Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż Play wstrzymana

Sprzedaż Play wstrzymana

orson_dzi 6 Października 2016 17:16

24 1

Jak informuje Reuters, udziałowcy zawiesili sprzedaż sieci Play. Powodem miał być brak satysfakcjonujących ofert.



Reuters powołuje się na komunikat wydany przez Tollerton Investment, greckiego większościowego udziałowca P4. Sprzedaż została wstrzymana, ale nie wiadomo, czy jest to tylko chwilowy przestój, czy całkowita rezygnacja ze sprzedaży.


Agencja informuje, że wpłynęło siedem ofert zakupu, od m.in. Warburg Pincus, Cinven, CVC i Blackstone opiewających na kwotę ok 3,5 mld euro (bez wliczonego zadłużenia operatora, które na koniec I kwartału 2016 roku wynosiło 1,118 mld euro).




Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:

Tagi: p4 | play

w sumie: 73
  • 0

    58. ~  2016-10-07 10:17:49  host: e7.85.7a9f.ip4.static.sl-reverse.com

    Ja zarejstrowałem 3 karty dla testów, bo pojawiły się pozwolenia 4g plus, 4g play, 4g orange. Plusa przetestowałem ale za drogo a umowa mi sięnei widzi bo mam jedna w t-mobile -kosz, play nie przetestowałem bo zasięgu 0 mają pozwolenie i odpisali mi że najwczesniej w przyszłym roku może będzie zasięg... poużywał bym 50zeta za miesiąc bez umowy...kosz orange to samo co play pozwolenie jest, nie wiadomo kiedy ruszy a mam umowe glosowa w której moge kupic 100gb za 10zł póżniej lejek 1Mbps. Więc mam jeszcze T-mobile 4g którego będe dalej używał.

  • 0

    59. ~  2016-10-07 10:20:48  host: e7.85.7a9f.ip4.static.sl-reverse.com

    i trzy karty ida do kosza po rejstracji, polityka baranów. Terorysta czy inny kawalarz może sobie kupić zarejestrowany numer, numer z innego kraju, zadzwonic bez karty sim, zarejestrować na słupa.... Nasz rząd to banda patałachów. Tylko utrudniaja normalnym ludzią np przetestowanie usługi bo trzeba zapier.dalać do salonów czy innych punktów. Ja mam 40 km do miasta... a na poczcie co najwyzej koperte mogę kupić lub znaczek o ile bedzie.

  • -1

    60. ~  2016-10-07 10:21:37  host: e7.85.7a9f.ip4.static.sl-reverse.com

    Jeszcze trochę i trzeba będzie brac przepustki na wyjście z domu do sklepu, tyle restrykcji

  • 0

    61. ~  2016-10-07 10:22:25  host: e7.85.7a9f.ip4.static.sl-reverse.com

    i jeszcze te +500 wszystko drożeje, no a jak będa sie płodzić dla tej kasy.... juz jest drożej

  • -1

    62. ~abc  2016-10-07 10:40:09  host: 212.160.172.84

    @20: miałeś nosa ;-)

  • 1

    63.  2016-10-07 12:23:03

    @51 - eee co? Przecież w tym scenariuszu Play by już nie było. Zostaliby trzej operatorzy infrastrukturalni. Za to będą skłonni sporo zapłacić i się po prostu podzielą klientami, częstotliwościami i nadajnikami wedle wkładu w przejęcie i zachowania równowagi.

  • 0

    64. ~  2016-10-07 12:26:11  host: apn-31-0-34-2.dynamic.gprs.plus.pl

    To nie pierwszy raz gdy play sonduje rynek

  • -1

    65. ~abc  2016-10-07 12:41:43  host: 212.160.172.84

    Playowe komunikaty o wystawieniu pod młotek należy traktować jako nowatorskie kampanie reklamowe ;-)

  • 0

    66.  2016-10-07 14:15:05

    Myśliciel... Co powiesz o martwym sezonie w MNP? Bo już coś powiedzieć powinieneś... ;-)

  • 2

    67.  2016-10-07 14:33:32

    Jak czytam te wypociny "fachowców" ile to Play jest wart i że nic nie wart, pisane przez ludzi, którzy przez całe życie nie zarobią nawet jednej dziesięciotysięcznej części kwoty o jakiej piszą to aż oczy krwawią. Rzucacie kwotami miliardów euro czy dolarów nawet sobie nie wyobrażając jak ogromna to kwota i ile ma zer ;-) Przypominam, że w 2008 roku netia pozbyła się blisko 1/4 akcji P4 za 130mln euro, to daje wartość całej spółki ok 500mln euro. W tej chwili są propozycje 3,5mld, czyli siedem razy tyle. Właściciel chce więcej i widocznie wie, że więcej dostanie. Jeśli nie teraz to za pół roku, rok, dwa. A jeśli ktoś uważa że źle robi to niech się sam porówna do właściciela P4. Jeśli ma lepszy łeb do interesów to szacun.
    A moim zdaniem to negocjacje nadal trwają...

  • -4

    68. ~gość  2016-10-07 14:47:28  host: public-gprs212863.centertel.pl

    Flej to gniot, sztucznie marketingowo nabijany, a towar jest wart tyle ile chcą za niego zapłacić a nie tyle ile sobie wymyśliły grecko islandzkie patafiany. Jak to się teraz nie sprzeda i ktoś nie zrobi w tym gniocie porządku to będzie początek końca roamingowej pseudosieci flej.

  • 0

    69. ~pabloki  2016-10-07 15:13:09  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    66 dziadek , nie ma wyników jeszcze. a czemu mówisz martwy sezon? ja nic takiego nie twierdziłem. rozmawiaj z Witkiem , niech publikuje wyniki za 3 q jak ma kompletne czyli wszystkich.

  • 0

    70.  2016-10-07 16:34:34

    69 - jakby nie było, bym nie pisał ;-)
    Kompletne dane od ponad roku są - bardzo dokładne. Więc Twoje przemyślenia o tym co raportują wcześniej operatorzy (że to bzdury) są tyle warte co większość Twoich przemyśleń ;-)

  • 0

    71.  2016-10-07 16:41:13

    69 - przepraszam... Może rzeczywiście nie twierdziłeś, że martwy... Leniwy raczej to sezon miał być wg Ciebie ;-)
    Jeszcze raz przepraszam za przeinaczanie Twoich słów.
    Jednak wyjaśnij mi tę leniwość w odniesieniu do miesięcy poprzedzających ten leniwy okres, do których Plej odniosło swoje wyniki MNP?

  • 0

    72. ~#  2016-10-08 14:23:24  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

    czyli w sumie poza Plusem żadna siec komórkowa nie jest Polska, zyski wyprowadzane są poza Polskę, A Play które jest w rękach greckich teraz chcą kupić jakieś dziwne firmy czy fundusze, nazwy te nic mi nie mówią, wiec kolejni będą chcieli wyciągać zyski z Polski

  • 0

    73.  2016-10-08 14:26:00

    72. ~# :... o...jałeś? a gdzie Plus płaci podatki ? już nie na Cyprze ? coś się zmieniło ? przespałem coś... ?

  • 0

    74.  2016-10-08 14:44:51

    73 - Plus (Polkomtel) z pewnością płaci podatki w Polsce ;-)

  • 0

    75.  2016-10-08 14:50:01

    74. wlo: .. z pewnością... ;-)...

  • 0

    76.  2016-10-08 18:18:12

    75 - oczywiście. To czy właściciele płacą - to co innego ;-)

  • 0

    77.  2016-10-08 22:04:22

    10 lat prawie minęło, a każde pierdnięcie o P4 nadal budzi największe zainteresowanie. Kilka razy już nawet byli uśmiercani, a tu ciągle karawana jedzie dalej.

Dodaj swoją opinię