Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż iPhone'a X mniejsza o połowę

Sprzedaż iPhone'a X mniejsza o połowę

orson_dzi 30 Stycznia 2018 11:18

5 0

apple keynote

Analitycy przewiduję "klęskę" iPhone'a X. Sprzedaż smartfonu ma być o połowę niższa niż zakładano.

Dlaczego mówimy o "klęsce"? Chyba większość producentów chciałaby, aby ich flagowy smartfon rozszedł się w liczbie 20 mln egzemplarzy w ciągu jednego kwartału. Taki wynik sprzedaży iPhone'a X w IV kwartale 2017 roku przewiduje KGI. Rozbieżności są jednak spore, bo Nikkei Asian Review przewiduje sprzedaż na poziomie 18 mln, a Canalys 29 mln egzemplarzy. Mimo wszystko to i tak o blisko połowę mniej niż zakładano jeszcze kilka miesięcy temu.




Szacunkowe wyniki sprzedaży są przygotowywane na podstawie danych z łańcucha dostaw Apple'a. Wynika z nich, że firma stale zmniejsza zamówienia na podzespoły, co odbija się na niższych przychodach producentów poszczególnych części smartfonu.

Na iPhone'a X musimy patrzeć w kategorii pewnego rodzaju eksperymentu. Smartfon jest dostępny w jednym rozmiarze, z pierwszą, nie do końca idealną, generacją FaceID i do tego jest przede wszystkim bardzo drogi. Głównie dzięki zastosowaniu panelu OLED. Doświadczenia ze sprzedaży iPhone'a X mogą rzutować na dalszą politykę Apple'a w kwestii tworzenia nowych smartfonów, jak i dalszego wykorzystania paneli OLED.

Źródło tekstu: asia.nikkei; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone x

w sumie: 28
  • 0

    9.  2018-01-30 13:02:17

    Myślałem wcześniej o SE, ale podobno przestają go produkować, więc i wsparcie będzie coraz słabsze... Dlatego chyba Apple pójdzie w odstawkę i powrócę do P10, może w wersji pro... Dla mnie smartfon MUSI mieć bardzo dobry aparat, to jeden z koniecznych warunków zakupu...

  • 0

    10.  2018-01-30 13:03:42

    @7, toms - jest w pewnym sensie obowiązkowa, bo sklep Apple'a jest bardziej restrykcyjny pod względem wymagań aplikacji niż Google Play. Po chwili Twoje ulubione aplikacje zaczną wymagać nowszej wersji systemu i zaczną się problemy.

  • 0

    11.  2018-01-30 13:05:30

    @9, toms - Wsparcie będzie równie dobre jak dla linii 6S, więc jeszcze troszkę pożyje. Są już plotki dotyczące SE2 i to ze znikomymi zmianami względem poprzednika, więc wygląda na to, że Apple będzie pielęgnował tę popularną, ekonomiczną linię.

  • 0

    12.  2018-01-30 13:19:00

    Jeszcze zdanie do Arka: każdy telefon się zestarzeje, z Androidem chyba najszybciej, więc nie dasz rady zatrzymać przemiany smartfonu w ładny breloczek, obojętnie z jakim systemem będzie współpracował... :-) Oczywiście czas wsparcia dla najnowszych modeli będzie odpowiednio dłuższy, ale i one też w końcu się zestarzeją. LUiN - jeśli SE2 będzie z jackiem 3,5 mm to czemu nie? Jednak tendencje ogryzka są nieubłagane i trudno mi uwierzyć, że łatwo zrezygnują z zarabiania na przejściówce do normalnych słuchawek... A obiecałem sobie, że nie kupię telefonu bez klasycznego gniazda słuchawkowego.
    Tak generalnie wkurza mnie ten telefoniczny przemiał sprzętu i konieczność ciągłej jego wymiany na aktualny... Rozumiem postęp, ale nie wariactwo, jakie obecnie ma miejsce. Gdzie w tym wszystkim miejsce na modną ostatnio ekologię? W postaci produkcji elektrośmieci? To całkowicie błędna ścieżka moim zdaniem...

  • 0

    13.  2018-01-30 13:34:54

    @12 Akurat w tańszych sprzętach z Androidem brak wsparcia to bardziej zaleta niż wada. Mam telefon na 5.1, tablet na 4.4. Nadal wszystko działa poprawnie, mimo że nie dostały aktualizacji do nowszej wersji.

  • 0

    14.  2018-01-30 13:36:07

    @12: "każdy telefon się zestarzeje, z Androidem chyba najszybciej" - etam, na Androidach od 4.4, a tego jest od groma, chyba ponad 90%, działa praktycznie wszystko.

  • 0

    15.  2018-01-30 13:51:34

    @13: W 90% się pod tym podpisuję, jedyny minus to brak aktualizacji zabezpieczeń.

  • 0

    16.  2018-01-30 13:59:44

    13, 14, 15 - Panowie, skoro jest tak jak piszecie, to skąd te nieustanne skomlenie m.in. na Telepolis w sprawie braku aktualizacji i wyśmiewanie choćby np. myPhone, które nie aktualizuje sprzętu w ogóle? Czy raczej to wszystko wynika z faktu, że musimy krytykować co się da i kogo się da?

  • 0

    17.  2018-01-30 13:59:45

    Że zacytuję moją żonę, kiedy zobaczyła iPX - "Jezu, jakie to brzydkie". Więc to nie tylko cena. 8s jej się podoba.

  • 0

    18. ~Piła  2018-01-30 14:13:58  host: user-94-254-245-219.play-internet.pl

    @13, 15, aktualizacje? Żadna raczej nie będzie lepsza niż system początkowy.

  • 0

    19.  2018-01-30 14:18:48

    @16 Nie wiem, nie siedzę w głowach innych osób. Z własnego doświadczenie wiem, że aktualizowanie telefonu, który ma 8-16 GB przestrzeni dyskowej, skutkuje jej szybkim zapchaniem i zamulaniem całego systemu. Nie widzę sensu wymuszać aktualizacji, sloro co 2 lata wymieniam telefon na nowy. Co innego aktualizację dla flagowców. Tu jestem za dłuższym wsparciem.

  • 0

    20. ~  2018-01-30 14:33:55  host: 78-11-33-66.static.ip.netia.com.pl

    @16, Myphone nie aktualizuje sprzętu, bo go nie produkuje ani nie projektuje, więc jak mogliby go aktualizować, jeśli nie zrobi tego podrzędny, chiński producent, od którego kupują swoje tandetne telefony.

  • 0

    21.  2018-01-30 14:42:13

    @12 Android wolno się aktualizuje. Dzisiaj Android 7 spokojnie wystarcza i taki sprzęt można przez dwa lata używać bez problemu.

  • 0

    22.  2018-01-30 14:43:16

    @16: Tak, dodatkowo ci "skomlający" dostają orgazmu z każdą nową wersją, jak nie ma aktualizacji to nie ma orgazmu i muszą szukać uciech gdzieś indziej :)
    @19: True, ostatnio to zauważyłem na Samsungu S5, ale inne modele mają tak samo.
    @20: Sprzedaje się tego sporo, więc większości to nie przeszkadza.

  • 0

    23.  2018-01-30 15:28:57

    21 - a ile można używać iPhone? Krócej niż dwa lata? Nie jestem fanem tej firmy, ale trzeba być w miarę obiektywny.

  • 0

    24.  2018-01-30 15:56:28

    @23 Nowego dłużej, używanego właśnie ze względu na aktualizacje już niekoniecznie.

  • 0

    25.  2018-01-30 17:47:34

    Arek, chcesz mi powiedzieć, że iPhone starzeje się szybciej niż telefony na Andku? Naprawdę, mam w to uwierzyć? :-)

  • 0

    26.  2018-01-30 19:13:24

    @25 szybciej nie, ale jak już zauważono wyżej od 4.4 90% aplikacji działa, sprawdź ile apek działa na iOS z tamtego okresu.

  • 0

    27.  2018-01-30 19:33:20

    @25 W kwestii ceny i możliwości, nie. Tu iPhone nie starzeje się wolniej. Ale ze względu na aktualizacje, tu niepopularnie powiem, że wg mnie Android nie starzeje się wcale szybciej. Mam OnePlus One. Ten telefon jest cały czas dobry. Nie zamula, stabilny, odpala prawie wszystkie gry, oprócz najnowszych tytułów z najwyższej półki... Nigdy żaden Android nie powielił mi mitu zamulania po pewnym czasie użytkowania.

  • 0

    28. ~radio fm  2018-01-30 21:01:28  host: a23-06-08.opera-mini.net

    Moze aktywacja radia fm go uratuje hehehe!

Dodaj swoją opinię