Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż PTC coraz bliżej

Sprzedaż PTC coraz bliżej

WitekT 6 Września 2004 09:27

0 0

Posiadacze obligacji Elektrimu chcą gwarancji, że po rychłej sprzedaży PTC pieniądze trafią do nich. A transakcja jest naprawdę tuż-tuż. Prawdopodobnie pod koniec września, obligatariusze Elektrimu będą chcieli zwołać zgromadzenie i przegłosować swoje propozycje wcześniejszej spłaty długu przekraczającego 430 mln euro (1,90 mld zł).

W piątek wierzyciele odrzucili pomysły Elektrimu. Szczegółów nie podano, a z wcześniejszych informacji wynikało, że Elektrim chciał określić nowe procedury spłaty długu w przypadku sprzedaży udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC). Transakcja może zostać przeprowadzona bardzo szybko, niewykluczone, że do końca września. Niejasności jest więcej.
51% udziałów w PTC, największym w kraju operatorze telefonii komórkowej, trafi za 1,3 mld euro do Deutsche Telekom, które po transakcji będzie miało pełną kontrolę nad firmą. Poza Elektrimem, który otrzyma około 500 mln eur, sprzedającym będzie także francuski koncern medialny Vivendi. Spółka odmówiła komentarza.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet