Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprzedaż Dialogu coraz bliżej

Sprzedaż Dialogu coraz bliżej

WitekT 19 Października 2005 16:28

0 0

W najbliższych dniach KGHM Polska Miedź powinien podpisać umowę z doradcą Dialogu. Po jej podpisaniu poinformuje o tym jaka została wybrana droga wyjścia z inwestycji w operatora.

Doradca przeprowadził analizę przedtransakcyjną, którą zaakceptował zarząd i rada nadzorcza. W tej chwili finalizujemy umowę z doradcą. Taka umowa powinna zostać podpisana w najbliższych dniach. Po podpisaniu tej umowy poinformujemy o tym co zrobimy z Dialogiem - powiedział Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM.

Nie ma wybranej ścieżki dla Dialogu. Nie mówimy, że chcemy sprzedać Dialog, ale że szukamy formy wyjścia z tej inwestycji. Mogą być rożne możliwości. Może wejść inwestor większościowy, mniejszościowy, można połączyć - powiedział Szczepek.
Prezes KGHM Polska Miedź Marek Szczerbiak mówił we wrześniu, że jeżeli pojawiłaby się korzystna oferta na Dialog (czyli jego zdaniem powyżej 1 mld zł za akcje operatora) to zarząd prawdopodobnie zdecydowałby się na sprzedaż Dialogu i mogłoby to nastąpić jeszcze w tym roku.

Kupnem Dialogu była zainteresowana Netia, ale prezes Netii informował niedawno, że cena ponad 1 mld zł za Dialog jest za wysoka. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Lepper  2005-10-19 16:46:45  host: em46.internetdsl.tpnet.pl

    No to teraz tylko czekać, aż KGHM dogada się z Vod(k)afone w sprawie sprzedaży 19,61% akcji Polkomtela... 39% to może nie dużo, ale razem z udziałami TDC (który jest w całości własnością jakichś funduszy inwestycyjnych, a więc spekulantów) daje większość w zarządzie. I znów rebranding!

  • 0

    2. ~gosciu  2005-10-19 18:07:18  host: dpv239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Vodafone tez wiekszosc akcji maja fundusze inwestycyjne ;-) I jakos to nikomu nie przeszkadza. Akcjonariat rozproszony zlozony z inwestorow finansowych nie jest zly, ba leprzy od silnego panstwowego akcjonariusza jak w &FT

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet