Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż inteligentnych telefonów wzrosła trzykrotnie

Sprzedaż inteligentnych telefonów wzrosła trzykrotnie

sirmark 4 Października 2005 21:23

0 0

Z analizy przeprowadzonej przez firmę Canalys wynika, że w porównaniu do ubiegłego roku sprzedaż smartphone`ów oraz handheldów Wi-Fi na rynku europejskim zwiększyła się o 170%. Wzrost ten jest napędzany przez powiększające się grono użytkowników inteligentnych telefonów, a także zapotrzebowaniem świata biznesu na mobilną pocztę elektroniczną.

Analityk firmy Canalys, Rachel Lashford podał, że w pierwszej połowie 2005r. sprzedaż smartphone’ów i handheldów Wi-Fi firmy RIM - producenta sprzętu BlackBerry – wzrosła w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki o 130%. Jego zdaniem, pomyślna koniunktura winna zadowalać firmę RIM, niemniej jednocześnie przestrzega przed rosnącą konkurencją ze strony innych graczy na rynku. Rywalizacja może nabrać nowego wymiaru głównie za sprawą firm Nokia i Microsoft, które zaprezentowały ostatnio swoje produkty – Nokia Business Center oraz Windows Mobile 5.0 Messaging and Security Feature Pack.
Światowa sprzedaż handheldów - bez możliwości połączenia z siecią - spada rocznie o ok. 10%. Trend ten jednak wydaje się nie dotyczyć Europy, gdzie sprzedaży tych urządzeń wzrosła o 21%, głównie za sprawą coraz większej popularności systemów nawigacji samochodowej, które używają handheldów jako interfejsu do komunikacji z użytkownikiem.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zofia  2005-10-07 19:53:41  host: gate.malnet.pl

    a kto jest królem "nieprzewodowych"?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet