Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż iPada poniżej oczekiwań?

Sprzedaż iPada poniżej oczekiwań?

Q! 16 Listopada 2010 08:56

0 0

Wiele wskazuje na to, że sprzedaż iPada może w tegoroczne Święta nie osiągnąć zakładanych wcześniej 6 mln sztuk. Może za to sięgnąć 5 mln - uważa Ashok Kumar z Rodman & Renshaw.

Wszystko dlatego, że po początkowej fali gorączki na tablety, już wkrótce może się okazać, że nie były to aż tak pożądane urządzenia jak wcześniej sądzono. Zwłaszcza, że Samsung oraz Dell ograniczają ich produkcję.




Gorsza niż wcześniej oczekiwano sprzedaż iPada może być przyczyną kanibalizacji tego rynku przez inne produkty Apple (m.in. 11,6-calowego MacBooka Air). Jednak teoria ta może nie być taka prosta do udowodnienia.

Z drugiej strony Apple nie raz już pokazywał, że jest w stanie osiągać postawione sobie cele sprzedażowe. Co więcej - bardzo często są one lepsze niż wcześniej zakładano. Jak będzie tym razem?

Źródło tekstu: Tuwaw     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19.  2010-11-16 12:57:08

    @18: przeciez sciagniecie tego sprzetu z USA (czy UK o ile wolisz doplacac) to nie klopot. Co wiecej wlasnie takie modele (podstawowe), ktore wlasnie do nas zza oceanu dojechaly na "znanym portalu aukcyjnym" kosztuja ok. 1700 zl. Wiec tyle co dobry notebook. Osobiscie kupilbym go juz dawno (mialem sprzet w rekach - naprawde jest to wg. mnie jeden z lepszych pomyslow Apple'a) ale brak obslugi Flash jest dla mnie istotnym problemem. W weekendy ogladalem transmisje F1 z BBC (na moim netbooku - super, na iPadzie ich nie obejze), prawie co wieczor ogladam cos na hulu (na netbooku bez klopotu, za to samo na iPadzie mudialbym ekstra doplacic). Ten jeden szczegol niestety dla mnie oznacza - nie kupuje, wole zaczekac na jakas prawdziwa alternatywe. Spodziewam sie, ze w kolejnych wersjach (iPad 2 i iPad Mini) Flash sie juz pojawi bo i na rynku pojawi sie konkurencja - Apple teraz spokojnie zbiera owoce kolejnego swietnego pomyslu. Przeciez tablet to nie nowa idea - ale nikt nie zrobil tego do tad tak jak Apple.

  • 0

    20. ~ala  2010-11-16 13:04:58  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    jeśli za cenę niższą od "pada", mogę mieć NETbooka, wolę to drugie, zawsze nie wiele większe a ma klawiaturę... - a swoją drogą pierwszy "niewypał" Apple???

  • 0

    22.  2010-11-16 13:14:56

    Ja tam zakochałem się w iPadzie po 10 minutach. Nigdy nie byłem fanboyem Apple'a, ale ten sprzęt trafił w 100% w moje wymagania. Szybki, duży, lekki, ze świetną baterią, ogromem oprogramowania i gier. Do pełni szczęścia brakuje mi finalnego iOS 4.2 i flasha w przeglądarce, choć to ostatnie ma dla mnie małe znaczenie. Następnego iPada też pewnie kupię, ale tym razem już z modemem, bo się czasem przydaje, a udostępnianie netu z telefonu to zawsze trochę zabawy...

  • 0

    23.  2010-11-16 13:41:21

    @22: ja podobnie, sprzetu appla do tej pory nie kupowalem bo byl o wiele za drogi (zobacz poworwnianie ceny iPad'a i iPhone'a) ale iPad jest naprawde fajnym produktem. Od strony wygladau i wygody uzytkowania nie moza powiedziec zlego slowa - szybko, prosto, ladnie. I tylko tego flash'a brak :-( Ciekawe czy przed swietami cos sie innego w skelpach pojawi (watpie - bo musialoby pojawiac sie juz). Mysle, ze producenci zorientowali sie, ze wcale tak prosto z iPadem konkurowac sie nie da - bo albo ich sprzet jest slabszy, albo bardziej niedopracowany albo co najgorsze drozszy. Mysle, ze dopiero na poczatku roku/przed wakacjami mamy szanse na kilka sensownych produktow z tej samej polki co iPad. Coz... poki co Hulu hula w netbooku :-)

  • 0

    24.  2010-11-16 14:15:52

    No coz, iPada mialem w rekach... pobawilem sie moze z pol godziny, moze godzine w Vobisie i co dziwne, nie przypadl mi do gustu. Mnie, ktory kupil juz drugi iPhone! :) A juz zupelnie serio, nie przemawia do mnie Mac (oprocz b.dobrej obslugi iTunes ;), bo sorry - nie ten OS, inna bajka. Nie przemawia do mnie iPod tylko-i-wylacznie do muzyki etc. (tj. iTunes) - bo owszem, synchro iPonga moge zrobic od czasu do czasu (i niech tak to zostanie, eek), ale do szybkiego, regularnego zgrywania muzyki nic nie przebije braku softu, trybu UMS(/MSC), idealnie w takim polaczeniu jeszcze braku kabla (wlasne, wysuwane USB), uzycia baterii AAA miast ladowania przez USB (AAA - np. ladowalny akumulatorek GP, ktory ma 1000 mAh) i naprawde idealnie - rozszerzalnej pamieci przez karty microSD (ewentualnie SD, bo w miniSD jakos nie uwierze ;) Po prostu synchronizacja musi zrobic wszystko po drodze, tutaj zgrywa sie tylko to, co potrzeba, ewentualnie kasuje/przerzuca itp. (niby podobnie podczas synchro, ale sprobujcie iSziTunes, to zmienicie zdanie :D), koncepcja iPoda i calej jego synchronizacji niestety, ale ssie :P No i wlasnie nie przemawia do mnie iPad na pewno na tyle, zeby kupic (nawet w wersji 64 GB 3G, bo taka by sie bralo, bezposrednio w Stanach zreszta bez cel/podatkow etc., wiec relatywnie tanio), choc nie ukrywam - to jest kawalek fajnego sprzetu. Co do Flasha, to prawie wszyscy narzekacie, zrobcie ten cholerny JB (ja pierwszego bede robil dopiero po koncu gwarancji na 3GSie, ktory zapewne idzie w dobre rece, na razie sluzy jako iPod Touch ;) i zainstalujcie Frasha, po problemie. Co do streamow, czesc zalatwiaja softy w AppStorze, czesc z Cydii/innych zrodel, czesc pojdzie z przegladarki, a jakas czesc zapewne nie pojdzie :P Generalnie porownujac sprzet do wydajnej 12tki (takiej bez Atoma :P), to niestety, ale wole to drugie i to zdecydowanie. Tymbardziej, gdyby byl tam naped optyczny, ktory bredzcie sobie ile wlezie, JEST POTRZEBNY.

  • 0

    25.  2010-11-16 14:17:09

    A gdybym chcial tableta, to pewnie Samsunga Taba z iOSem na pokladzie ;))

  • 0

    26. ~...  2010-11-16 14:27:05  host: 212.2.126.225

    @24 planet A spytam z ciekawości. Nie przeszkadza ci to samo na iphonie co przeszkadza na ipadzie. Dlaczego? Ja przez symbianową synchronizację kupiłem sobie mp3 ( a poprzednią miałem kilka lat temu) a potem zmienłem symbiana na androida włśnie dla braku synchronizacji i wygodnej obsługi internetu.

  • 0

    27. ~Boro  2010-11-16 14:34:39  host: 217.153.73.242

    Macie racje, głównie cena, za 2,5 k wole sobie kupić dobrego nowego laptopa niż coś takiego

  • 0

    28.  2010-11-16 14:35:42

    @24; mam slabo wydajna 12-tke, tzn. w porownaniu do wiekszosci netbookow jest super szybko ale czasem widac niedomagania sprzetu (Asus 1201n). I powiem szczerze... czekam zeby zaminic tego netbooka na jakis sensowny tablet. Po pierwsze sie to to (jak wiekszosc grzeje), wlacza dlugo (choc z win7 i tak jest lepszy niz XP czy Vista). jest ciezsze. Tyle, ze jak sie wiecej pisze to kalawiatura sie przydaje - ale bez przesady - mam w domu desktopa wiec nie ma bolu. Braku napedu optycznego jak dotad nie odczulem. Ale do przegldania www, ogladania filmow w lozku, poczty w rozsadnych ilosciach a przede wszystkim noszenia ze soba tablet wydaje mi sie lepszy.

  • 0

    29.  2010-11-16 14:55:26

    #26: czytaj ze zrozumieniem, miedzy liniami to zawarlem. Przeszkadza, dlatego robie dosyc nieczesto. || #28 @galtom: dalej nie jestem w stanie uwierzyc, ze 7 > XP :P Bo ze > Vista, to juz tak... Brak napedu optycznego wychodzi szybko - przy pierwszej-lepszej probie uzycia jakiejkolwiek plyty :D(jakiekolwiek Audio CD czy DVD, wypozyczalnia (nawet jesli nie RIP ;) DVD czy wlasciwie juz BluRay, tylko ze taki naped jest drozszy, szczegolnie nagrywajacy ; program, gra, zdjecia, film czy jakiekolwiek inne dane na plycie ; do tego realny brak (albo bardzo male) mozliwosci backupu poza USB). A naped zewnetrzny to smiech na sali, wiec dalej sie nie zgadzam, bo netbook jednak boli pod tym wzgledem :) Co do tego Asusa, to zdaje sie myslalem nad nim (przejscie z troche-juz-starego NC10 Samsunga ;) W ktorych chwilach widzisz niedomagania sprzetu, zapytam z ciekawosci ? Inna sprawa, ze chcialbym cos idealnego, z nieco mocniejsza grafika od Intelowych (skoro w netbooku potrafily sie takie pojawic..) i paroma innymi fajerwerkami, ktorych raczej nie znajde, tymbardziej na naszym rynku. Tablet - owszem, do WWW swietny, filmy - tak - ale wez to normalnie zgraj ;) (stad rowniez proponowany JB ; na iPongu nie mam takich problemow, raczej nie bede tam ogladal filmow, raczej filmIKI) ; mozna co prawda ciagnac przez VNC z PeCeta, ale dla mnie to przesada, poczta - niby caly czas fajnie miec dostepnosc etc., niby wiekszy ekran - niby racja, ale raz ze iP wystarcza mi do tego w zupelnosci, ale takze i po prawdzie rowniez to iPada mozna i uzyc jako ramka do zdjec :) Albo urzadzenie do Internetu dla kogos, kto nie potrafi (nawet kompletnie) obslugiwac komputera (pomysl swietny, skadinad :) I do pewnych zastosowan sie sprawdzi.. nie twierdze, ze jest bezuzyteczny, ale powiedzmy, ze jego uzytecznosc w obecnej formie wymaga ewolucji - to taki iPhone bez zadnych dopiskow. W okolicy trzeciej generacji to moze byc swietny produkt, cena wtedy bedzie mniej istotna (inna sprawa, ze tez mniejsza :

  • 0

    30.  2010-11-16 15:05:43

    Coz... jeszcze raz wroce do sprawy napedu. To kwestia indywidualna - ja muzyki z plyt nie slucham juz od dawna bo korzystam ze Spotify. Offica zainstalowalem przez siec domowa (udostepnilem naped w desktopie) - choc nie wiem po co bo mozna go przeciez sciagnac ze stron MS. Jak dotad moje recej jeszze nie chwycily czegos cos jest plyta i co chcialbym do netboka wsadzic. Gram na desktopie bo netbook sie do tego nie nadaje. Filmy ogladam albo jako stream (tu Asus radzi sobie swietnie w przeciwienstwie do wspomnianego NC-10 ktrego ma Zona). Tu uwaga, w NC-10 pod XP na wywolanie panelu streowania sie czekalo...i czekalo... i czekalo... pod win7 sie czeka i jest :-). A co do samego Asusa... wole sciagnac film np. na dekstopa i tam go rozpakowac niz czekac az dwa rdzenie atoma poradza sobie z dekompresja pliku rar. Tak naprawde to nie nazekam, w codziennych zadaniach nie widze roznicy pomiedzy 1201N a HP (z Athlonem x2 i 15.6"), ktorego mialem wczesniej. Bardziej zaawansowane rzeczy i tak robie na duzym kompie. Ale tablet wydaje mi sie przyjemnijszy w uzyciu... trcohe jak porownanie telefonu z WM 6.5 i iOS :-). Niby WM moze wiecej - ale na codzien z tego drugiego wygodniej sie korzysta. Wiec czekam na swoj tablecik do lozka zeby w przyszlym roku miec i hulu wieczorami i f1 z bbc w wekendy :-)

  • 0

    31.  2010-11-16 15:07:35

    Innymi slowy, gdybym dostal w konkursie, to bym nie sprzedal. Ale wystarczajacych argumentow za kupieniem go, a tymbardziej NOSZENIEM (bylby to raczej sprzet domowy...) nie widze. Ze sie grzeje - ot, urok komputerow :), ja nie narzekam ;) ; w domu komp jest caly czas na kablu wlaczony, a w drodze na hibernacje nie narzekam, bo robie ja dwa razy na uzycie, z czego ten drugi raz juz zamykam klape i nic mnie nie obchodzi ;) Jesli potrzeba czesciej korzystac - standby i juz naprawde po problemie. Ze ciezszy ? Coz, w przypadku urzadzenia, ktorego nie nosi sie w dloniach caly czas (jednak laduje docelowo na kolana, stol czy lozko itp.) problem jednak sie ciut marginalizuje. A tak NAPRAWDE lekki to jest dopiero Tab, nawet iPad jest za ciezki do jednej dloni na dluzsza mete (mowie o trzymaniu wiecej, niz parenascie minut, ponad godzine na przyklad ;) iPad pod wzgledem biurowym jest za slaby - nie obsluzy niezbednych programow firmowych, nie wydrukuje w latwy sposob (dopiero na 4.2 cos sie ruszylo, zauwaz!), obsluga Office'a tez nie jest taka intuicyjna, no i nie wyobrazam sobie pisania na nim dlugich dokumentow. Problemow jest zreszta wiecej, a PeCet jest po prostu bardziej uniwersalny. Generalnie na obecna chwile - oprocz telefonu (w przypadku sporej czesci nas na Telepolis - tylko i wylacznie smartphone'u) i komputera 'glownego' (stacjonarnego i/LUB przenosnego), tablet jest raczej ich uzupelnieniem. Nie - zastapieniem. Wiec urzadzeniem #3, czyms niekoniecznie niezbednym. Pozdrawiam.

  • 0

    32.  2010-11-16 15:18:10

    Ale tez nikt (normalny) nie sugeruje , ze tablet zastapi wszystkie inne urzadzenia. W moim wypadku wydaje sie byc sensowniejszy niz netbook do tego co robie. A nawet jesli nie - to ja lubie gadzety wiec i tak cos takiego kupie. Tylko narazie nie bardzo jest co wybrac :-(

  • 0

    33.  2010-11-16 15:18:13

    Co do Spotify, chcialem sprobowac, ale 'usluga niedostepna'. Jakis workaround ? Brzmi interesujaco. Domyslalem sie, ze jakies VNC postawiles ;) Sciagnac mozna z M$ ? Masz na mysli OpenOffice'a, czy tez o czyms nie wiem ? Netbook do grania sie nadaje, ale do jakiej ilosci tytulow, to juz inna sprawa ;) Wlasnie sprawdzilem Panel Sterowania - aktualnie laduje sie w 2 do 3 sekund, poprzednio zajelu mu to okolo 2x wiecej czasu. Bez tragedii jak na Atoma ;) No, to ten Asus po tym co piszesz wyglada calkiem rozsadnie (oprocz braku napedu, rzecz jasna ;) W dekompresji czy kompresji danych czy szczegolnie filmow, mniej muzyki to wiadomo, nic nie przebije surowej mocy obliczeniowej, ktora raczej tylko desktop da w 'czystej', w dodatku taniej postaci. WM 6.5 ... no NIBY moze wiecej, ale jakos sprzet z WM 6.x nie do konca przemawia po kontakcie z iOS 3.x i wzwyz (wlacznie ze sprzetem tej samej generacji ;) W takim razie milego ogladania zycze, co do F1 to raczej dopiero w nastepnym roku, z Hulu moze jeszcze w tym jak sie da ;)

  • 0

    34.  2010-11-16 15:24:02

    Spotify juz nie oferuje kont darmowych bez zaproszenia (ja swoje zalozylem gdy rejestracja byla ukryta ale dostepna) - mozesz sprobowac tego: http://www.spotify.com/nl/get-spotify/open/ A hulu i bbc ogladam dzieki temu: www.hideipvpn.pl - BBC iPlayer dziala nawet na iPhonie :-) Zreszta z tym VPN,em mozesz (zamiast ze Spotify) skorzystac z Pandory :-) i Vevo (jak hulu tylko z muzyka zamiast seriali).

  • 0

    35. ~code  2010-11-16 19:09:45  host: chello089078001191.chello.pl

    galtom: jak Tobie dziękować? :-)

  • 0

    36. ~galtom  2010-11-17 06:48:08  host: 87-205-45-72.adsl.inetia.pl

    @35: a za co? :-) (znajdziesz mnie na forum)

  • 0

    37.  2010-11-17 08:29:11

    Kolejny precyzyjny artykuł od Q! Nie dość, że był błąd w tekście, bo się źle przetłumaczyło, to źródło - tuaw - podane z błędem. Brawo!

  • 0

    38. ~raptoos  2010-11-17 09:47:24  host: user-188-33-43-200.play-internet.pl

    @17 wzór niby czego? Tablety powielają funkcjonalności netbooków, jednocześnie brak im chociażby usb, panoramicznego ekranu, czy fizycznej klawiatury. wszystko, do czego używa się ipada, można zrobić na netbookach. Tablety to sztucznie wytworzona potrzeba, a to że pozostałe firmy też wyskakują z tabletami, świadczy o ich kserowaniu, a nie rzetelnych badań rynku. a do win7 nic nie mam, mam go na desktopie i jestem bardzo zadowolony. Ale na netbooka bym go nie wrzucal, bo nie jest to platforma wystarczająco wydajna. już poczekamy na chromium.

  • 0

    39.  2010-11-17 10:03:23

    @38: iPad jest poki co wzorem dla tabletow. Jak bardzo wiele mu brakuje to wiemy - tyle, ze obecnej na rynku konkurencji brakuje tyle samo (jak nie wiecej). Po drugie... czy ktos Cie zmusza do zakupu takiego urzadzenia? Nie pisz tez czego brak tabletom bo tak naprawde poza iPadem (i Samsungiem, ktory nie bardzo wiadomo czym jest) to w zasadzie nie ma na rynku nic innego. Poza tym zauwaz, ze rozni ludzie maja rozne potrzeby. Ja netbooka mam - ale te jego porty USB jak i klawiatura sa mi zupelnie nie potrzebne - a targac je ze soba musze czy chce czy nie. Osobiscie do przeczytania kilku artykulow na www i obejzenia filmu wieczorem wole tableta - mniej do trzymania na brzuchu i chlodniej :-) Co do Win7 - sam jestem zaskoczony ale: na Asusie 1201N dziala bardzo dobrze a co bardziej szokujace na starym Samsungu NC-10 dziala sprawniej niz XP! Mozesz nie wierzyc ale to fakt, Zona (ktora z niego korzysta) jest zadowolona z zamiany (ja zreszta tez widze roznice - nadal jest wolno, ale wyraznie sprawniej.

Dodaj swoją opinię