Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprawa z MediaTelem nie po myśli TP

Sprawa z MediaTelem nie po myśli TP

WitekT 2 Czerwca 2005 11:24

0 0

Na rozprawie, która odbyła się 25. maja z powództwa MediaTel przeciwko Telekomunikacji Polskiej w postępowaniu o zapłatę faktur wystawianych przez MediaTel, sąd oddalił wniosek TP o zawieszenie postępowania.

Spór pomiędzy operatorami powstał w wyniku rozliczeń za świadczenie usługi dostępu do sieci Internet dla abonentów TP wg zasad określonych w Decyzji Prezesa URTiP. Do tej pory TP próbując doprowadzić przed sądem do zawieszenia postępowania utrudniała egzekwowanie decyzji. Tymczasem sąd uznał, że skoro decyzja weszła w życie z rygorem natychmiastowej wykonalności, operatorzy są zobowiązani do jej bezwzględnego przestrzegania. Odwołanie od decyzji, nie zwalnia od obowiązku stosowania się do zawartych w niej zasad.
Na ostatnie postanowienie sądu nie przysługuje środek odwoławczy. Oddalenie wniosku TP S.A. oznacza, że sąd zajmie się merytoryczną stroną powództwa MediaTel. Operator ma trzy tygodnie na dostarczenie do sądu wszystkich dowodów oraz dokumentów dotyczących tej sprawy. Sąd wyznaczył następny termin rozprawy na 14. września 2005 roku.

MediaTel wyraża przekonanie, że ostatnie postanowienie sądu będzie miało pozytywny wpływ na proces liberalizacji rynku telekomunikacyjnego w Polsce, w tym także na sytuację prawno-ekonomiczną operatora alternatywnego. Taki wyrok daje wszelkie podstawy by sądzić, że szybciej niż myślano MediaTel będzie dysponować kwotą, która się należy operatowi zgodnie z prawem.

Źródło tekstu: MEdiaTel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-110-222.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak często chodzisz do kina?

Studenci i uczniowie z Blikiem płacą mniej w Multikinie

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet