Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż Polkomtela - kolejne porozumienie

Sprzedaż Polkomtela - kolejne porozumienie

WitekT 21 Października 2004 10:57

0 0

Polscy akcjonariusze Polkomtela: PKN Orlen, PSE i KGHM, posiadający łącznie blisko 60% akcji spółki, porozumieli się co do intencji wspólnej sprzedaży posiadanych pakietów akcji tej firmy - poinformował PKN Orlen w środowym komunikacie. Podobne komunikaty wydawane są już od ponad roku.

Polscy akcjonariusze zamierzają w najbliższym czasie podjąć rozmowy w tej sprawie z zagranicznymi udziałowcami. Do końca listopada polscy akcjonariusze zamierzają podpisać porozumienie w sprawie zasad i harmonogramu przygotowania transakcji sprzedaży akcji - napisano w komunikacie.
Po raz pierwszy w dyskusji głos zabrał Minister Skarbu. Uważa on, że pakiet akcji powinien trafić na giełdę w ciągu najbliższego półrocza. Nie widzi on problemów z przekonaniem do tego dwóch zagranicznych akcjonariuszy - Vodafone i TDC. Minister zwrócił także uwagę, że wejście na rynek czwartego operatora komórkowego zaostrzy konkurencję cenową, a co za tym idzie skomplikuje w pewien sposób proces zmian własnościowych w Polkomtelu.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-103-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet