych rzeczy ....jak sobie wyobrażasz noszenie dachówki w tych sytuacjach?
    @18 mój Win7 na desktopie z SSD Plextora i marnym Intel i3 startuje w 2-3sek a funkcjonalnością przytłacza jakikolwiek tablet, zatem po co tablet?

  • 0

    20.  2015-02-11 22:35:27

    @up startuje z uśpienia oczywiście

Dodaj swoją opinię